autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chip tuning - fakty opinie uprzedzenia
Autor Wiadomość
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 00:20   

Witam jestem nowy na forum.Tak sobie czytam o chiptuningu i normalnie jestem w szoku.Kolega EUROCHIP troche się przechwala. Ja mam w vw bora chipa ze 130 km na chyba 170km za 300 zł.Mam zrobione ok 80 tyś , cały czas ogień z tłumika i jakoś sie jeszcze nic nie popsuło.Miałem takiego chipa też w innych tdi i wszystkie chodzą.Kolega z serwisu skody mi go montuje.Zczytuje numer sterownika potem wysyła go do znajomego a on przysyła gotowy scalak za 200 zł. Potem elektronik wylutowuje oryginalny(zawsze można wrócić do oryginału) i wstawia nowy.Ja jestem zadowolony bo osiągi są super.Mam teraz tiptronika i od 0 do 100 w 7,5 sek a maks 230 km/h. pozdrawiam
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 00:47   

...zapraszam kolegę Bora TDI do działu powitalnia (tutaj link) , do działu nasze samochody (link)

a następnie do produktywnej dyskusji, na której nam głównie zależy...

co do całego "czipowania" narasta wiele legend i opowieści - toteż wskazane jest by wszystkie te dane ujmowanych w dyskusji aut - nie były wysysane z palca, a poparte jakimiś danymi typu hamownia, g-tech, albo pomiary w terenie podczas cyklicznie organizowanych zawodów, gdzie organizatorzy dysponują wtedy profesjonalnym sprzętem do mierzenia czasówek..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 00:51   

bora tdi napisał/a:
Witam jestem nowy na forum.Tak sobie czytam o chiptuningu i normalnie jestem w szoku.Kolega EUROCHIP troche się przechwala. Ja mam w vw bora chipa ze 130 km na chyba 170km za 300 zł.Mam zrobione ok 80 tyś , cały czas ogień z tłumika i jakoś sie jeszcze nic nie popsuło.Miałem takiego chipa też w innych tdi i wszystkie chodzą.Kolega z serwisu skody mi go montuje.Zczytuje numer sterownika potem wysyła go do znajomego a on przysyła gotowy scalak za 200 zł. Potem elektronik wylutowuje oryginalny(zawsze można wrócić do oryginału) i wstawia nowy.Ja jestem zadowolony bo osiągi są super.Mam teraz tiptronika i od 0 do 100 w 7,5 sek a maks 230 km/h. pozdrawiam


Pokaz wykres i jakis On board z tymi 230km/h bo dla mnie te wyniki sa mocno naciagniete :lol:
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 01:04   

Eurochip - przecież kolega bora tdi napisał:

bora tdi napisał/a:
(..) mam w vw bora chipa ze 130 km na chyba 170km za 300 zł.(...)


..więc do końca nie wie ile ma koni (może efekt placebo po wydaniu 3 stówek za usługę), wie natomiast, że ma problem w opróżnianiu gazów z pojazdu bo..

bora tdi napisał/a:
(..)Mam zrobione ok 80 tyś , cały czas ogień z tłumika i jakoś sie jeszcze nic nie popsuło(...)


...ale nie uważa tego za usterkę.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 02:00   

hmm za 300 stówki ? coś wierzyć mi się nie chce.. :roll: nie znam się na chip tjuningu ale słyszałem tyle mitów i legend że każda nowa legenda mnie rozwala szczególnie ta hmmm
Z pewnością drodzy koledzy forumowicze EuroChip wie w czym rzecz więc po co z metalem do kowala ? :twisted:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 22:36   

JAK BĘDZIE OKAZJA TO COŚ NAGRAM.NAPISAŁEM ŻE PO CHIPIE MA OK 170 KM ALE DOKŁADNIE NIE WIEM.CZY KTOŚ WIE GDZIE MOGĘ TO SPRAWDZIĆ??Z TEGO CO WIEM TO AUTOMATA NIE JEST ŁATWO SPRAWDZIĆ.PRZED CHIPEM BORA JECHAŁA 210 A TERAZ 230. OSTATNIO SCIGAŁEM SIĘ Z KOLEGĄ NA AUTOBANIE A ON MA MERCEDESA E 211 2,7 CDI (OK 180 KM) I CAŁY CZAS RÓWNO.A ZA CHIPA NAPRAWDE PŁACE 300 ZŁ(TO NIE JEST REKLAMA )


Regulamin forum:

§3. Ogólne zachowanie.
3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami).

Po pierwsze proszę o zapoznanie się z ogólnymi zasadami panującymi na forum.. potem posty..
Ostatnio zmieniony przez conpress Śro Paź 13, 2010 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 22:39   

DO KOLEGI CONPRESS: NAPISAŁEM ŻE CAŁY CZAS OGIEŃ Z TŁUMIKA TZN. GAZ DO DECHY :) A TO RACZEJ NIE USTERKA.


to samo co wyżej:

§3. Ogólne zachowanie.
3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami).


§5. Odpowiadanie na posty
5.4. Nie pisz posta pod postem. Chyba, że jest to uzasadnione działanie (w przeciwnym wypadku użyj opcji "edytuj").

