autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM
Autor Wiadomość
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Lis 07, 2020 17:08   Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM

Od zawsze marzyłem o Alfie, miałbym szybciej jeszcze przed zakupem Citroena C5, ale ktoś mi sprzed nosa dmuchnął Alfę Romeo 159 w wersji TI, szkoda bo była czerwona i w tym pakiecie wyglądała kozacko, ale niestety.

Trafiła się okazja nabyć Brere, w sumie długo sie nie zastanawiałem. Zapakowałem Nejke, młodego i w drogę. Na miejscu okazało się, że właściciel ma firmę detalingową i Alfa prezentowała się nieziemsko. Sprawdziłem ją miernikiem lakieru, blacha malyna, Alfa do okoła zero szpachli, co się potem okazało, że nie do końca, ale o tym później.

Po rundce okazało się, że koło dwumasowe powoli zaczyna dawać o sobie znać, ale auto odpychało się dobrze. Alfa ma o 37KM więcej niż Citroen, dlatego aż tak bardzo tego nie odczułem, wagowo jest lżejsza od Citroena o 70kg! co przy gabarytach obu aut jest wręcz nie do pomyślenia.

Wiedzę którą nabyłem przemyślałem :D i kupiłem Alfę. Droga powrotna była ok, ale młody z tyłu miał mega ciasno, bo jeszcze w foteliku musi jeździć. Nie oszukujmy się, jest to auto dla dwóch osób, aczkolwiek zdarzyło mi się jechać w 4 z wesela z naebanymi kolegami, więc było im wszystko jedno :P tak mówili ;) dopóki nie wsiedli.

Auto wyposażone w silnik 2.4 o mocy 200KM, elektryke, szklany dach, klime, xenony, automatyczne domykanie szyb, 6 biegów, tempomaty, navigacje i inne bajery.

Ogólnie jedno z lepiej prowadzących się aut jakie miałem, zaraz po nim jest MG, które ciężko było przebić.

Spalanie auta 12.5l na 100km, ale nie potrafię jeździć nią wolno. Co najważniejsze cała zbędna ekologia została usunięta.










Niestety dnia 06.06.2020 wracając z zabiegu, trochę rozkojarzony przez ból, który mi towarzyszył, miałem nieprzyjemną sytuację z mojej winy, zagapiłem się po prostu, ale poznałem bardzo sympatyczną Panią, szkoda że w takiej sytuacji :) Tutaj się okazało, że na plastikowym zderzaku jest trochę szpachli .. a tego się nie dało zmierzyć przy zakupie.




Jak to mówią, dzwon podstawą tuningu :) , przód będzie na pewno cały czarny, zmienią się też trochę tylne lampy. W miarę możliwości coś tutaj z czasem napiszę

[/i]
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Nie Lis 08, 2020 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Lis 07, 2020 23:55   

Fotki nie działają, ale kto widział Brerę, wie że auto bardzo ładne i nietuzinkowe.
Szkoda, że nie ma dobrego benzyniaka w ofercie (bo V6 260ps o ilości koni pod maską przypomina sobie dopiero pod dystrybutorem), ale już solidne R5 pod maską musi dawać radę - czekam na ustawkę z Astrą o niższym momencie, ale podobnej mocy :cool:
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Lis 08, 2020 00:14   

Lincoln napisał/a:
Fotki nie działają, ale kto widział Brerę, wie że auto bardzo ładne i nietuzinkowe.
Szkoda, że nie ma dobrego benzyniaka w ofercie (bo V6 260ps o ilości koni pod maską przypomina sobie dopiero pod dystrybutorem), ale już solidne R5 pod maską musi dawać radę - czekam na ustawkę z Astrą o niższym momencie, ale podobnej mocy :cool:


już powinny działać ;)

3.2 to fajny silnik, ale 260km to trochę słaby wynik. Do tego spalanie .. na poziomie 30l.

co do sprawdzenia aut, można raz się ustawić, ale Astra na bank objedzie AR z racji wagi :D ale dla samej zabawy jak najbardziej ;)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Lis 08, 2020 02:02   

Jops działają. Jak wcześniej pisałem - dobrze wygląda i te wydechy :cool:

