autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[MateuH] Sierra sedan '89 125 KM DOHC gaz/fabryka
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 14:55   

..fajna opisówka.. (Bushido - fakt, naklejka to bardziej skomplikowana sprawa.. :-) )

swoją drogą nadal nie wiem dlaczego wyrwało taką dziurę w bloku (korba miała luz na wale, śruba z korby wyszła, cos w misce leżało i korba to zgarnęła raniąc tak okrutnie blok????)

sam jeździłem kiedyś skorupą DOHC i pamiętam że miała też zmieniony motor, bo coś się tam urwało, zakleszczyło i blok do wymiany (zmieniono cały motor)

kiedyś wychodziło takie pisemko - "auto po gwarancji" i opisywali różne auta używane i problemy techniczne... w jednym z numerów pokazywali remont kapitalny silnika na przykładzie DOHC Forda i wyszło że miał masę niedoróbek fabrycznych, które w ramach remontu usunęli.. druga sprawa w tych motorach to krótka trwałość łańcucha, który w przeciwieństwie do motorów Mercedesa ma nadzwyczaj krótką żywotność (niektórzy oceniają na ok. 100k. km....) na moje - koncepcja motoru była nad wyraz rozwojowa i słuszna.. ale Ford ją spartolił na taśmie i w doborze niektórych komponentów... na pewno ten motor nie ma też trwałości starych 2.0 OHC...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 15:12   

OHC mają te same bloki co Cosworth i są może trwalsze.

U mnie urwała się panewka a jesli chodzi o łańcuch to trwałość ich spokojnie dochodzi do 300 tys km
i są tylko sporadyczne przypadki jego zerwania a słabym punktem tego silnika jest pękająca głowica ale to powodują zaniedbania spowodowane złym chłodzeniem

większość tych silników ma po 200 k przebiegu i dalej radzą sobie lepiej od "kultowych" TDI
stosunek mocy do spalania nie jest tragiczny ale fakt że nie jest to nowa konstrukcja i trzeba dbać o to.
te same silniki montowane były w galaxy
bez katowania wytrzymują naprawdę sporo ale niestety w sierrach często dostają nadludzkie baty np przy upalaniu czy też przy jeździe z prędkościami dochodzącymi do 200 paru km/h

zmęczenie materiału musi być, jestem tylko ciekawy jak by zniosły "lepsze" silniki przebiegu rzędu 1000 km tygodniowo głównie po mieście?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 01:18   

Znam taksówkarza co przejeździł omegą A 600tys po miesice z czego 250tys na gazie i nie marudził ,ze mu jakies panweki siadają:)
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 01:54   

Lincoln napisał/a:
Znam taksówkarza co przejeździł omegą A 600tys po miesice z czego 250tys na gazie i nie marudził ,ze mu jakies panweki siadają:)


a ile razy on coś wyprzedził albo ruszył piskiem że o pokonaniu ronda bokiem nie wspomne
po gdańsku jeździ też sierra dohc na taxi
już dałem typowi nr że ma do mnie dzwonić jak będzie sprzedawał
on ma ja 15 lat i jeszcze sprzęgła nie zmieniał

i błagam nie porównój mnie z taxi driverami a nawet nie pisz o nich w moim sąsiedztwie
miałem już jeden wypadek przez tych ZAWODOWCÓW a drugi będe miał pewnie w tym miesiącu
nie nawidzę drani, chamów złotów pierniczonych
wolę iść pieszo niż jechac taxi chyba że po pijaku bo wtedy jest szansa że im auto obrzygam
taka moja fobia jak niektórzy mają z pająkami czy z innymi tam wysokościami

oczywiście to żart ale fajnie mi się pisało, mógłbym tak ze 100 stron napisać :mrgreen:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Śro Cze 16, 2010 01:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 01:07   

dziś pracowity dzień miałem
obniżyłem troszkę przód i dałem nowe amory na tył

tak było przed


a tak jest po misji
najważniejsze że już nie świecą żółte amory z daleka i nie obciera :P


i jeszcze jedno pytanko czy napis na tej tabliczce to nazwa koloru?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 01:49   

Noo.. Gleba musi być :cool:
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 02:16   

mateuh napisał/a:


i jeszcze jedno pytanko czy napis na tej tabliczce to nazwa koloru?


nie.. to po prostu tabliczka znamionowa pewnej sportowej lancii z lat 70-tych.. :twisted:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 02:18   

Z przodu i tak koza na balonach :mrgreen:
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 12:09   

Lincoln, być może ale puki nie mam 2 samochodu do pracy (a 2 sierra sie nie nadaje) lub innej pracy niestety niskich profili nie założę bo szkoda felg
w 2 sierze mam 205/50 r15 i felgi tak krzywe że na wzniesieniu ję można stawiać i nie skulają się
Ale jak tylko sytuacja ulegnie zmiianie kolejce 20-30 mm w dół i profil 45 lub 50 max
ale puki co trzeba stosować "złote środki"

ps poluje na nowe auto das auto z das korei na das tico
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 01:00   

Mi udało sie pośmigac na 215/40 i 225/35/17 i zalu nie było, ale felga i reflekś muszą być pożądne, nie żaden chiński plastik :razz: bo profil 55 to emeryt stajl :mrgreen:
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 01:54   

Lincoln, linkoln ja po starym gdańsku pizzę ta sierra puki co wożę
dziś śmignołęm 210 km po siedlcach
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 11:00   

no to są "nowe" opony na przód barum na tył nokian ale te i tak na niezbyt długo :mrgreen:
obie R15 205 / 50 a do tego doszły mi 4 białe felgi stalowe r15 z oponami
proste drzwi i błotniki do remontu i masa innych części bo zajechałem 2 sierrę wczoraj :cry:
bardziej ode mnie będzie Bushido żałować bo miał większe plany niż ja :D

Szkoda sierrki ale na koniec życia jeszcze pokazała wiernym do czego służy tylni napęd :lol: :lol:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 11:27   

No właśnie ja żałuję najbardziej bo "miałem mieć tylniaka" no i zamiast tylniaka jest - odbyciak z całej akcji :D

Trzeba skołować nową sierrkę to razem pojedziemy bokiem na zlot :D
_________________

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 11:38   

ty plan nie jest głupi można poszukać jakiegoś wynalazka
zrobić składkę w 3 - 4 osoby kupić a po zlocie albo pociąć albo sprzedąć
albo ktoś ja sobie weźnie
hmmmm

dobry plan :D ??
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 13:02   

Można ale załóż jakiś osobny temat najlepiej by sobie offtopa nie robić i tam pomyślimy co dalej.Bajer polega też na tym że kto nam to ubezpieczy lub jak się tego pozbyć żeby nikt nie miał problemów :D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11