autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ferrari California spłonęło w Warszawie
Autor Wiadomość
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 22:52   Ferrari California spłonęło w Warszawie

http://www.youtube.com/wa...r_embedded#t=0s

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że przy ulicy Śliskiej w Warszawie płonie Ferrari. Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 sierpnia po godz. 15.00. W momencie przybycia strażaków większość samochodu stała już w ogniu i choć udało się go szybko ugasić, to zniszczenia są bardzo znaczące.

Spłonął cały przód samochodu, wraz z silnikiem i lewą tylną częścią nadwozia. Z wartego 950 000 zł sportowego auta niestety, nie zostało wiele i bardzo prawdopodobne, że zostanie orzeczona szkoda całkowita. W pożarze nikt nie ucierpiał. Spalony samochód był autem służbowym Dante Cinque z warszawskiego salonu Ferrari.

- To było podpalenie. Ktoś polał paliwem maskę oraz pokrywę bagażnika, a następnie podpalił. Policja już prowadzi śledztwo w tej sprawie - mówi właściciel salonu Ferrari Warszawa, Dante Cinque.

- Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Wiemy, że jeden dokonał podpalenia, a drugi czekał w zaparkowanym w pobliżu samochodzie, prawdopodobnie marki Volkswagen. Właściciel auta poniósł ogromne straty, zwłaszcza, że Ferrari nie było ubezpieczone. Obecnie trwają przesłuchania świadków zdarzenia. Przeglądamy zapis monitoringu. Nie mogę się na razie wypowiadać, czy podpalenie jest następstwem gróźb skierowanych do właściciela salonu Ferrari Warszawa - powiedział nam aspirant Piotr Świstak z Zespołu Prasowego Komendy Rejonowej Policji IV w Warszawie.



Wbrew pierwszym przypuszczeniom Ferrari nie zapaliło się samo. W ciągu ostatnich lat jednak samozapłon dotykał prawie wszystkich modeli włoskiego producenta. