autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rząd ma tratwę ratunkową dla FSO. Z napędem 4x4
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 17:54   Rząd ma tratwę ratunkową dla FSO. Z napędem 4x4

http://auto.dziennik.pl/a...-terenowka.html


Ja zawsze byłem za Polskim przemysłem, to co Polskie trzeba wspierać i mam nadzieję że to wypali.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 18:18   

Ciekawe... Jak wpuścili Koreańczyków do FSO to wszystko szlag trafił. A teraz mają być Ukraińcy... w sumie juz pare lat temu ukraina albo ruski mieli coś na Żeraniu montować, ale chyba nie wypaliło. Życzę powodzenia, ale jakoś nie widzę tego kolorowo.
Szkoda że polską fabryką nie zainteresuje się ktoś z zachodu, jak np. VW Skodą albo Renault Dacią
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 00:39   

No właśnie jak by ktoś zagłebił się w historie to by sie okazało, że sporo firm sie interesowało FSO w Warszawie, zawsze soe odpuszczali inwestorzy widząc rządania kadrowe, czyli jak to w Polsce mega rozbudowany aparat administracyjny i niby projektowy, a mało ludzi do pracy rzeczywistej, potem było juz tylko gorzej i nikt nie chciał barać na siebie takiego obciążenia, a mogliśmy teraz być na poziomie obecnej Skody..
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 00:40   

ale przez jakiś czas Koreańczycy robili u nas dobre samochody, i to mogło trwać niestety nasz mentalność jako narodu trochę szwankuje.
Raz jeden premier wprowadził do polskiej kolumny pojazdów Polonezy to się z niego śmiali. A nikt nie zrozumiał o co chodzi. Przecież wystarczy jedno dobre prawo nakazujące by każdy samochód w naszym kraju kupiony za nasze podatki musi być wyprodukowany w Polsce.

I za chwilkę by się inwestorzy znaleźli.

Więc ja mam wielką nadzieję że coś się uda, Polska ma szansę być krajem produkującym dobre samochody, możemy bo mamy projektantów i to bardzo zdolnych.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 01:16   

Krzysztof to nie mozliwe u nas jesli chodzi oto prawo -to wielki wstyd ze polska nie ma porzadnego auta,bardzo wielki ,Myślę za jak by zaczeli swoje auto produkowac od a do z to bylo naprwde porzadne auto
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 11:51   

i kosztowało by tyle co jaguar albo co 2 jaguary i rols

polski przemysł jest drogi, każdy chce miliardy zarabiać zanim coś zrobi, liepiej niech sprzedadzą fabryki jakieś firmie to będa tanie samochody, ludzie będą mieli prace i będzie więcej pracowników na halach niż prezesów na karaibach
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Dawid
Maniak Resoraków



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 14:30   

W Polsce produkuje się ok. 1 miliona samochodów rocznie;
Fiatów 500 i Pand wyprodukowaliśmy w zeszłym roku ponad 560 tys., a Opel produkuję kilkaset tysięcy Astr IV;
Szkoda że Polska nie ma swojej marki produkującej samochody wielkoseryjnie, ale to nie jest takie łatwe- potrzeba na to kilku miliardów złotych;
_________________
BMW 523iA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 16:57   

to fakt nasz kraj szans na stworzenie własnego samochodu miał juz kilka szans, niestety za każdym razem coś nie zagrało a wiadomo że chodzi o kasę.

Obecnie by zacząć produkcję typowo Polskiego samochodu była by to ciężka przeprawa przez mękę a efekty ciekawe jakie by były.

Wiem jedno jak by nasze władze trochę pomogły to by sie działo coś więcej w tej naszej motoryzacji niż obecnie.

Ja nadal jak pisałem jestem za wprowadzeniem prawa nakazującego by w każdym przetargu na zamówienia publiczne brać pod uwagę tylko i wyłącznie rzeczy wyprodukowane w naszym kraju.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 20:37   

Krzysztof uważam ze to nie przejdzie jesteśmy w ue i oni nie pozwolą na taki zapis
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 22:00   

Krzysztof napisał/a:
(..)
Ja nadal jak pisałem jestem za wprowadzeniem prawa nakazującego by w każdym przetargu na zamówienia publiczne brać pod uwagę tylko i wyłącznie rzeczy wyprodukowane w naszym kraju.


chyba katastrofa smoleńska i zaje...nie krzyża z krakowskiego przedmieścia zachwiały podstawami Twego zdroworozsądkowego podejścia do sprawy..

