autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
Alfa GTV & Fiat Coupe & Opel Calibra
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 12:59   Alfa GTV & Fiat Coupe & Opel Calibra







_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Czw Kwi 29, 2010 13:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 13:07   

Łoo matko skąd żeś Pan to wyrwał, jakiś tygodnik parafialny z rocznika 1950r ? :D
W sumie ciekawe porównanie bo każde z tych aut miało w swojej ofercie mocny mocny silnik

Calibra 2.0 Turbo 4x4 16v - 204 KM
Fiat Coupe 2.0 Turbo 20v - 220 KM
Alfa Romeo GTV 2.0 TS Turbo 24v 204 KM no i większa pojemność 3.2 24v - 240 KM

Minusy tych aut wg mnie:

Calibra-korozja,archaiczny silnik
Fiat-Fiat,często psujące się turbo i uszczelki
Alfa-największa waga
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pią Kwi 30, 2010 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 13:54   

Bushido napisał/a:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS Turbo 16v 204 KM


takiego silnika nie było był 2,0 TS 16V 155 km i 2,0 Turbo V6 202 km

Minusy tych aut wg mnie:

Bushido napisał/a:
Calibra-korozja,archaiczny silnik
Fiat-Fiat,często psujące się turbo i uszczelki
Alfa-największa waga


dokładnie waga alfy porażająca nie wiem gdzie to się schować im udało :D co do fiata to jednostka o której piszesz 16 V torbo to podobno dramat jednak jest też jednostka 20 V Turbo i tu jest inna bajka
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 13:58   

Krzysztof napisał/a:
co do fiata to jednostka o której piszesz 16 V torbo to podobno dramat


Przecież piszę o 20v Turbo :P
Krzysztof napisał/a:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS Turbo 16v 204 KM

Chodziło mi o ten co Ty masz 24v, źle wpisalem 16v
_________________

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 14:03   

u mnie silnik jest 12 V to stara jednostka jak świat powstała w chwili kryzysu gdzie we Włoszech powyżej pojemności 2,0 płaciło się niebotyczne podatki jak się przepisy zmieniły to inwestowanie w tej projekt zawieszono nie było potrzebny modernizacji i koszty by przewyższyły zyski
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 14:28   

Ja bym głośno o tym nie mówił :oops: :roll:
Jestem ciekawy gdzie ten cały ciężar upchali w tej gie te fałce :D Calibra z napędem na 4 buty i turbo jest bardzo popularny na YouTube i robi mega wrażenie no ale jest napewno mocno zdłubany.A fiaciorek to już legenda pod względem projektu i mocy za rozsądną cenę :)
_________________

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 02:24   

nie było 2.5 turbo w calibrze:-) A co do archaicznego silnika to nie wiem skąd to info, przez wielu uznawany za najlepszy silnik w swojej klasie w pierwszej połowie lat 90, bardzo rozwojowy, SWAPowany do wielu aut innych marek, pancerny wał wytrzymujący do 500Nm, w kwestii dynamiki i elastycznosci wolnossącej wersji tej jednostki (150ps) np BMW 2.0 R6 24V 150ps zostaje daleko w tyle..WAda silnika : 4 cylindry :mrgreen:
Krzyś w Aflie wazne, że jest suszarka i 6 cylindrów, to bardzo duzyy atut:)
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 10:11   

wiem wiem :D alfa GTV to obecnie moje najlepsze auto jakie kiedykolwiek miałem uwielbiam ją :D


Nie wiem czy ktoś z was czytał podsumowanie ponieważ jak widać GTV przegrała na pkt ale czy to oznacza że przegrała jako sportowe coupe, chyba nie.

To auto to bezkompromisowe coupe i na prawdę sportowy samochód :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 10:14   

Oj sorki faktycznie 2.0 turbo :oops:

Chodziło mi o ten filmik i miałem wpisane 2.5 16v i chodziło mi o 2.0 bo przecież 2.5 wychodziło w v6 24v więc błąd się wkradł bo zaworów było tyle ile powinno być ale już poprawiam :roll:
CALI TURBO 4x4
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pią Kwi 30, 2010 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 10:26   

uważam że z wyglądu zewnątrz i wewnątrz Calibra wygląda najgorzej, chociaż jak piszą materiały w środku lepsze jakości niż w Fiacie i GTV,
Prawda też jest taka że wygląd to odczucie subiektywne i jednemu się podoba to drugiemu co innego, z gustem jak z dupą każdy ma swoją :D

