autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ byłe auto ] Bushido- Honda Prelude IV gen, 1992r
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:27   

W sobotę doszły nowe świece NGK ZFR6F-11 i za raz lepiej autko odpala bo wcześniej była zamontowana jedna całkiem inna świeca która miała dwa pręciki baaaardzo blisko siebie a pozostałe 3 świece były zjechane a do tego odległości od tego pręcika były różne różniaste więc zakup jak najbardziej udany.

A wczoraj powstał Air Box na podstawie nowego filtra stożkowego,rury dolotowej od Hondy CRX,spiro rury oraz seryjnej obudowy filtra powietrza i rury dolotowej od Prleude z 95 roku a efekt bardzo przyzwoity :)
Napewno działa lepiej niż seryjny układ bo zasysa więcej powietrza dzięki większej powierzchni filtra,większej średnicy rury wsysającej powietrze które teraz wlatuje wprost z przedniego zderzaka.
Jak wiadomo,zimne świeże powietrze ma więcej tlenu i lepiej chłodzi silnik co napewno lepiej odbije się niż seryjna pucha z grubym filtrem i rezonatorem którego otwory wlotowe są średnicy kciuka :P

Poszerzony otwór by spiro mogło przejść bez przeciskania i zgniatania.Wywalony rezonator i jego osprzęt


Podstawa obudowy filtra już przymocowana i do niej doczepiona spiro rura którą zabezpieczyłem sylikonem


Filtr umieszczony w rurze od CRX i przyczepiony do obudowy gdzie ma sporo miejsca dookoła


Teraz rura jest w zaznaczonym miejscu (wiem że słabo widoczne ale dziś wrzucę świeższe fotki)


Jeszcze nie było jeżdżone bo sylikon musiał wyschnąć i było zbyt późno by wyjeżdżać z garażu ale jak przetestuję to dam znać ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pon Mar 01, 2010 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 13:11   

Olek często wyjeżdżasz prela z garażu ?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 13:19   

Póki co to nie mam potrzeby bo muszę sprawę z przeniesieniem OC dokończyć a do tego nie chce mi się po błocie jeździć i masakrycznych koleinach które szorują mi po zawieszeniu u mnie na osiedlu, Huragan może potwierdzić :???:

Poza tym muszę budować konstrukcje z desek by wyjechać z garażu bo mam bardzo mocno nachylony kont wjazdu co mnie demotywuje do tego :D

Na wiosnę będę budował sobie garażyk i jak pospawam sobie konstrukcję to zgłoszę się do Krzysztofa po blaszaną dachówkę by Prela nie spała pod gołym niebem :)
_________________

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 13:33   

No no ty z tym wyjazdem masz kiepsko :roll:
A koleiny są straszne wczoraj jechałem po Kościuszki to się załamałem.
A twoja Hondzia twoja ładnie się prezentuje, tak ogólnie pytanko ile funduszu w nią włożyłeś ?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 13:39   

Póki co to nie wiele bo za samo OC musiałem wywalić 600zł bo nie miałem zniżek ale na szczęście mam tatę jako właściciela i trochę mi jego zniżki dupę ratują.

Przyszłe wypłaty przyniosą większe zmiany ;)
_________________

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 22:01   

Dziś doszedł kolektor od H23 czyli od Preludy 2.3 poj :twisted:

A o to różnica między moim obecnym kolektorem seryjnym F20 po lewej a H23 po prawej

_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pią Mar 05, 2010 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:36   

Doszedł kolektor wydechowy od H23 który jest w konstrukcji 4-2-1 a nie jak kiedyś 4-1 a różnicę da się odczuć :smile:


_________________

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:38   

Komputer od H23 już jest i teraz czekamy tylko na nowy eprom by wgrać nieco inne parametry niż seryjnie :twisted:
_________________

 
 
bigor
Kierowca kat. A


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 156
Skąd: Stg
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:45   

No no widzę kolejne fanty wpadają do Preli , po wszystkim przydała by się wizyta na hamowni i zobaczyć faktyczne przyrosty mocy po tych modach :wink:
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:45   

Bushido napisał/a:
Komputer od H23 już jest i teraz czekamy tylko na nowy eprom by wgrać nieco inne parametry niż seryjnie :twisted:

Obroty już ci nie szaleją ?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:50   

Obroty dalej wysokie bo komp wciąż ten sam bo czekam na nowy eprom by móc zamontować nowego kompa podłubanego.Elchupakabra będzie jego twórcą co już daje pewność że auto nie będzie już nigdy takie samo, oczywiście na plus :twisted:

A co do hamowni to na urodzinki w maju się przejadę ją wyhamować jak już będę miał wszystkie graty w aucie na swoich miejscach a póki co to żyję od wypłaty do wypłaty i w jeden dzień się jej pozbywam by autko było lepsiejsze a ja głoduję :D
_________________

 
 
granat1
Kierowca kat. A
??



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 168
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 15:40   

na pewno jest po co głodować i nikt nie musi cie o tym przekonywać. tez bym chciał coś podłubać przy moim gratku, ale priorytetem jest na razie doprowadzanie do używalności :cry: powodzenie :lol:
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:14   

Przyszedł czas na wymianę uszczelki pod głowicą bo stara była już mocno dobita i autko musiało jeździć z wentylatorem odpalonym na krótko by można było gdziekolwiek dojechać.No to zabraliśmy się z Tomkiem to działania i tak to wyglądało:

Zdzira bez serca (dosłownie) :twisted:


Głowica przed czyszczeniem i planowaniem

Głowica po czyszczeniu i planowaniu :)

Klawiatura zaworowa i wałek rozrządu również przed czyszczeniem:

Klawiatura zaczyna wyglądać lepiej :)

Głowica piękna i błyszcząca :)


Blok

Głowica już siedzi na bloku


Po małych problemach, wszystko się udało i póki co Prela jeździ i ma się dobrze :mrgreen:
Teraz jeszcze czas na nowe węże i chłodnicę a potem jakieś alu :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pon Maj 17, 2010 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:23   

magnetyzery?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:26   

No i dupa z niespodzianką :???: Dzięki mateuh, :roll: :lol:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12