autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki jakiej firmy wybrać - do mojej Alfy
Autor Wiadomość
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 17:02   

Nie wiem skąd teoria żeby z przodu wstawiać średnie plus wysokie a na tył jakieś basowe przecież to nie bedzie grało wogóle nie bedzie sceny dzwiękowej że o reszcie nie wspomne. Chyba że kolega XxX_DARO_XxX ma na myśli zestaw wysokotonowy plus średnio-niskotonowy to trochę zmienia postać rzeczy. Kolejnym mitem jest fakt ,że radio napedzi głośniki nie wiem jakim cudem 20 watowe radio może napędzić głośniki 50 watowe mam tu na myśli granie bez znikształceń.A apropo do tego żeby wzmacniacz ustawić tak żeby grał własciwe tony to do tego służy zwrotnica a nie wzmacniacz:/
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 17:47   

marasss2 napisał/a:
Nie wiem skąd teoria żeby z przodu wstawiać średnie plus wysokie a na tył jakieś basowe przecież to nie bedzie grało wogóle nie bedzie sceny dzwiękowej że o reszcie nie wspomne. (...)


..ano zapewne taka, że ucho ludzkie nie rejestruje lokalizacji niskich tonów poniżej 80 Hz.
druga sprawa z tego wynikajaca to fakt, że wskazane jest by górna granica pasma przenoszenia subwoofera wynosiła nie więcej niż owe 80Hz...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 19:58   

To widocznie moja wiedza i doświadczenie zbierane przez lata legło w gruzach.Otóż problem w tym że jeżeli mowimy o głośniku średnio tonowym to jego pasmo przenoszenia przeważnie kończy sie w dolnej granicy 800-1200 Hz więc nie wiem czemu piszesz o 80 Hz.Faktycznie od 80 Hz powinno się ciąć suba ale co zrobić z resztą pasma czyli od 80 do ok 1000Hz i tu z pomocą przychodzi głosnik basowy który powinien być z przodu.Dlatego stosuje się głośniki srednio-niskotonowe i wysoko tonowe w 2 drożnych zestawach oraz basowy średni oraz wysoki w zestawach 3 drożnych więc moim zdaniem wstawianie do przodu głośnika sredniego oraz wysokiego to trochę nie pasuje.
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 14:31   

Kolego <b>marasss2</b> my tu raczej mówimy o montażu zestawu car audio którybędzie grał czysto i w miare głośno. Żeby zastosować zestaw o jakim mówisz potrzeba sporo kasy, miejsca w aucie i licznych przeróbek wnętrza. Nikt nie chce przerabiać swojego codzienniego auta w jakąś dyskoteke na kołach o profesionalnym sprzęcie.
Powiedz mi jak w seryjny sposób zamontujesz głośnik niskotonowy z przodu. Przecież to potrzebuje komory gdzie zbierałaby się cała moc głośnika, włącz jakiś sub z porządnym głośnikiem a potem go wyjmij. Różnica ogromna. Do tego głośnik niskotonowy musi być zamontowany sztywno w desce rozdzielczej raczej to nie realne.
Nie chce się tu kłócić ale według mnie ty mówisz o profesjonalnym sprzęcie a jak nie o profesjonalnym to przynajmniej o droższym rozwiązaniu :P
_________________

 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 18:02   

Ale ja też mowie o tanim zestawie pokroju DB 62.1 chodzi mi o to że nie stosuje się tylko głosników sredniotonowych i wysokotonowych z przodu musi być głosnik który wypełni reszte pasma dlatego zazwyczaj jest podział na głosnik wysokotonowy i srednio-niskotonowy wtedy ten głosnik pokrywa całe pasmo. Moim zdaniem poprostu zle nazwałeś głośnik i dlatego wynikła z tego taka rozmowa.Nie mowie tu o głosnikach za grubą kase 3 way w których tak czy siak i tak sie stosuje dodatkowy subwoofer gdyż głosniki separowane są zbyt małe i nie są w stanie odtworzyć poprawnie najnizszych rejestrów.
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 00:07   

A no chyba że tak to w takim razie zgadzam się z tobą hehe
Mimo to i tak sub i dobry wzmak to podstawa :P
_________________

 
 
 
radziooo.pl
Jestem Nowy
radziooo


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: tam gdzie chcę
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 20:55   

Chłopcy się bawią w AUDI ;-)
_________________
;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11