autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na autostradach można jechać 140 a na ekspresowych 120km/h
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 12:12   Na autostradach można jechać 140 a na ekspresowych 120km/h

http://moto.wp.pl/kat,236...ml?ticaid=1b22a

W przypadku autostrad kierowcy samochodów osobowych oraz motocykli będą mogli pojechać 140 km/h, zaś na dwujezdniowych drogach rangi ekspresowej maksymalna prędkość będzie mogła wynosić 120 km/h. Jak widać w obu przypadkach dopuszczalne dziś prędkości wzrosłyby o 10 km/h.

Bez zmian mają pozostać za to dozwolone maksymalne prędkości, jakimi będziemy mogli się poruszać na pozostałych drogach - na jednopasmowych drogach ekspresowych oraz dwupasmowych zwykłych drogach będzie to 100 km/h, zaś na innych drogach poza obszarem zabudowanym maksymalna prędkość naszego samochodu nie może przekroczyć 90 km/h. Również senatorowie nie przewidzieli zmian w prędkościach na obszarach zabudowanych, gdzie wciąż pozostaną limity 50 i 60 km/h w zależności od godziny.
_________________

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 12:39   

Przecież i tak wiadomo każdy jeździ tam jak chce.. jak dla mnie to jest głupota na tych drogach, ale jak to mówią bezpieczeństwo najważniejsze
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 14:57   

jak nieoznakowany pojedzie za Tobą to nie będziesz jechał jak chcesz :P no i fajny ten przepis, że za te +10kmph nie mają wcale karać :) czyli wyjdzie, że na autostradzie spokojnie będzie można jechać 150.. wydaje mi się, że bezpieczeństwo na autostradach i drogach ekspresowych wcale się przez to nie pogorszy..
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 15:06   

D2 napisał/a:
wydaje mi się, że bezpieczeństwo na autostradach i drogach ekspresowych wcale się przez to nie pogorszy..


tez mi się tak wydaje,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 19:43   

ciekawa informacja, która mnie ucieszyła
_________________
Przyjaciół w biedzie się poznaje, to powiedzenie autopsją się staje.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 11:39   

ale idąc odpowiednim tropem

można 140 za + 10 nic nam nie zrobią przekłamanie licznika jest +10 więc możemy w sumie jechać teraz 160 km/h :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 01:26   

i jak trafisz na upierdliwego pana władze to i tak ci wlepi mandat
 
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 20:20   

Krzysztof napisał/a:
ale idąc odpowiednim tropem

można 140 za + 10 nic nam nie zrobią przekłamanie licznika jest +10 więc możemy w sumie jechać teraz 160 km/h :D


tak było by fajnie :D ale właśnie jeżeli wiesz że twój licznik może pokazywać niedokładnie prędkość to powinno sie jechać wolniej o te 10 km/h :P

ale zawsze możesz założyć felgi 13" na niskim profilu i na liczniku zobaczysz o wiele więcej :mrgreen:
 
 
macius83
Jestem Nowy


Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 16:23   

Ostatnio jak wracałem z gór i jechałem drogą expresową 130 jechałem dosyć spokojnie bo było strasznie ślisko i jak jechałem gdzieś koło Łodzi na takich zakrętach to powiem wam że to już było zbyt szybko na tamtą drogę nie patrząc już na jej stan!
Gdzieś jakiś czas temu czytałem że Polskie drogi nie są przystosowane do takich prędkości.. 120 i 140 bo jeszcze tolerancja 10 i robi się dość sporo.
Nie wiem czy ktoś z Was ostatnio wybierał się do Włocławka, rok temu jechałem tam z Torunia to normalnie cieszyłem się że mają już zrobioną nową drogę, a ostatnio jak jechałem to wyzywałem całą drogę!!! Na całym odcinku oderwane płaty asfaltu średnicy nawet 5 metrów!!!
A jak widzę jak oni łatają te nasze drogi to najlepiej bym stanął i nakopał im do du...
_________________
Kompleksowe usługi hydrauliczne:)
www.instalserwis.eu
 
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 18:40   

nikt ci nie każe jechać na samym limicie.. zawsze można jechać trochę wolniej/spokojniej :P

a jakość dróg to zupełnie inna bajka, którą każdy już słyszał wielokrotnie :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11