autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:56
Sprzeglo
Autor Wiadomość
Daria
Kierowca Rajdowy
Rozważny kierowca :)


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1380
Skąd: z Łosiolandii :-)
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 17:21   Sprzeglo

Mam takie pytanko, bo latam po allegro i wyszukalam ladnego Passata i gostek ma wpisane, ze to automat a nizej ma, ze do wymiany sprzeglo. I sie teraz zastanawiam czy on bajeruje, czy ja sie dosyc nie znam, ale z tego co wiem to automaty nie maja sprzegla? Mozecie mi odpowiedziec czy maja czy nie ? :mrgreen: bo teraz to juz zglupialam :P
_________________
Kiedyś traktowalam ludzi dobrze.
Teraz - z wzajemnością.
Ostatnio zmieniony przez Daria Sob Gru 04, 2010 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 17:23   

Jak cos z zepsutym automatem to omijaj z daleka :wink:
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 18:06   

Daria a po co ci taki passat? dla ciebie?
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 19:08   

sprzęgło chyba ma automat też, a są takie automaty że mają normalne sprzęgło tyle że automatyczne, ale mogę sie mylić,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 19:12   

Daria wystarczyło poszukać. Znalazłem na googlach na jakimś tam forum, poprawiłem błędy, żeby dało się czytać. Proszę:


"Standardowe automaty posiadają sprzęgło hydrokinetyczne (inaczej przemiennik momentu obrotowego) - sprzęgło do jazdy w przód (niektóre nawet nie pracują na ostatnim biegu), sprzęgło elektromagnetyczne, sprzęgło jednokierunkowe, sprzęgło biegu bezpośredniego i wstecznego.
Np. skrzynia hydrokinetyczna posiada aż 3 sprzęgła -jednokierunkowe, do jazdy w przód, biegu bezpośredniego i wstecznego. Takie sprzęgła mało nie kosztują, ale też szybko się nie zużywają przy odpowiedniej kontroli."
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 19:24   

..na moje ogłoszeniodawca to albo wybitny znawca automatycznych skrzyń (pisze o sprzęgle w końcu..., a nie jak 99% użytkowników że automat do d..y), albo totalny kretyn, bo automat sprzęgła jako takiego jak 95% na rynku aut - nie posiada :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
francbmw5
Maniak Resoraków
Usługi dekarskie



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 100
Skąd: Stg Dąbrówka
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 21:13   

TO chyba logiczne że posiada sprzegło bo jak inaczej by zmieniał biegi (wyrywał) nawet jesli skrzynia jest automatyczna
Jest to sprzegło hydrokinetyczne (Przemiennik momentu obrotowego) koszt naprawy 2-2.5tys
Lub inny rodzaj sprzegla jak podaje Karol
_________________
P.U.H. Rem-Dom
Usługi Ciesielsko-Dekarskie
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 20:42   

generalnie automat jak padnie droga sprawa wlasnie w piatek kolega z pracy oddal do napawry VW sharan z automatem (skaczyl sie 4 bieg) i koszt naprawy to skromne 4000zl
wiec na moje jak padly automat to z dala od takiego auta chyba ze cena wyjatkowo ale to wyjatkowo atrakcyjna a i jeszcze musiala by byc wyjatkowo atrakcyjna :)
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 23:09   

badred napisał/a:
generalnie automat jak padnie droga sprawa wlasnie w piatek kolega z pracy oddal do napawry VW sharan z automatem (skaczyl sie 4 bieg) i koszt naprawy to skromne 4000zl
wiec na moje jak padly automat to z dala od takiego auta chyba ze cena wyjatkowo ale to wyjatkowo atrakcyjna a i jeszcze musiala by byc wyjatkowo atrakcyjna :)


a jak w dieslu padnie sprzęgło i dwu mas to normalka że 3-4 koła sie wydaje i przyjmuje jako materiały eksploatacyjne,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 23:50   

dwumasy juz staniały znacznie i nawet do forda mozna podobno za 1800pln kupic
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
daro_8828
Kierowca Skutera



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 429
Skąd: Malbork
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 09:15   

Daria najlepiej zadzwonic i zapytac po czym to stwierdza ze padlo sprzeglo bo np w mercedesie u mnie jak pojdzie sprzeglo kinetyczne to auto jezdzi dalej z tym ze przy okolo 120-130 km/h wystepuja lekkie drgania jakby wał bił a koszt wymiany tego to 1600 zł (mowie tu o mercedesie) . Odpukac puki co nie mam tego problemu .

Poza tym skrzynie do passata automaty jakies mam jakbys chciała to do oddania są w dobrych cenach :) .
_________________
Mercedes W210 Kombi 99' 3.0 TD

SKUP AUT !! PŁATNE GOTÓWKĄ !!

509-706-137
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 21:19   

daro ile sobie cenisz za skrzynke do b5 1.9 tdi 110?bo cos mi halasuje,,i jesli to nie bedzie przegub wewnetrzny to jakies łożysko w kaście,a półosie tez masz?


Takie rzeczy załatwiamy na PW ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Karol Pon Gru 06, 2010 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daria
Kierowca Rajdowy
Rozważny kierowca :)


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1380
Skąd: z Łosiolandii :-)
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 22:02   

Nie Huragan, nie dla mnie. Tak ogladalam co mają ciekawego w automacie i TDi. I rzucił mi się w oczy ten passat, bo ogólnie ładne są, a ten jeszcze w automacie i za 9.900zł.


Karol - na necie różni ludzie i różne głupoty piszą, więc wolę dac temat na forum i dowiedzieć się czegoś od ludzi, którzy się znają na tym. Czyli w tym wypadku od Was.
Jeśli Tobie sprawiło wielką trudność odpowiedzenie mi na ten temat, to mogłeś się nie produkować, a nie głupio przygadujesz, że wystarczyło w necie poszukać. :shock:
Mimo to - dziękuję za info.
_________________
Kiedyś traktowalam ludzi dobrze.
Teraz - z wzajemnością.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13