autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chip tuning - fakty opinie uprzedzenia
Autor Wiadomość
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 14:56   

Temat do opanowania. Tak jak juz kiedys pisalem.
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 15:17   

myślę że w tej chwili mam jakieś 185 km czyli juz dużo jest odzyskane jednak jeszcze brakuje do serii więc nadal trwa walka o te konie :D jak juz je odzyskam na pewno sie zgłoszę
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 16:25   

przedruk o chipowaniu auta z Auto Bild dlatego chipują vw golfa 2.0 tdi ale opis dosyć obszerny dlatego można poczytać :wink:

 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 17:21   

Hehehehe jak zawsze liczy sie obiektywizm.... Dla tych co nie wiedza jak postaja tego typu artykuly to podpowiem ze sa one sponsorowane przez rozne firmy i maja sie nijak do rzeczywistosci. Fakt jaki juz wczesniej byl poruszany to ze zly tuning moze narobic sporo zlego ale tak samo sporo z tych uszkodzen ktore widac na zdjeciach wystepuje w seryjnych jednostkach i to bardzo znanych producentow. Sporo moich klientow dobila sporo ponad 500tys z czego ok 400tys po chipowaniu i zero problemow z autem. Zreszta w STG jezdzi srebrne A6 na Taxi kolega Mariusz sporo z Was napewno go zna i mozna u niego zobaczyc jaki ma przebieg i 90% z tego na sofcie. Zreszta coraz wiecej aut sie chipuje taka moda i naprawde nie ma problemu. Sporo aut poprawialem po kims i faktycznie ludzie maja fantazje co do cipowania hehehe
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 01:09   

jeżeli się ma co najmniej turbinę to wtedy jest ten zabieg opłacalny, jeżeli nie no to troche powiedzmy sobie... lipa :???: a tak z ciekawostek w seacie kupując nowe auto jeśli się dobrze pogada potrafią zaoferować chipa i dają na to gwarancję aczkolwiek nie jest to 90% serii ;P ale ~ 20%
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 23:50   

a właśnie jak wygląda robienie chipa przy aucie bez turbo przy zwykłym wolnossącym
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 00:01   

W silnika wolnossacych ja osobiscie nie polecam bo przyrosty mocy i momentu jest baaardzo maly. Sa wyjatki ze po przerobieniu dolotu, wydechu i paru innych spraw w polaczeniu ze zmiana softu mozna cos osiagnac ale to juz koszta nie male i tak naprawde wedlug mnie nieadekwatne do uzyskanych przyrostow. Jezeli klient przyjezdza z czyms takim do mnie to daje cene zaporowa zeby sobie odpuscil bo wiem ze po modyfikacji bedzei bardzo niezadowolony bo wiekszej mocy nie odczuje a spalanie wzrosnie znacznie :) Nie robie japoncow ale wiem ze w silnikach Hondy mozna cos ciekawego osiagnac w polaczeniu z innymi modyfikacjami, niektore starsze modele BMW 6 cylindrowe daja jako takie przyrosty tylko i tak nie mozna tego porownywac do modyfikacji silnikow Turbo. :cool:
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
daro_8828
Kierowca Skutera



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 429
Skąd: Malbork
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 10:39   

ja zawsze robie u Huragana ze 101ps 1.9 TDI na 130ps i tez auta jezdza do tej pory :) puki co nic sie nie popsuło . Raz w passaciee chyba tylko przesadzilismy , sam nie wiem niby na 130 miało byc a szedł jak głupi i po 2 tyygodnaich przegub ukrrecilo , co nie twierdze ze to wina chipa byc moze zmeczenie materialu a znaczny przyrost mocy po prostu pomogl mu w tym .
_________________
Mercedes W210 Kombi 99' 3.0 TD

SKUP AUT !! PŁATNE GOTÓWKĄ !!

509-706-137
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 14:17   

ostatnio miałem okazję się przejechać zchipowanym dieslem z 110 KM 200Nm na 110 KM ale na kołach i 250Nm - czyli taki soft-chip ;] było czuć różnice szczególnie podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu się miło zabierało no a na pierwszych biegach to trzeba było uważać na trakcje :twisted:
 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 01:21   

Chipowanie auta ( zwiększenie mocy od 20 do 30 koni w zalezności od marki samochodu ) Polega na zwiększeniu głównie elastyczności pomiędzy przełożeniami czy też przyśpieszeniu samochodu. Chip poprawia osiągi, zmiejsza spalanie ( oczywiście za bardzo tego nie odczujesz ) Chip jest tak przystosowany by mógł go uciągnąc seryjny samochód. Nic nie psuje się bez powodu, powodów masz tysiąc.
_________________
DynoSet Remapping Service
Ostatnio zmieniony przez Artur Wto Paź 12, 2010 01:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 02:00   

Niezla regulka wyczytana z netu. Jestem ciekawy z kad programy bierzesz bo wiem dobrze ze sam nie masz pojecia jak wyglada soft a tm bardziej na czym polega modyfikacja i to bezpieczna :mrgreen:

P.S. Jak tam Super ChipBox-y juz nie ma jeleni ktorzy kupuja rezystor warty 50gr w cenie kilkuset zl ?? :lol:
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
Ostatnio zmieniony przez Eurochip Wto Paź 12, 2010 02:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 02:07   

Eurochip - śmieszny jestes trochę, mam firme w Starogardzie , zajmuje sie elektryką samochodowa, w tym chipwaniem samochodów... Takie informacje trzeba miec w głowie, nie z internetu nie wiesz o tym ? , poza tym nie " utworzyłem tu kąta " poto by sprzeczac się z kimś kto " wie wszystko najlepiej" heh, duzo takich było. Gdybym nie miał pojęcia na ten temat nie zabierał bym się za to. Pozdrawiam. (:
_________________
DynoSet Remapping Service
Ostatnio zmieniony przez Artur Wto Paź 12, 2010 02:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 02:14   

Ty raczej jeszcze do szkoly chodzisz a firme ma Twoj tatus jak juz, takze zadaj mu pytania i odpowiedz na nie, no chyba ze on nic nie wie o tym co Ty tutaj wypisujesz :)
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 02:16   

Uczę się od najlepszych ;) Nie czytam regułek, poprostu to wiem, Tak jak mówiłem sprzeczac sie nie będe. (;
_________________
DynoSet Remapping Service
Ostatnio zmieniony przez Artur Wto Paź 12, 2010 02:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 02:20   

Ech.... Tak sobie tlumacz...

Tak apropo to piszesz cos o czym tak naprawde nie masz pojecia takze jezeli chodzi o reklame to mysle ze Ci nie wyszlo. Jak pisalem wyzej moze tatus sie wypowie na temat chiptuningu??

No i szybko zmieniles wiek w profilu hehehe...
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
Ostatnio zmieniony przez Eurochip Wto Paź 12, 2010 02:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12