autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pią Lis 11, 2016 12:09
BMW E36 Compakt by Krzysztof
Autor Wiadomość
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Paź 22, 2016 19:31   

stare buddyjskie przysłowie mówi

Jeśli brakuje Co mocy w aucie , pojeździj dwa tygodnie dużo słabszym .. :D
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 00:26   

OSKA napisał/a:
stare buddyjskie przysłowie mówi

Jeśli brakuje Co mocy w aucie , pojeździj dwa tygodnie dużo słabszym .. :D


na pewno to jest racja :) działa zawsze najtańszy tuning na świecie :)

Wystawiłem auto na sprzedaż chociaż nie do końca jestem do tego przekonany. Sądzę też, że takie auta sprzedają się bardzo bardzo długo i pewnie będę musiał zejść z ceny.

Nie zmienia to faktu, że coś tam ostatnio się w samochodzie wydarzyło:

Nie wiem czy pamiętacie taką dziwną sytuację z hamulcami trochę czasu temu :)
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Sprawa była namierzana ostatecznie okazało się, że przewody były źle podłączone moim zdaniem od początku jak go jeszcze kupiłem bo hamował zawsze jakoś tam.
Auto było na testach u Huragana i znalazł na szczęście przyczynę. Reakcja teraz na hamulce jest taka, że można sobie głowę rozbić o szybę :)
Niestety te wszystkie testy spowodowały, że opona przednia lewa stała się kwadratowa. Więc musiałem się udać do Wulkanizacji na Lubichowskiej i mam 2 nowe używane opony. Dzisiaj po ich wymianie ponownie cieszyłem się jazdą.



następnie u Huragana naprawiono odwieczny mój problem czyli światełko :) i centralny zamek szczegółowa relacja z tego jak to super teraz działa poniżej.
https://www.youtube.com/watch?v=MXFx6B0doQ8

Po wulkanizacji udałem się w jedno miejsce tuningowe:
przed zabiegami:



no i po zabiegach




odkurzyłem też auto więc mocy przybyło znaczono :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 10:18   

Kędzior napisał/a:
Krzysztof, wstaw nitro i tyle w 4,5tys masz przyrost jak w turbo za 10tys. Co do strojenia pomysl nad zmianą mapy chcesz to pogadam z kim trzeba,

Co do GP to zgadzam się z tobą bo jechać bez cienia szans na wygraną to bez sens dlatego ja już nie startuje ( w sumie nie mam czym ) ;)
a teraz policz sobie ile razy strzelisz z nitro ile wydasz na napełnianie co tam ze turbo masz ciągle i używasz kiedy chcesz :D
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 20:31   

Tjuning u Huragana pierwsza klasa.
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Nie Paź 30, 2016 12:05   

EDI, ok ale ile razy w miesiacu np takie nitro jest ci potrzebne ?? Raczej sporadycznie na jakies nocne przygody wiec po co ładować 10-15 czy 20 tyś na turbo na które i tak nie masz pewności ile pojeździ jak możesz wydac 4,5tys z montazem w NX3miasto (mogę polecić profi podejście i wykonanie ) i jeździć seria nie bojąc się o uszkodzenie silnika podczas wyjazdu na groby 1 listopada a jak ktoś podkurwi użyć magicznej mocy z butli i wio do przodu ;) według mnie ta opcja dla aut takich jak Daily jest najkorzystniejsza ;) takie jest moje zdanie oczywiście , podobne zdanie mam tez o kompresorze na el. Sprzegle gdzie używasz kiedy chcesz z tym że tu znowu koszty są większe
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Nie Paź 30, 2016 14:08   

Kędzior napisał/a:
EDI, ok ale ile razy w miesiacu np takie nitro jest ci potrzebne ?? Raczej sporadycznie na jakies nocne przygody wiec po co ładować 10-15 czy 20 tyś na turbo na które i tak nie masz pewności ile pojeździ jak możesz wydac 4,5tys z montazem w NX3miasto (mogę polecić profi podejście i wykonanie ) i jeździć seria nie bojąc się o uszkodzenie silnika podczas wyjazdu na groby 1 listopada a jak ktoś podkurwi użyć magicznej mocy z butli i wio do przodu ;) według mnie ta opcja dla aut takich jak Daily jest najkorzystniejsza ;) takie jest moje zdanie oczywiście , podobne zdanie mam tez o kompresorze na el. Sprzegle gdzie używasz kiedy chcesz z tym że tu znowu koszty są większe
kompresor max 3 tyś
Serio tyle za turbo :D chyba powinienem zacząć wstawiać , a na nitro masz pewność ? Koszt zestawu turbo = tyle co kompresor no chyba że chcesz vortech :D a turbo nie używasz kiedy chcesz ? Bo ja z dołu nie mam 380nm tylko powyżej 4tyś jak but w podłodze
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Nie Paź 30, 2016 19:49   