Fiat po małych modyfikacjach tyłu potrafi wyglądać prawie jak ferrari oczywiście jak się wejdzie na forum Fiata coupe i ktoś tak przerobi samochód to jeżdżą po nim jak nic,

Ja tu też uważam inaczej bo to jak ja bym się chciał upodobnić do Shan Connery (jak kol wiek się pisze) to czy to źle jak by juz się udało :D

Czytając dalej, to porównanie nie wiem jak się odnieść co do trzymania w zakrętach na wszystkich forach piszą że GTV zdecydowanie lepiej się trzyma a Fiat nie skręca :D
calibra ma dość ubogie wyposażenie ale za to najprzestronniejsze wnętrze.

GTV po lifcie ma zdecydowanie ładniejsze wnętrze
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pią Kwi 30, 2010 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 10:42   

Calibra to bardzo ładne auto ale niestety grupy społeczne zwane agrotuningowcami, uznały to auto za najlepsze do swoich modyfikacji.Za pewne cena ich do tego zachęciła bo Calibre można dostać za 4-5k a szpachle i diody za grosze.Szkoda bo auto zawsze mi się bardzo podobało no ale przez wiejskich idiotów auto już chyba na stałe dostało łatkę taką a nie inną.Auto ma potencjał, co widać na tym filmiku i jak na swoje lata to naprawdę super wyglądało i do dziś dobrze się trzyma.

Fiat to Fiat i jak ktoś się kurą urodził to orłem nie zdechnie :razz: Auto w sumie mało spotykane na drogach i to jest wielki plus a jak ktoś sobie kupi je w czerwonym kolorze i wstawi znaczki Ferrari z allegro to czuję że nie jeden dzieciak będzie siał plotki że widział Ferrari :D Skoro silniki Punto GT są seryjnie zakuwane to pewnie silnik Coupe też jest kuty co znaczy że ze seryjnych 220 będzie można ugrać sporo koni przez zwiększenie doładowania :)

Alfa GTV to taka bejbi Alfa ale waży jak old fat daddy Alfa :mrgreen: Lampy bardzo nietypowo umieszczone jak chyba w żadnym innym aucie z podobnego progu cenowego i tak jak Fiaciorek Coupe też mało spotykane na drogach przez co atrakcyjna.Kwestia cen gratów do tego auta pewnie powala i żeby ją naprawić (chociaż Alfy się nie psują) to też pewnie kłopot by jakiś mechanik dobrze ogarną V6 turbo skoro niektórzy szpece mają rebus by dobrze fałkę wyregulować z tego co widziałem w poprzednich tematach
_________________

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 11:54   

Bushido napisał/a:
Alfa GTV to taka bejbi Alfa ale waży jak old fat daddy Alfa :mrgreen: Lampy bardzo nietypowo umieszczone jak chyba w żadnym innym aucie z podobnego progu cenowego i tak jak Fiaciorek Coupe też mało spotykane na drogach przez co atrakcyjna.Kwestia cen gratów do tego auta pewnie powala i żeby ją naprawić (chociaż Alfy się nie psują) to też pewnie kłopot by jakiś mechanik dobrze ogarną V6 turbo skoro niektórzy szpece mają rebus by dobrze fałkę wyregulować z tego co widziałem w poprzednich tematach


Ta Turbo to ma akurat opinię dość awaryjnego samochodu, jednak jak to rozpatrywać nie wiem, awaryjny bo turbo pada przy 170 tyś i trzeba je regenerować i wydać około 2 tyś,

Ciężar nadal nie wiem skąd jest, jednak w tym porównaniu jak widać calibra jest lżejsza tylko o 70kg, wprawdzie w porównaniu jest Cali 2,0 zwykły GTV 2,0 TS i Fiat 2,0 czyli w tym porównaniu mamy auta ze zwykłymi silnikami, i do nich możemy sie odnosić,

Jak bym miał coś napisać to 2,0 TS jest dobrym silnikiem ale słabe doły,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 16:33   

Bushido napisał/a:
Fiat to Fiat i jak ktoś się kurą urodził to orłem nie zdechnie


a ja takiego kotleta odgrzebuję, co to Olek pisałeś, :D

Generalnie na spocie w Tczewie rozmawiałem z Ksawerym że jest u nas na forum takie porównanie tych aut niestety znikło, a ja nie wiem jak je odzyskać
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13