autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z lakierowaniem
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 00:25   

mateuh napisał:
jak wszyscy przyjadą to damy radę




.. ta chyba graffiti strzelić na tym dwufurtkowym sedanie :P



na razie pogoda nie zachęca do malowania w warunkach polowych.. :? wiec jak mróz zelży - pomysły przyjdą jakieś bardziej racjonalne.. :D
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 02:38   

ja nie mam sedana -to kolega z klubu buduje takie cudo -ja buduje coupe :) a co do mrozu to fakt-masakra jak na razie
Ostatnio zmieniony przez Huragan Wto Maj 25, 2010 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 02:44   

..no fakt..



sporo informacji na spocie podczas przekąski przekazywałeś, ale ten makaroniarz Salvatore tak sie wydzierał + ta jego pomidorowa muza, że wiele niusów uległo zniekształceniu..



innymi słowy - dawaj foty! (a jak nie to sam wpadne i zrobie :wink: )
 
 
Czubek
Maniak Resoraków
hehe...:D:D



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 48
Skąd: Zblewo
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 19:30   

Witam, ja mam taki problem, a mianowicie wie ktos gdzie dorabiaja lakier i mniej wiecej w jakiej cenie??
_________________

 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 20:40   

Na Szwoleżerów dorabiają. Nie wiem, czy wiesz, ale są takie papierki, aby sprawdzić, czy to jest ten sam kolor, jeżeli nie będzie Ci pasować, to idziesz do nich z powrotem i oni go dalej modyfikują. Jest tam taka babka starsza (50 lat ? nie wiem) i ona podobno dorabia najlepiej, ale ploty plotami. Jej córka robi to zdecydowanie lepiej. Dopiero kiedy ona zmieszała, to lakier mi pasował.

Musisz mieć ze sobą klapkę od wlewu paliwa i im dać.

Teraz jeżeli chodzi o sam kolor, to jeżeli wiesz, jakie ma oznaczenie, to mimo to lepiej go nie podawaj, bo lakier będzie zrobiony schematycznie, a tu nie o to chodzi przecież. Wiadomo, lakier blaknie od słońca... Cenowo nie pamiętam, ale drogo nie jest. Kup cały "komplet" od razu. Babka będzie wiedziała o co chodzi.
No i lepiej zawsze wziąć więcej lakieru, bo nigdy nic nie wiadomo. Po co 2 raz dorabiać trochę lakieru, przy którym istnieje prawdopodobieństwo innej barwy, odcienia.

Na ul. Zielonej też dorabiają, niby dobrze... Tak słyszałem, ale tylko i wyłącznie do aut niemieckich, do innych podobno im "nie wychodzi" ;)

Tyle z mojej strony hehe :mrgreen:
 
 
 
Czubek
Maniak Resoraków
hehe...:D:D



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 48
Skąd: Zblewo
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 00:39   

wielkie dzieki, pojde popytam :smile:
_________________

 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 14:55   

Kolego to nie jest ulica zielona tylko korczaka mały biały domek, koleś dorabia farby i również nabija w spray. ;]
_________________

 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 14:57   

Mniejsza o to. Na Szwoleżerów robią lepiej i tak :)
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 15:04   

Hehe ciężko mi prównąc bo na korczaka dorabiałem raz zaś na szwoleżerów kilka razy ale ostatnio mi słabo dorobiła.
_________________

 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 15:40   

No jo, ale to się sprawdza na tym papierku, czy lakier jest ok. Jak nie, to jedziesz, żeby Ci poprawiła. Pisałem już zresztą o tym...
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 00:11   

No tak tak, ale zawsze musisz wziąść poprawke w jakich warunkach był lakier, np czerwony płowieje i czasem nawet po ;polerce nie odzyskuje swojego blasku.
Najlepiej zanurzyć lekko palec w farbie i skapnąć na lakier samochodu, ewentualnie lekko rozsmarować, poczekać chwile aż przyschnie wtedy też dobrze widać ;]
_________________

 
 
 
granat1
Kierowca kat. A
??



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 168
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 01:10   

Cytat:
np czerwony płowieje i czasem nawet po ;polerce nie odzyskuje swojego blasku.
kolego gdzie takich słabych fachowców widziałeś co nie potrafią uzyskać blasku na czerwonym spłowiałym lakierze??? jak korzystasz z usług takiego majstra to go zmień, troszkę sam polerowałem furki,ale nie mniałem nigdy problemów z odzyskaniem blasku na żadnym kolorze,kwestia sprzętu i chęci :grin: a co do płowienia lakieru to tylko brak czasu między podkładem a bazą, wiadomo dlaczego :wink: polecam na szwoleżerów mój wujek tam wciąż dorabia i dają rade :mrgreen:
_________________
pozdro dla każdego... 4fun przede wszystkim
Ostatnio zmieniony przez granat1 Wto Maj 25, 2010 01:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 20:25   

granat1 napisał/a:
Cytat:
np czerwony płowieje i czasem nawet po ;polerce nie odzyskuje swojego blasku.
polecam na szwoleżerów mój wujek tam wciąż dorabia i dają rade :mrgreen:


Widzisz XxX_DARO_XxX nie znasz się :mrgreen: TYLKO I WYŁĄCZNIE SZWOLEŻERÓW.
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 21:21   

Zawsze sam poleruje i spotkałem się z pewnym BMW które mimo 4 razy dalej nie miało tego efektu co powinno mieć. zresztą jak czerwony spolerujesz to już kolor nie wytrzyma tak długo jak od nowości.
_________________

 
 
 
granat1
Kierowca kat. A
??



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 168
Skąd: ze wsi
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 22:54   

XxX_DARO_XxX napisał/a:
Zawsze sam poleruje i spotkałem się z pewnym BMW które mimo 4 razy dalej nie miało tego efektu co powinno mieć. zresztą jak czerwony spolerujesz to już kolor nie wytrzyma tak długo jak od nowości.

a czym daro polerujesz?? jeżeli nie dbasz o lakier i nie zabezpieczasz go żadnym mleczkiem woskiem itp to na pewno nie wytrzyma, wystarczy raz w miesiącu przejechać czymś do ochrony lakieru i gwarantuje Tobie nie spłowieje :grin:
_________________
pozdro dla każdego... 4fun przede wszystkim
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11