autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki polecacie warsztat - naprawa zawieszenia Honda Civic 02
Autor Wiadomość
maestro26
Jestem Nowy

Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 16:12   

Witam Forumowiczów,
piszę do Was bo jestem w przysłowiowej kropce (aby nie napisać dosadniej). Mam Hondę Civic 2002 w hatchback`u, od jakiegoś czasu słyszę stuki w przednim zawieszeniu (głownie przy kręceniu kierownicą na postoju). Puka w zależności w którą skręcę koła, w prawo- z prawej, w lewo- z lewej. I teraz pytanie, jakiego polecacie mechanika w okolicy ? Byłem już u kilku i jak na razie każdy rozkładał ręce. Wszystko sztywne, gumy nowe, górne mocowania amorków wymienione, a nadal coś puka. Będę wdzięczny za info.

pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Wto Kwi 17, 2012 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 16:36   

Przyczyn pukania i stukania może być masa, ja z takimi naprawami jeżdżę do Auto Grama serwis KIA, tel. 697 368 127
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 17:27   

Maglownice sprawdzali Ci mechanicy ?
 
 
 
maestro26
Jestem Nowy

Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 18:45   

Tak, w Autoromir, w Tomcar i w jednym warsztacie w Nowej Wsi sprawdzali. Niby z maglownicą wszystko ok. Chociaż wg mnie objawy właśnie na usterkę maglownicy wskazują.
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 19:36   

jeżeli chodzi o sprawdzenie zawieszenia to Andrzej jest dobry z norwida
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 14:37   

Kurde to ciekawe... co wtedy może być :?: Napisz do użytkownika Ten Zły Tomek on rozgrzebywał najwięcej Civic'ów z nas wszystkich :)
 
 
 
vippassat
Maniak Resoraków


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Zblewo-STG
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 01:10   

jedz do warsztatu ktory nie ma tak zwanego SZYLDU i ci naprawia to tylko zawieszenie gdzie usterke mozna zlokalizowac praktycznie wzrokowo :smile:

zasada nr 1 jesli drgania/stuki przenosza sie na kiere(sa odczuwalne na kierownicy) to znaczy ze cos w ukladzie kierowniczym.
nr 2 jesli drgania/stuki sa tylko slyszalne a nie czuc ich na kierownicy lecz odczuwa sie je np. na pedalach lub podlodze trzymajac nogi na niej to najprawdopodobniej zawieszenie.
nr 3 jesli zawiedzie nr 1 i 2 to moga byc np. hamulce

od tak wlasne doswiadczenia :mrgreen:
_________________
Spać ==> Śnić ==> Wstać ==> Żyć ==> Dla Niego...A6 CCCO

>>>> DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA GRUPA VAG <<<<
Ostatnio zmieniony przez vippassat Pią Kwi 20, 2012 01:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fery
Kierowca Rajdowy
GHOST RIDER


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1572
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 01:53   

maestro nie przejmuj się bo tene typ tak ma :wink:
_________________



Tylko bokiem mozna uciec od codzienności >> DRIFT
 
 
maestro26
Jestem Nowy

Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 14:02   

vippassat z tego co pisałeś to u mnie raczej występuje opcja "2". W Hondzie jest wspomaganie elektryczne, więc mało co przenosi się na kierownicę. Auto było już w wielu warsztatach na diagnozie, tych z szyldem i bez. Najciekawszą diagnozę wystawili mi w ASO w Gdyni - wymienić całe przednie zawieszenie. Koszt 12 tyś. W innych stawiali na górne mocowania amorków, że są wyślizgane. Jak się okazało po ich wymianie, to nie było to. Nadal stuka.
Fery zgadza, się. Wiele piszą o tym na forach, że ten typ tak ma. Ja niestety nie potrafię przyzwyczaić się do stuków, puków. Dlatego poszukuję przede wszystkim porządnego diagnosty/mechanika, który bezwzględnie wskaże mi miejsc i przyczynę tego pukania. Tak jak pisałem wcześniej kilku naszych lokalnych mechaników/diagnostów już popłynęło na takim jak widać "wynalazku" jak Honda :(
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 14:52   

ja znam magika od aut, mieszka w Sucuminie (Grzegorz), ale wiecznie nie ma czasu :(
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12