autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Audi A6 by fullas
Autor Wiadomość
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: Pią Paź 11, 2013 13:03   Audi A6 by fullas

No to nadszedł czas żebym przedstawił swój nowy nabytek :)
Golfina poszła pod młotek, tutaj macie link żeby sobie ją jeszcze obejrzeć póki jest wystawiona http://autostarogard.pl/viewtopic.php?p=81708

MODEL: AUDI A6 2001r limo 4 drzwi

SILNIK: AML 2.4 V6 30V benzyniak 165KM 220 Nm przebieg 220000

UKŁAD DOLOTOWY: najprawdopodobniej seria

UKŁAD WYDECHOWY: to samo

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: komputer pokładowy, duża navi pro, grzane szyby i lustra, elektroniczne fotele z jakąś tam funkcją podparcia kręgosłupa etc., sensory parkowania z tyłu, zmieniareczka na 6 płyt CD w bagażniku :)

UKŁAD NAPĘDOWY: skrzynia automat 6-biegowy multitronic

ZAWIESZENIE: seria

UKŁAD HAMULCOWY: nie dopatrzyłem jakiej firmy, ale widać że w tarcze ktoś zainwestował; nacinane

BODY-KIT: seria

ŚRODEK: w drewnie, fotele welur, kierownica skórzana multifunkcyjna

CAR-AUDIO: seria, nie wiem jeszcze czy to boose czy co innego, na spocie ktoś ogarnięty może zajrzy i mi powie :wink:

CZEGO MI BRAKUJE: oczywiście QUATTRO!

ZDJĘCIA:



LINK DO POKAZU SLAJDÓW

ZROBIONE (czyli co Audiczka dostała):
- oczywiście rozrząd INA + pompa wody Rouville
- wyczyszczona przepustnica
- płukanka Liqui Molly do poprzedniego oleju
- olej 5W40 Ravenol + filtr oleju Mann
- filtry powietrza i paliwa Mann oraz filtr kabinowy z aktywnym węglem SCT Germany
- pasek wieloklinowy Contitech + od razu wymieniona rolka napinacza na nową Dexwall
- nowy płyn chłodniczy
- gumowe dywaniki na zimę - to podstawa :)

PLANY:
- w przyszłości zmiana oleju i filtra do skrzyni, na razie jest ok
- może przyciemnienie szyb (jeszcze się nad tym zastanawiam)
- na pewno będę przyciemniał tylne lampy i obramowanie tablicy
- zimowe buty na stalówkach 16' + kołpaki żeby jakoś to wyglądało
- oświetlenie wnętrza, drzwi, tablic i postojówki w białe ledy
- światła mijania, długie i przeciwmgielne też zamienić na barwę białą
- spolszczenie do navi i wgranie mapy calej Europy (na razie póki co sama Germania)
- zmiana wyświetlacza FIS między zegarami
- może mały chiptuning chociaż nie wiem czy opłaca się wywalić kasę żeby podnieść moc o zaledwie 15KM i 30Nm
- kupiona fanfara 139dB, czeka na zamontowanie :)

Czekam na uwagi i sugestie. Nie piszcie tylko proszę że 'drewno udziadkowane' bo mi się drewniane wykończenia bardzo podobają.

To samo ze skrzynią - jakbym nie chciał automatu - to bym nie kupił :P
Ostatnio zmieniony przez Karol Czw Paź 24, 2013 11:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 13:06   

audiczka ogólnie spoko, tylko np ja wolę gałkę sam zmieniać :D
masz tam parę szczegółów do zrobienia, a szyb to bym nie przyciemniał :smile:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 13:28   

cimar napisał/a:
audiczka ogólnie spoko, tylko np ja wolę gałkę sam zmieniać :D


Do tego mam tiptronic; redukcja i but w podłogę :)

cimar napisał/a:
masz tam parę szczegółów do zrobienia, a szyb to bym nie przyciemniał :smile:


Jeszcze się zastanawiam nad szybkami
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 15:35   

no audiana fajna ;D wg mnie przyciemnienie szyb to nie głupi pomysł ;D ja bym dorzucił troszeczke większe koło na sezon letni ;D
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 21:06   

audi ciekawe
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 22:29   

fullas napisał/a:
SILNIK: AML 2.4 V6 30V benzyniak 165KM 220 Nm


fajnie się zaczyna :D

fullas napisał/a:
skrzynia automat 5-biegowy tiptronic


czytałem nie najlepsze opinie na temat tej skrzynki, więc czekam na opinie, automat to fajna sprawa.

fullas napisał/a:
CZEGO MI BRAKUJE: oczywiście QUATTRO!


nie ubolewaj nad rzeczami, które sie nie przydają do niczego, chyba, że na nie odśnieżonej drodze :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 02:12   

Skrzynia póki co (odpukać!) sprawuje się super, a tiptronic wyśmienicie. Na pełnym bucie przy tiptronicu nie czuć jak zmienia biegi także jak to mówią 'robi robotę' :)
Ostatnio zmieniony przez fullas Nie Paź 13, 2013 02:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ACzE
Maniak Resoraków
Master of Distaster



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 61
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 22:33   

no i będziesz Pan zadowolony
głowice z tego motoru są powszechnie stosowane zamiennie w grubych modach S4, mają największe zawory dolotowe i identyczne można spotkać seryjnie w RS4

Krzysztof napisał/a:


fullas napisał/a:
CZEGO MI BRAKUJE: oczywiście QUATTRO!


