autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo polecacie od gazu?
Autor Wiadomość
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 13:19   Kogo polecacie od gazu?

Hejka,

Czy ktoś ma jakieś namiary na dobrych i niedrogich speców od instalacji gazowej?
Będę wdzięczna za pomoc
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 15:10   

Podłączam się pod temat, bo szukam kogoś kto ogarnia BRC. U mnie w Suzuki na 80% pierd**i się cewka zapłonowa, bo ma przebicie, ale muszę podjechać do jakiegoś gazownika, aby się upewnić.

Dzwoniłem do kolesia z ul. Owidzkiej (PHU Edyta) to mi powiedział, że oni się BRC nie zajmują :/
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 15:45   

Nie wiem czy ten na sportowej ogarnia BRC, ale wydaję mi się,że tak, bo przecież, to jedyny znany gazownik w okolicy, bynajmniej ja o innych nie słyszałem.

a tutaj podaje linka z Gazownikami, którzy ogarniaja BRC-lecz poza Stg

http://lpg-brc.pl/index3_...name=pomorskie1
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 15:47   

http://www.firmy.net/inst...rd-gdanski.html

coś takiego jeszcze udało mi się znalesc
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 22:20   

http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=1077

montowałem u niego w dodge grand caravan i było ok, mój kolega montował w nubira 2,0 cdx, a ja teraz oddałem forda jutro jak dobrze pójdzie odbieram,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 00:24   

Karol napisał/a:
Podłączam się pod temat, bo szukam kogoś kto ogarnia BRC. U mnie w Suzuki na 80% pierd**i się cewka zapłonowa, bo ma przebicie, ale muszę podjechać do jakiegoś gazownika, aby się upewnić.

Dzwoniłem do kolesia z ul. Owidzkiej (PHU Edyta) to mi powiedział, że oni się BRC nie zajmują :/

a co gazownik ma do cewki zapłonowej ?? bo tego nie skumałem troche,chyba ze skorzystasz z usług warsztatu ktory ogarnia elektryke/elektronike i przy okazji gaz bo inaczej to ja tego nie widze Karol
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 00:29   

mnie też to lekko zastanawia ale nie do końca bo jak jedziesz do gazowca że coś Ci nie działa to on najpierw każe zmienić cały zapłon, cewkę potem parwonik i mixer, wydech koła a na końcu samochód
oczywiście nie wszyscy ale 90%
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 01:17   

informacja na temat obrotów dla centralki gazowej może być brana z obrotomierza lub minusa ceki zapłonowej więc może to mieć znaczenie i to duże
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 09:06   

Może to głupie, że o tym wspominam, bo pewnie użytkownicy gazu wiedzą ;)
Ja bym zaczęła od świec, kabli, co w gazie ma ogromne znaczenie, oczywiście też szczelność instalacji. To można zrobić we własnym zakresie.
W Nubirze FAR te rzeczy ma opracowane i powymieniane, teraz szukamy kogoś kto ładnie wyreguluje spalanie, bo 15-20l gazu na 100 km to zdrowa przesada
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 10:27   

Karol napisał/a:
U mnie w Suzuki na 80% pierd**i się cewka zapłonowa, bo ma przebicie


no to masz już rozwiązanie, wymień cewkę i po kłopocie po co dawać niepotrzebnie zarobić gazownikowi za "ekspertyzę" sprawność układu zapłonowego przy zasilaniu silnika gazem to podstawa, z prostej przyczyny mieszanka gazu z powietrzem wymaga do zapłonu iskry o wiele większej mocy niż benzyna czyli świece powinny być innej budowy (silver) a co najważniejsze kable zapłonowe nie mogą mieć więcej niż 7kOhm/m (polecam kable SEntech rdzeń nie jest węglowy tylko z drutu stalowego spiralnie nawijany 50 zwojów / cm przez to mają tylko 5,6kOhm/m)

co do gazowników to prawda łatwiej jest wymienić połowę instalacji niż tracić czas na grzebaninę, u nas okazało się że jest rozkalibrowany krokowiec gazownik wymieniłby zapewne na nowy bo fabrycznie są kalibrowane za 150zł a wystarczy go skalibrować podłączając kompa do samochodu przed domem
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 13:24   

Cewkę mam już zamówioną z alledrogo, a pytam się o gazownika co ogarnia BRC, bo za jakiś czas będę musiał jechać wyregulować LPG... Nie spinać się !
 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 13:44   

jeśli tylko regulacja mieszanki / parownika to na stacjach diagnostycznych wykonujących przeglądy mają sprzęt, szpecjalista gazownik tu nie potrzebny, chyba że masz jakieś większe problemy z tą instalacją

zaczynam dochodzić do wniosku że w Starogardzie założyć instalację to jeszcze jest gdzie ale żeby sensownie wyregulować przy jakiś dziwnych problemach czy uzyskać jakąś radę to już kiepsko
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 14:07   

FAR napisał/a:
jeśli tylko regulacja mieszanki / parownika to na stacjach diagnostycznych wykonujących przeglądy mają sprzęt, szpecjalista gazownik tu nie potrzebny, chyba że masz jakieś większe problemy z tą instalacją

zaczynam dochodzić do wniosku że w Starogardzie założyć instalację to jeszcze jest gdzie ale żeby sensownie wyregulować przy jakiś dziwnych problemach czy uzyskać jakąś radę to już kiepsko


dałem temat w którym polecamy gazelka zadzwoń do niego powiedz że z klubu to się dogadasz a jak nie to opisz to na forum
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
lukas
Kierowca kat. A



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 163
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sie 05, 2011 18:09   Autocaros

A co myślicie o firmie Autocaros Swarożyn Sabagno 32 ? ja u nich zakładałem instalację STAG-4 , mam ją już ok. 3 miesięcy i jak na razie zrobiłem na niej ok.3000km., jak na razie rewelacja i obsługa na piątkę, → http://www.autocaros89.com/
to ich strona można zajrzeć.
_________________

 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 17:23   

Też dobre opinie słyszałam o nich.
W sumie nie daleko, więc zawitam tam.
Co najgorsze, to jest to, że ciężko dostać niektóre elementy od instalacji gazowej, wszyscy najlepiej by zmieniali przynajmniej całą centralkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12