EDI, tyle sobie liczą w firmach które robią takie modyfikacje , co do kompresora jeśli mowa o eatonie to ok 650-1200zl i jest do tego dorobić mocowanie pewnie też zalezy od materiału i metody wykonania zakładam 200zl , wtryski w zależności od ilość i wydajności od 400 do 1400zl za używki, wyspawac dolot i materiał znowu kilka stowek przyjmijmy 500zł, intercooler około 300zl, bov dv dajmy za 300zl cos taniego potem strojenie lub det3 i strojenie i pęka 1000zl min. A na pewno coś wyjdzie w międzyczasie i to jest droga na skróty doliczyć trzeba robocizne itp. Na budzetowy zestaw i tak 4 tyś by poszło a efekt może 50-60km z nitro możesz nawet 150km strzelić jak odwagi i kasy starczy ale takie gdybanie, szperam licze szukam i do np mojego auta najlepszym rozwiazaniem było by nitro gdyż nikt tych silników nie modyfikuje, u Krzysztofa nitro to według mnie najlepszy pomysł na moc i poprawe wyników na 1/4 bo głównie na tym mu zależy i pewnie każdemu z nas ;)
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 01:12   

EDI napisał/a:
a teraz policz sobie ile razy strzelisz z nitro ile wydasz na napełnianie co tam ze turbo masz ciągle i używasz kiedy chcesz :D


Jooo, napisał ten co używa turbo, chyba między garażami jak jeździ naprawiać auto :mrgreen:
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 19:56   

Lincoln napisał/a:
EDI napisał/a:
a teraz policz sobie ile razy strzelisz z nitro ile wydasz na napełnianie co tam ze turbo masz ciągle i używasz kiedy chcesz :D


Jooo, napisał ten co używa turbo, chyba między garażami jak jeździ naprawiać auto :mrgreen:

Nie siedzę między garażami tylko w garażu, cieszę się że cie to bawi , wbrew pozorom trochę nią pojeździłem
Ostatnio zmieniony przez EDI Pon Paź 31, 2016 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 00:31   

Nie bawi mnie, ale tu tezy stawiasz co lepsze, a widać na Twoim przykładzie to nie jest ani proste, ani tanie, ani trwałe.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 12:09   

no to auto pojechało :) kolejny raz poznałem fajnych pozytywnie zakręconych ludzi :) możliwe, że zobaczę filmiki z toru jak tam zasuwa mój Compact :)

https://www.youtube.com/watch?v=AkkWQu5SOas

jeżeli tematu nikt nie zamknie to jak coś się trafi to wrzucę.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 12:29   

To poszło szybciutko, teraz będą inwestycje w AMG - gratuluję
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 12:31   

Lincoln napisał/a:
To poszło szybciutko, teraz będą inwestycje w AMG - gratuluję


niestety ja mój budżet muszę inaczej planować niż rząd :) u mnie deficyt jest niedopuszczalny :) a zatem Compact sprzedany rezerwy finansowe uzupełnione :) teraz czas na odkładanie na modyfikacje :)

Mam trochę gratów do sprzedania

Fotele
Koła
gril :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 14:41   

Krzysztof napisał/a:
no to auto pojechało :) kolejny raz poznałem fajnych pozytywnie zakręconych ludzi :) możliwe, że zobaczę filmiki z toru jak tam zasuwa mój Compact :)

https://www.youtube.com/watch?v=AkkWQu5SOas

jeżeli tematu nikt nie zamknie to jak coś się trafi to wrzucę.


historia kolem sie toczy.. kolejne auto, kupil kolejny uzytkownik ktory bedzie wiedzial jak wykorzystac potencjal drzemiacy w aucie w 110% ;-) :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 24, 2018 17:15   

Niestety taki oto koniec miał mój compact, ostatecznie ginąc ochronił kierowcę
http://www.dziennikzachod...42317,26992187/

a zatem była to super fura.


http://www.dziennikzachod...jecia,12842317/
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Sty 24, 2018 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12