autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup auta typu Limuzyna z pazurem do 30tys pln
Autor Wiadomość
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 12:01   

Halk, AR 156 GTA ma mój kolega wersja kombi wygląda bdb brzmi super ale osiągi bez szału niestety

OSKA, też myślałem o s4 2,7 biturbo lub s6 c5 4,2 ale jeszcze nie miałem okazji pomacać tych aut
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 12:03   

4,2 V8 będzie już fajnie jeździło i dobrze brzmiało,
może Kędzior przemyśl sprawę zakupu gotowego projektu Audi z silnikiem 4,2 V8 będzie szybkie i fajne.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 17:02   

ogólnie mógł bym zrobić coś samemu mam zaplecze i części żeby zrobić coś szybkiego ale odkąd wspólnie z Anią mieszkamy na swoim to mamy wspólne wydatki i obowiązki oraz kasę a idąc na kompromis chcemy właśnie kupić coś w stylu mocnego sedana ewentualnie kombi żeby połączyć auto na co dzień z autem do zabawy i nocnych zabaw na autostradach niemieckich :) no i autem też będzie śmigać Ania więc nie chce jakiejś rajdówki :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 17:22   

w sumie to ja bym to rozdzielił :) moim zdaniem lepsze jest kupić dwa samochody po 15 tyś niż jedno za 30 tyś.

Coś co jest do wszystkiego by było dobre musi kosztować. Ja u siebie mam taki kompromis, że auto na co dzień to suv znakomicie się nadaje na wyprawy wszelkie czasami można też pojechać w lekkie bezdroża a do zabawy to wiadomo zupełnie inne auto.

potem jak będzie jedno auto trzeba będzie zdecydować czy Ania jedzie do koleżanek czy ty na zlot :D a tak możecie sobie czasami rozdzielić swoje zajęcia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Gru 07, 2016 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 17:44   

Tylko 2x auta równa się zdecydowanie większe koszty - serwis, ubezpieczenie, paliwo, miejsce parkingowe, przeglądy itp. a za 15 tys to nie kupisz nic "szybkiego" ani nic daily zdolnego do jazdy bez sporych nakładów. A kupowanie "szybkiej" nastoletniej limuzyny w cenie kilku tysięcy euro to proszenie się problemy w sensie dużych nakładów serwisowych.
Ostatnio zmieniony przez rwtnt Śro Gru 07, 2016 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 18:00   

rwtnt, jedno z najtrudniejszych zadań handlowca to wejście w skórę klienta.
Widać po Tobie i po Twoich postach śmiało można wnioskować, że Twoje dochody to średnia krajowa x ileś tam. Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.

Wyobraź sobie, że sam posiadałem auta w okolicach 15 tyś pln i nie wymagały dużych nakładów jeździły całkowicie poprawnie. Czy auto za 15 tyś będzie szybkie nie wiem co dla kogo oznacza szybkie. Opowiadasz często o samochodach wartości 1 mln to chyba nie ta półka. Mój compact uważam, że był szybki przyśpieszenie poniżej 6 sekund to już dobre osiągi.
Więc mamy 15 tyś Ford Mondeo całkiem szybka limuzyna
http://allegro.pl/ford-mo...98.html#thumb/3

I coś po swap też całkiem szybki
http://otomoto.pl/oferta/...0-ID6ymtGb.html
http://otomoto.pl/oferta/...a-ID6yD9DX.html

A koszty posiadania dwóch samochodów no cóż są trochę wyższe niż jednego ale coś za coś.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Gru 07, 2016 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 18:29   

Koszty utrzymania auta serii kompakt:

Paliwo pb 98 około 600-800zł 1200-1500km mc to nie dużo w sumie..... 8400zł
opony 18 bridgestony potenza 1650zł letnie
opony 18 bridgestone zimowe 2000zł
zawieszenie 1500zł
jakies pierdoły olej, filtr, płyny do spryskiwaczy, geometria podwozia powiedzmy 500-1000zł
przegląd 99zł :)
ubezpieczenie oc 522zł

To daje około 15tys zł.... na rok pewnie o czymś na pewno zapomniałem wymiany opon itp. i inne koszty do tego rejestracja podatki itp.

A auto większych usterek nie miało.

Teraz przy aucie powiedzmy klasy d,e stawki pójdą o 50-100% w górę.....
Czyli średnio miesięcznie 1250zł kosztuje utrzymanie takiego auta.... wcześniej miałem wymienione tarcze hamulcowe przód tył i klocki pewnie razem 1000-1500zł nawet nie wiem i sprzęgło tzn za poprzedniego właściciela.

