autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
S4 b5 czy coś innego
Autor Wiadomość
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 00:33   S4 b5 czy coś innego

Jeśli pozwolą fundusze chciałbym na wiosnę pozbyć się Vectry. Chodzi mi po głowie by zastąpić ją Audi S4 b5 BiTurbo. No i rodzi się pytanie przy okazji czy warto pchać się w to Audi czy może jest coś konkurencyjnego?
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
Ostatnio zmieniony przez Barley Wto Wrz 29, 2015 00:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 01:27   

świetne auto z potencjałem.. ale już nie młode.. 15 lat na karku - wszystko może się zesrać, nawet jak nazywa się Audi.. budżet na auto .. które kosztuje od 15 do 30 tysięcy (niektóre i więcej).. hmm też trudno zaplanować.. seria jeździ jako tako, ale czterech liter nie rwie.. modzenie jest łatwe i już możemy na dzień dobry wydać od 5 tysi w górę.. i dołozyć parę koni.. często po podniesieniu mocy o 100 kunia heble do wymiany na coś np z RS4.., etc, itd..

never ending story.. masz czas, kasę i ochotę na modzenie - idealne auto :-)
podwoisz moc - może zbliżysz się osiagami do M5 lincolna

ale 600 kunia w tej budzie robi wrażenie - polecam obejrzeć w HD i na dobrym audio.. https://www.youtube.com/watch?v=DkNCfynin88
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:05   

Moje zdanie znasz świetne autko :)
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:57   

Dobre auto ale drogie w utrzymaniu i serwisie ja dlatego wybrałem s3. Podatne na mody jak większość turbo benzyn ale coraz ciężej o sensowny stan auta
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 13:19   

Barley i tak pakuje kupę siana w tą Vectre ciągle się coś sypie a tak będzie pakował w auto które już dosyć jedzie :D
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 14:02   

Jaka kupę siana??? Wąż od wody, ranty drzwi, elementy zawieszenia tanie jak barszcz do Vectry? Zerknij na porządne wahacze na przód, albo lepiej zestaw naprawczy na tył, a to tylko zawias do.ESki.
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Wto Wrz 29, 2015 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 15:23   

Tu nie chodzi o utrzymanie i ceny części. Vectry nic więcej nie wycisnę. Owszem nie jest ona wolna, ale na jakieś ewentualne zawody to za mało. Zostało by mi jedynie show and shine, ale nie chce pół dnia stać i psikać ją plakiem przed wystawą. Jeśli pozwolą fundusze to poprostu chciałbym zamienić ją na coś rozwojowego i nie konieczne musi być to S4
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 15:28   

S4 na ewentualne zawody to tez za mało bez worka kasy popatrz z jakimi autami w klasie byś był ale jako szybsze daily się nada.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 18:46   

Barley napisał/a:
Jeśli pozwolą fundusze chciałbym na wiosnę pozbyć się Vectry

zmiany są potrzebne popieram, w końcu wszystko się nudzie
marasss2 napisał/a:
Dobre auto ale drogie w utrzymaniu i serwisie ja dlatego wybrałem s3. Podatne na mody jak większość turbo benzyn ale coraz ciężej o sensowny stan auta

kolega ma S3 więc wie o czym pisze, zresztą conpress Ci też coś naświetlił,
Tomix napisał/a:
Barley i tak pakuje kupę siana w tą Vectre ciągle się coś sypie a tak będzie pakował w auto które już dosyć jedzie

wybacz, ale pracujesz w częściach to ceny powinieneś znać na pamięć, mój Fiat porównując części do takiego audi to zabawka a wpakowałem lekko 10 tyś a pewnie dużo więcej tylko nie wszystko pamiętam,
Lincoln napisał/a:
aka kupę siana??? Wąż od wody, ranty drzwi, elementy zawieszenia tanie jak barszcz do Vectry? Zerknij na porządne wahacze na przód, albo lepiej zestaw naprawczy na tył, a to tylko zawias do.ESki.

tu też pomocna wypowiedź, ceny części do Opla to chyba za drobniaki się kupuje porównując do Audi
Barley napisał/a:
Tu nie chodzi o utrzymanie i ceny części. Vectry nic więcej nie wycisnę.