nie ubolewaj nad rzeczami, które sie nie przydają do niczego, chyba, że na nie odśnieżonej drodze :D


a i owszem, że się przydają Krzysztofie i to na co dzień rzekłbym nawet
quattro szczególnie docenisz zawsze tam kiedy potrzebujesz szybko uciec ze skrzyżowania szczególnie na skręconych kołach, znam wiele osób którym to że mieli trakcję wtedy kiedy normalnie mieć jej nie powinni uratowało tyłek z mocnych opresji..
nagłe, szybkie i gwałtowne zmiany toru jazdy, dynamiczne ruszanie z miejsca na nawierzchni o różnej przyczepności, wyprzedzanie kolumny aut w sytuacji kiedy na lewym pasie w koleinie zalega woda czy zaskakuje chwilowa luźna nawierzchnia też nie robią żadnej wrażki i o takich rzeczach z biegiem czasu się po prostu nie myśli. Zima, deszcz, błoto i kopny śnieg to warunki ekstremalne
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 23:02   

generalnie tak czy inaczej czekam na opinie na temat tego auta, bo podoba mi sie całkiem a moja zona jeździ tylko automatem.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 13:24   

Relacje z jazdy: super!
Nic nie stuka nic nie puka, komfort jazdy niespotykany. W porównaniu do poprzedniego auta Golf Mk3 niebo a ziemia. Silnik chodzi tak cicho że przy pierwszych jazdach myślałem że mi przygasa :lol:

Nagrałem płytkę ze spolszczeniem do navi, mam nadzieję że zadziała. Zdam relację za kilka dni, bo na razie grypa mnie rozłożyła i Audinię widzę jedynie przez okno :sad:
_________________
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 16:43   

ACzE napisał/a:

a i owszem, że się przydają Krzysztofie i to na co dzień rzekłbym nawet
quattro szczególnie docenisz zawsze tam kiedy potrzebujesz szybko uciec ze skrzyżowania szczególnie na skręconych kołach, znam wiele osób którym to że mieli trakcję wtedy kiedy normalnie mieć jej nie powinni uratowało tyłek z mocnych opresji..
nagłe, szybkie i gwałtowne zmiany toru jazdy, dynamiczne ruszanie z miejsca na nawierzchni o różnej przyczepności, wyprzedzanie kolumny aut w sytuacji kiedy na lewym pasie w koleinie zalega woda czy zaskakuje chwilowa luźna nawierzchnia też nie robią żadnej wrażki i o takich rzeczach z biegiem czasu się po prostu nie myśli. Zima, deszcz, błoto i kopny śnieg to warunki ekstremalne


Widze kolega nadawałby się do pisania scenariusza do reklam, sporo fantazji i naginania rzeczywistości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Auto ogólnie nie byłoby złe, gdyby nie fatalne zawieszenie i rozkład mas oraz 2.5tdi.
2.4 w automacie i Q pewnie 10s do "paczki" nie złamie, a pod dystrybutorem nie będzie łagodnie obchodził się z właścicielem, ale jeśli auto powoduje wielkiego banana na twarzy to nie mam więcej pytań, bo o to chodzi według mnie.
Pozderko i szerokości
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:20   

Fajne komfortowe autko niestety taki silnik w automacie bez gazu nie na moja kieszeń :D
Wiadomo ze nie każdego stać na bóg wie jakieś m8 czy rs9 :D . Co do quarto to pewnie jest tak jak lincoln mówi Torsen wiele nie da , może zimą jedynie .
Przesiadka z golfa 3 musiało to być naprawdę niezłe uczucie :)
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 11:24   

Poczytałem trochę, przejechałem się Audiną wajcha w prawo i widzę że jest 6 biegów. Obroty trzymam na 2000 i auto lekko przyspiesza. Do tego na forum Audi chłopaki piszą że osłona wajchy wygląda jak w multi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że skrzynia to jednak multitronic. Sorry za wprowadzenie w błąd. Już poprawiam opis.

Nie mogę poprawić, już jest za późno od wrzucenia posta. Moderatory jak możecie to poprawcie mi w opisie z 5-biegowy tiptronic na 6-biegowy multitronic. Dzięki!

Poprawione - Karol

Dzięki!

Wczoraj niespodziewanie pod netto ktoś zrobił mi tuning optyczny tylnego zderzaka :/ Oczywiście jak byliśmy na zakupach i po powrocie sprawcy nie było. Po prostu chamstwo! :evil:


Nie wiem czy uda mi się to usunąć jakimś czernidłem do plastików...
_________________
Ostatnio zmieniony przez fullas Czw Paź 24, 2013 12:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 13:47   

fullas napisał/a:

Nie wiem czy uda mi się to usunąć jakimś czernidłem do plastików...

Ciężko będzie miałem tak samo i jeszcze na czarnym lakierze białe rysy ,pasta troszkę tylko zamaskowała .
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 16:51   

Cześć,
rzadko się odzywam, ale tym razem kilka nowości dotyczących oświetlenia. Reflektory przednie były bardzo żółte i prawie nic już nie świeciły, więc poszły do polerki; efekt wspaniały! Standardowe żarówki poszły w odstawkę i w to miejsce pod soczewkę wstawiłem Xenon 5000k. Mocniejszych nie brałem, żeby panowie w niebieskich piżamach mnie nie niepokoili ;) Do zestawu dołożyłem H7 Narva o białej barwie oraz postoje led. Z tyłu oświetlenie tablicy led ;) Załączam zdjęcie przodu, próbowałem na włączonych światłach ale aparat nie ogarnia :)

Poza tym Audi dostało niedawno nowe aluski, też widać na foto :)

Dodałem więcej fot; na drugiej lepiej widać felgi, 3cia światła przed zmianą, 4ta w trakcie zmiany (prawa żółta, lewa strona już xenon), ostatnie zdjęcie po zmianie :)

_________________
Ostatnio zmieniony przez fullas Pią Sty 09, 2015 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15