260ps to bdb wynik w wolnossącym 3.2L, ale problem jest, że tej mocy nie czuć, poza wizytą na stacji.
Dopiero spojrzałem na masę auta, tutaj bardzo podobnie jedzie Mazda 6, więc może być ciekawie.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lis 09, 2020 10:10   

OSKA napisał/a:
Od zawsze marzyłem o Alfie,
kto nie marzył :) Brerra to cudnowy samochód :)
OSKA napisał/a:
Spalanie auta 12.5l na 100km
ja mój ford na trasie :)
OSKA napisał/a:
Niestety dnia 06.06.2020
coś czuję, ze to nie ta data :) współczuje bo dzwon to zawsze koszta,
OSKA napisał/a:
3.2 to fajny silnik, ale 260km to trochę słaby wynik. Do tego spalanie .. na poziomie 30l.
tak piszą osoby co go nie posmakowały to silnik z praktycznie nie dostępnymi częściami kolega się w to wpakował i po 2 latach auto jeszcze nie wyjechało z warsztatu :) jest jeszcze ta mała benzyna z możliwością podniesienia mocy :)

ogólnie to dbaj i powodzenia bo auto na prawdę super.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pon Lis 09, 2020 16:41   

Krzysztof napisał/a:
coś czuję, ze to nie ta data współczuje bo dzwon to zawsze koszta,


jop, miało być 06.11.2020 .. chyba z rozpędu się wcisło ;)

Krzysztof napisał/a:
ogólnie to dbaj i powodzenia bo auto na prawdę super.


pomysłów mam kilka na to auto, gorzej z funduszami na takie przyjemności przez obecną sytuację i zakazy jakie wprowadzono, a do tego wykończenie domu.. Ale 2021 będzie lepszy :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 10, 2020 09:56   

OSKA napisał/a:
pomysłów mam kilka na to auto, gorzej z funduszami na takie przyjemności przez obecną sytuację i zakazy jakie wprowadzono, a do tego wykończenie domu.. Ale 2021 będzie lepszy
marzenie + data = cel a jak człowiek ma cel to cały wszechświat mu sprzyja :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pon Lis 23, 2020 13:17   



Alfa wraca do żywych, lekko zmieniliśmy przód, ale myślę, że bardzo łatwo to dostrzec ;)
Czekam jeszcze na motylek maski, bo od alfy 159 jest ciut inny i nerki, które są przy lampach .. Długo idą, bo już tydzień, ale w końcu kiedyś dojdą ..

Myślę jeszcze czy lekko kół nie wypchnąć tak by były równo z budą :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lis 23, 2020 15:32   

w miejsce srebrnego jest czarny ?
Alfy nie ma co poprawiać :) z wyglądu to auto jest super, dodaj jej mocy by wygląd szedł za osiągami :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Gru 06, 2020 16:19   



auto skończone, trzeba jeszcze przejrzeć zawieszenie, bo wydaje mi się ze coś tam jest nie tak. Ale i tak auto na co dzień użytkowane nie jest, więc się nie pali.

Najlepiej by było postawić ją na zimę w jakimś garażu :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Gru 06, 2020 17:02   

Jedna z ładniejszych Alf :razz: Nawet w dieslu musi sprawiać frajdę :wink:
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Gru 08, 2020 00:58   

To ciekawe, że każda wersja miała wydechy wskazujące, że pod maską jest te 400-500ps.
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Gru 08, 2020 01:10   

Lincoln napisał/a:
To ciekawe, że każda wersja miała wydechy wskazujące, że pod maską jest te 400-500ps.


nie chce wiedzieć jakie wtedy byłoby spalanie jak 3.2 260KM potrafi wciągnąć 30l/100km :D
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Gru 08, 2020 11:19   

To wtedy musiałoby być z osiem końcówek
, bo paliwo nie miałoby którędy się wydostać :mrgreen:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 23, 2020 14:51   

OSKA, i Lincoln, jak zawsze czułości wymieniacie :)

Kiedy będziemy mierzyć auto, bo jak pójdzie więcej mocy to się nie dowiesz co to dało a taka wiedza dość cenna.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12