Dawid napisał/a:
W Polsce produkuje się ok. 1 miliona samochodów rocznie;
Fiatów 500 i Pand wyprodukowaliśmy w zeszłym roku ponad 560 tys., a Opel produkuję kilkaset tysięcy Astr IV;
Szkoda że Polska nie ma swojej marki produkującej samochody wielkoseryjnie, ale to nie jest takie łatwe- potrzeba na to kilku miliardów złotych;


w 100% się z tym zgadzam.. :idea: :!:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 23:35   

conpress, a przepraszam niby dlaczego nie, inaczej jak ma sie gospodarka rozwijać wiesz przykład idzie z góry oczywiście może ten pogląd jest dość konserwatywny i pewne odstępstwa były by wskazane jednak tak właśnie uważam i to jest zdrowy rozsądek.

Kiedyś ktoś opisał kto to Polak - wstaje rano ze szwedzkiej kanapy z włoskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo czeskim samochodem jeździ do francuskiego hipermarketu po chińską elektronikę i zastanawia się dlaczego nie ma pracy.

Pokaz jak to działa widać jak sie patrzy na prezydentów:

Prezydent Rosji nosi na ręce Roleksa za kilkadziesiąt tysięcy pln
Prezydent Stanów Timexa za 20 dolarów

to jasno pokazuje który z nich sznuje swoja gospodarkę a który nie
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 00:20   

Krzysztof napisał/a:
conpress, a przepraszam niby dlaczego nie, inaczej jak ma sie gospodarka rozwijać wiesz przykład idzie z góry oczywiście może ten pogląd jest dość konserwatywny i pewne odstępstwa były by wskazane jednak tak właśnie uważam i to jest zdrowy rozsądek.(..)


..kiedyś robocop-Waldek forsował plan by całą floty RM na poldoloty zamienić... sam się chwilę po psudosamochodzie polonez caro bujałsię służbowym W124 bo nie mógł znieśc polskiego hałasu i dynamiki furmanki..

Krzysztof napisał/a:
(..)Kiedyś ktoś opisał kto to Polak - wstaje rano ze szwedzkiej kanapy z włoskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo czeskim samochodem jeździ do francuskiego hipermarketu po chińską elektronikę i zastanawia się dlaczego nie ma pracy. (..)


jeszcze nie tak dawno temu Polacy wstawali z wersalki rzemieślniczej, z lodóki Polar wyciagali męty z lokalnego browaru, wsiadali do kaszlaka zakupionego na talon lub bony towarowe w Pewexie, jechali na syfiaste targowisko lub do sklepu społem oglądać puste półki (przepraszam - był polski ocet i paprykarz szczeciński), słuchali radia Elwira lub Cz-B telewizora marki Unimor i mieli pracę w której nikt nic nie robił, do domu wynosił i dostawał przed końcem miesiąca jeszcze wypłatę - sorry, ale walę taki patriotyzm i wolę mieć wolność wyboru.. polskie firmy jak zaoferują coś konkurencyjnego cenowo-jakościowo na pewno to wybiorę i na pewno to będzie kryterium wyboru a nie plakietka made in Poland


Krzysztof napisał/a:
(..)Prezydent Rosji nosi na ręce Roleksa za kilkadziesiąt tysięcy pln
Prezydent Stanów Timexa za 20 dolarów(..)

Dmitrij Miedwiediew chodzi często z zegarkiem Breguet a nie Rolex (czyli typową masówką dla murzynow..) :razz:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 23:54   

ale ja nie zmuszam nikogo do kupowania Polskich produktów sam tez nie zwracam raczej na to uwagi co kupuję, chodzi mi o zamówienia publiczne, wszelkie rzeczy i nie ważne czy są dobre czy nie, pieniądze podatników powinny zostać w kraju i wspierać lokalny biznes a nie rozdawać wszystko za granicę.

Ale odchodzimy od tematu, mam nadzieję że FSO da sie uratować i jeżeli w końcu coś im wyjdzie to będzie kasa jak będzie kasa to kto wiem może jakieś własne projekty pojadą było by miło,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11