Po pierwsze :!:
REGULAMIN
Ostatnio zmieniony przez conpress Śro Paź 13, 2010 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 00:50   

Blawatekstg napisał/a:
Chip (...) zmiejsza spalanie


teoretycznie spalanie przy takiej samej, spokojnej jeździe powinno być mniejsze, ale jak już zafundujesz sobe przyrost mocy no to nie spróbujesz jak to idzie?! ... no wiec twoja dynamika jazdy znaczenie wzrośnie a co za tym idzie wszyscy wiemy :lol:
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 03:14   

Kolego bora tdi ja też zajmuje sie chip tuningiem i jak slyszę o chipie za 300pln to mnie szlag trafia skąd sie biora tacy jelenie na gotowce z płyty,Z racji tego ze mam jakąś tam opinie w branzy nie korzystam z takich rzeczy -a powiem ci ze zrobienie softu przez fachowca w tej branży kosztuje powiedzmy od 300-500pln w standardowym aucie a gdzie zarobek tego co ma wziac odpowiedzialnosc za calą usługę (np. uszkodzenie sterownika podczas programowania), koszt kości itd.Poza tym to strasznie ściemniasz albo ktos ciebie w jajo robi bo w borze 130kM nie trzeba zadnego chipa zmieniac.
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
Ostatnio zmieniony przez Huragan Czw Paź 14, 2010 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 11:00   

No i marzenia o piekielnej mocy prysły po wypowiedzi kolegi wyżej i kolejny VAG opuści naszą wspólnotę, po wieściach że chipy z biedronki, strumienice,diody a nawet magnetyzery nie dają przyrostu mocy :cry:


Jak to mówili starożytni Japończycy:

"Life is brutal and sometimes gives kopas w dupas"
_________________

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 17:14   

bora tdi napisał/a:
Witam jestem nowy na forum.Tak sobie czytam o chiptuningu i normalnie jestem w szoku.Kolega EUROCHIP troche się przechwala. Ja mam w vw bora chipa ze 130 km na chyba 170km za 300 zł.Mam zrobione ok 80 tyś , cały czas ogień z tłumika i jakoś sie jeszcze nic nie popsuło.Miałem takiego chipa też w innych tdi i wszystkie chodzą.Kolega z serwisu skody mi go montuje.Zczytuje numer sterownika potem wysyła go do znajomego a on przysyła gotowy scalak za 200 zł. Potem elektronik wylutowuje oryginalny(zawsze można wrócić do oryginału) i wstawia nowy.Ja jestem zadowolony bo osiągi są super.Mam teraz tiptronika i od 0 do 100 w 7,5 sek a maks 230 km/h. pozdrawiam


Chętnie sprawdze te dane, bo teoretycznie powiniene mieć podobne osiągi, więc zapraszamy na spota w Tczewie połączonego z ganiankiem ze świateł
 
 
 
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 20:47   

Ach szkoda gadać wszyscy wiedzą najlepiej.Jak kupiłem bore miała oryginalnie 130 km i wiem jak jechała wtedy i jak jedzie teraz(po chipie z biedronki).Sam wyciągałem sterownik i zawoziłem do elektronika żeby wymienił scalak.Po zamontowaniu na pierwszej jezdzie rozerwało mi przewód od intercoolera to był dla mnie dobry znak:) Kolego lincoln jak będziesz w stg to daj znać się spróbujemy. Normalnie mi to nie dało i pojechałem nagrać filmik. pogoda troche nie dopisała ale zmierzyłem chociaż do 100 km/h. To link http://www.youtube.com/watch?v=XiwE8v7dnUM . w poniedziałek jadę do niemczech to nagram v max.
Ostatnio zmieniony przez bora tdi Czw Paź 14, 2010 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:50   

Lincoln kolega wyzywa cię na kreskę to panie bora tdi zapraszamy na spot !
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:52   

bora tdi napisał/a:
Ach szkoda gadać wszyscy wiedzą najlepiej.Jak kupiłem bore miała oryginalnie 130 km i wiem jak jechała wtedy i jak jedzie teraz(po chipie z biedronki).Sam wyciągałem sterownik i zawoziłem do elektronika żeby wymienił scalak.Po zamontowaniu na pierwszej jezdzie rozerwało mi przewód od intercoolera to był dla mnie dobry znak:) Kolego lincoln jak będziesz w stg to daj znać się spróbujemy. Normalnie mi to nie dało i pojechałem nagrać filmik. pogoda troche nie dopisała ale zmierzyłem chociaż do 100 km/h. To link http://www.youtube.com/watch?v=XiwE8v7dnUM . w poniedziałek jadę do niemczech to nagram v max.


a masz filmik przed chipem, generalnie jak wyrwałeś od 0 to ładnie to wyglądało, jednak szacuję że masz około 8,5 - 9 sekund do setki a nie wiem ile ma bora w serii, tak to odczytuję z filmika.
A Panowie przestańcie się czepiać bo mi to też działa na nerwy, człowiek coś zrobił i uważa że jest lepiej skąd możecie wiedzieć że nie jest. A ustawka w Tczewie to ze mną też poproszę chociaż Lincoln mnie zmiażdżył :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 00:02   

Ty krzychu masz szanse musisz dobrze furę wyczuć :razz:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13