chyba, że wstawisz do niej silnik 4,2 V8 :)
Barley napisał/a:
na jakieś ewentualne zawody to za mało

jak załapałeś i chcesz startować, to jednak pakuj się bardziej w klasę N/A, może Corsa z silnikiem który posiadasz będzie dobrym rozwiązaniem,
Generalnie poszukaj gotowego projektu dobrze zrobionego gdzie ktoś nie oszczędzał to są one za małe pieniądze.
Profi swap to gdzie bym nie napisał zaczyna się od 15 tyś więc auto już zrobione za 20 tyś to super okazja.
Chcesz szybko to paskudne BMW E30 V8 będzie szybkie,

http://allegro.pl/fiat-se...5690238519.html
http://otomoto.pl/oferta/...e-ID6y9wUp.html

nie wiem ile chcesz wydać :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Wto Wrz 29, 2015 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 19:47   

Takie bolidy to dobre jako drugie auto. Ja potrzebuję coś co ma bagażnik w razie czego, jest wygodne, weźmie ze 4 osoby i da się tym normalnie na co dzień jeździć.

Wiem że takim Audi na zawodach bym nic nie zwojował, ale za to z lepszym towarzystwem bym przegrał. Być pokonanym przez Nissana GTR, Audi R8, RS6 to nic strasznego.
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 20:34   

Nie zastanawiaj się za dużo, bierz audicę. Fajne auto, w serii wolne, ale z potencjałem. Koszta utrzymania na pewno będą dużo wyższe niż opelka. Na coś trzeba wydawać kaskę :)
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 20:38   

Wiem ile Barleya kosztował swap a poza tym to wysprzęglik a to cewka a to zielone kałuże. Ja bym dawno stracił cierpliwość ,zwłaszcza ze to nie auto na niedziele tylko na codzień
Albo ja jestem ślepy albo w S4 widzę przód praktycznie to samo zawieszenie co w A4 a co za tym idzie nawet w pasacie poza dwoma wahaczami które są trochę inne . Cena tych kości jest na poziomie wahaczy do E46 jakoś tragedi nie widzę . Tył to to samo w każdym A4 Quattro
Krzysztof napisał/a:

wybacz, ale pracujesz w częściach to ceny powinieneś znać na pamięć, mój Fiat porównując części do takiego audi to zabawka a wpakowałem lekko 10 tyś a pewnie dużo więcej tylko nie wszystko pamiętam,

Wybacz nie codzienie sprzedaje do S4 części i nie pracuje kilka lat :)

Z tego co zauważyłem to hamulce które kosztuja 2X tyle co w normalnym A4

Amory (allegro) jakis mts to 260zł/szt potem wiadomo b6/b8 standardowa cena czyli tyle samo co do kompakta e36 http://allegro.pl/audi-a4...5081880328.html

Jedyne co to silnik jak kiedyś wspominał rwtnt jakieś czujniki cewki no i dwie turbiny to w sumie 2 razy wysze koszty wrazię czego
 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 20:52   

Auto bardzo fajne z dużym potencjałem... do 300 koni z kawałkiem potrzebne ok kilku tysi :wink: a potem zaczynają się schody bo seryjne kolektory wydechowe są za słabe a jedynie sensowną opcją jest Wagner którego cena kształtuję się ok 7 tys a używki nie istnieją :mrgreen: Nie mówię tutaj o reszcie jak turbiny z wirnikiem od rs6, sprzęgło, intercooller, i tak dalej... :razz: Sam wertowałem ten temat ale odpuściłem. Zresztą podaje link dla ciekawych http://sidmotorsport.pl/pl/ :smile:
Ostatnio zmieniony przez Lechu Wto Wrz 29, 2015 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 21:17   

I do blisko 300konnego auta Tomix byś zakładał co miesiąc Kamoki i MTS (bo na tyle starczają w mocnym aucie)? Proszę Cię... Przyjrzyj się dokładnie cenom części do tylnego zawiasu z wysokiej półki (bo tylko takie w przypadku S/RS wchodzą w grę), to nie jest łatwe do przełknięcia...
Cewka za 160zł, opaska na wężu i płyn za 30zł Cię przeraża? No offence...
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 21:32   

Tu miały być wyrażane opinie i ewentualne inne opcje, a jakieś kłótnie itp. Jak na razie widzę tylko większość opinii zniechęcających do tego auta, a brak alternatyw dla niego
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14