Czyli stawka eksploatacyjna realna jest w okolicy 1zł na jeden przejechany kilometr nie licząc utraty wartości a to jest auto klasy kompakt..........

Oczywiście opon nie kupuje się co miesiąc itp. można kupić używane kormorany ale chyba nie o to chodzi.

Przy aucie klasy d,e stawki pójdą o 50-100% w góre ;)
Ostatnio zmieniony przez rwtnt Śro Gru 07, 2016 18:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 18:52   

rwtnt, pewnie dotyczy to wszystkich z tego forum, każdy rocznie wydaje na utrzymanie auta około 15 tyś.
Jak pisałem wyżej nie potrafisz wejść w czyjąś skórę, ta umiejętność jest zarezerwowana dla handlowców.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 19:01   

Absolutnie nie chcę nikomu "zabijać marzeń" tylko poddaję w wątpliwość ze względów ekonomicznych zakupu tego typu pojazdów :) Przerabiałem to na swojej skórze i uważam osobiście, że to nie ma sensu. Przy aucie klasy d,e premium takie koszty będą pewnie na poziomie 15-30tys rocznie uwzględniając koszty paliwa. Patrząc na medianę polskich zarobków..... A potem widzę audi s na kormoranach :) bo continentale, dunlopy,micheliny,bridgestony czy masa innych normalnych marek opon w tych rozmiarach okazały się za drogie.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 19:19   

rwtnt napisał/a:
Absolutnie nie chcę nikomu "zabijać marzeń" tylko poddaję w wątpliwość ze względów ekonomicznych zakupu tego typu pojazdów


z ciekawości jak Twoim zdaniem powinno się wyliczyć wartość i segment auta względem zarobków, kiedyś pisałeś, że ekonomicznie udowodniono, że człowiek może posiadać auto 10 wartości swoich przychodów miesięcznych.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 19:41   

Tylko to stwierdzenie odnosi się do aut nowych.... i mam na myśli nie pogarszanie swojej jakości życia ;) i nie robienie niczego na siłę.
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 00:09   

Jesli chodzi o utrzymanie auta to zdaje sobie z tego sprawe to nie moje pierwsze ani nie ostatnie a co do zakupu dwuch aut to raczej bez sensu gdyz mam obecnie dwa a jedno z nich i tak zostanie jako typowe daily ;) nie przeraza mnie tez fakt posiadania dwuch aut gdyz praktycznie zawsze mam w posiadaniu dwa auta wiec to zaden problem , a nowe auto ma nam sluzyc jako takie wypadowe czy nocne przejazdzki czyli drugie dlatego nie przeszkadza mi duzy silnik czy wyzsze koszty utrzymania, rocznik tez nie ma naczenia
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 00:35   

Kędzior napisał/a:
Jesli chodzi o utrzymanie auta to zdaje sobie z tego sprawe to nie moje pierwsze ani nie ostatnie a co do zakupu dwuch aut to raczej bez sensu gdyz mam obecnie dwa a jedno z nich i tak zostanie jako typowe daily ;) nie przeraza mnie tez fakt posiadania dwuch aut gdyz praktycznie zawsze mam w posiadaniu dwa auta wiec to zaden problem , a nowe auto ma nam sluzyc jako takie wypadowe czy nocne przejazdzki czyli drugie dlatego nie przeszkadza mi duzy silnik czy wyzsze koszty utrzymania, rocznik tez nie ma naczenia


Dobra Kędzior namówiłeś mnie. Oddam Ci moje bardzo szybkie, oszczędne, rodzinne E46 za 29500,00 PLN. Na dzisiaj jest tylko jedna, drobna usterka, stąd spuszczam Ci te 500 PLN :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 00:55   

Kędzior napisał/a:
obowiązki oraz kasę a idąc na kompromis chcemy właśnie kupić coś w stylu mocnego sedana ewentualnie kombi żeby połączyć auto na co dzień z autem do zabawy i nocnych zabaw na autostradach niemieckich no i autem też będzie śmigać Ania


połączyć auto do zabawy z autem na co dzień było dla mnie tu kluczowym stwierdzeniem dlatego zaproponowałem dwa oddzielne, teraz piszesz, że
Kędzior napisał/a:
co do zakupu dwuch aut to raczej bez sensu
uznam, że wprowadziłeś mnie w błąd a ja zaproponowałem moim zdaniem najlepsze rozwiązania jakie uważam, skoro moje pomysły są bez sensu to uznaj, że się w tym temacie obraziłem się i dalej nie zabieram głosu.

dwóch słowo pisze się INACZEJ.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 01:15   

http://www.allegro.pl/Sho...item=6622392779
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13