autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z modułem Komfort OCTAVIA I
Autor Wiadomość
litwin
Maniak Resoraków


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Pelplin
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 18:19   Problem z modułem Komfort OCTAVIA I

Witam

Tak jak w temacie mam problem prawdopodobnie z modułem komfort w mojej octaviI I '99.
Problemy zaczęły się od niedziałającego zamykania centralnego zamka z pilota wbudowanego w kluczyku. Sprawa dość dziwna ponieważ posiadam dwa kluczyki i jednym kluczykiem auto dało się zamknąć, ale nie dało się go otworzyć drugim kluczykiem znów można było samochód otworzyć, ale nie zamknąć. Po pewnym czasie dodatkowo zaczęły wariować szyby tzn szyba przednia pasażera otwierała się przyciskiem z panelu w drzwiach kierowcy, ale nie można było jej tym samym przyciskiem zamknąć tylko przyciskiem w drzwiach pasażera z przodu.

Auto poszło do elektryka, który babrał się z tym dość długo. To mówił że moduł przysłali nie taki to, że moduł jest ok ale nie można było zaprogramować kluczyków i imobiliser nie pozwalał odpalić samochodu.

Ostatnio odebrałem auto, gdzie miało wszystko działać i przy odbiorze wpadlem w szok tzn.- auto otwiera się na dwa razy tzn jedno otwarcie pilotem z kluczyka otwiera tylko drzwi kierowcy, drugie naciśnięcie pilota kluczyka otwiera całą resztę drzwi i bagażnik. Sprawa wielce irytująca patrząc na to, że auto zamyka się z pilota za każdym razem , a otwarcie go z pilota to już więcej szczęścia niż normalnego działania. Ponadto gdy otworzę drzwi na raz czyli tylko drzwi kierowcy to mogę tylko otwierać szybę w drzwiach kierowcy.

Proszę o jakąś pomoc w ogarnięciu tego cyrku jaki zawitał w moim aucie. Może znacie kogoś kto naprawdę będzie umiał zrobić z tym porządek a nie tylko utrudnić to co miało ułatwić obsługę auta.

Pozdrawiam
 
 
 
mtey
Kierowca kat. A



Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 187
Skąd: okolice Pelplina
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 18:50   

hah immo w module komfortu :)
podejrzewam że źle zakodowany moduł, podjedź do dobrego elektryka bo sam nic nie zrobisz :)
 
 
Jurek
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd: Starogard gdański
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 19:00   

Musiałbyś chyba podjechać do huragana na żabno. Jak oni tego nie ogarną(w co bardzo wątpię) to już raczej nikt :P
_________________
kierowca zawodowy u kropasa :)
 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 19:01   

Wpadnij we wtorek, b. Prusa 43 Autoalarmy po godz. 15
_________________
DynoSet Remapping Service
 
 
litwin
Maniak Resoraków


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Pelplin
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 19:29   

orientacyjny koszt?
 
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 19:49   

litwin napisał/a:
auto otwiera się na dwa razy tzn jedno otwarcie pilotem z kluczyka otwiera tylko drzwi kierowcy, drugie naciśnięcie pilota kluczyka otwiera całą resztę drzwi i bagażnik.

Masz włączoną funkcję "zamka selektywnego" w module komfortu a dokładniej centralnego zamka

mtey napisał/a:
podjedź do dobrego elektryka bo sam nic nie zrobisz :)

Zrobisz, jeżeli masz kompa z programem vag-com/vcds i interfejs do podłączenia się do auta.
Wystarczy podpiąć się do auta wybrać Sterownik centralnego zamka (35) wybierasz funkcję Recode(07) w polu (Software Coding) będzie wpisana jakaś wartość np(12345) zapisujesz ją na kartce w razie "W" następnie odejmujesz od niej wartość 00004 (selektywny zamek centralny) wychodzi (12341) wpisujesz nową wartość w pole (Software Coding) klikasz przycisk (Do It!) wychodzisz z programu wyłącz/włącz zapłon i po problemie :D

Ale tak jak napisali koledzy wyżej jeżeli nie masz sprzętu lub nie czujesz się na siłach ;) podjedź do dobrego elektryka/diagnosty to opanuje Ci to w 5 min :D
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
litwin
Maniak Resoraków


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Pelplin
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 19:53   

ja bym chciał tylko aby to działało tak jak przedtem czyli dało się otworzyć i zamknąć drzwi z pilota w kluczyki i aby szyby zamykały się i otwierały przyciskami dostępnymi w pojeździe
 
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 20:01   

Po tym zabiegu jak opisałem wyżej wszystko powinno wrócić do normy ;)
Czyli wystarczy wyłączyć funkcję zamka selektywnego w module komfortu :)
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
litwin
Maniak Resoraków


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Pelplin
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 20:11   

oby ta naprawa była tak łatwa jak kopnięcie z półobrotu w wykonaniu Chucka Norrisa bo robi się to irytujące. A co może być przyczyną, że kluczyki nie reagują tzn zamknięcie auta z kluczyka udaje się za każdym razem ale otwarcie to gniotę gniotę i raz na jakiś czas uda się?
 
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 20:28   

Hehe, i tu znów przyjdzie Ci z pomocą program vag-com/vcds lub diagnosta
Trzeba znów podłączyć się pod kompa i w module centralnego zamka jest kanał(nie pamiętam który, a nie chce mi się biec do auta sprawdzać) który pokarze Ci czy sygnał z pilota po przyciśnięciu przycisku otwierania dochodzi do auta jeżeli nie to prawdopodobnie będzie do wyczyszczenia mikro styk w pilocie w sumie też może z 15 min roboty :D
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
dex525
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 644
Skąd: mam to wiedzieć
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 18:04   

Mogę użyczyć interface vag
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11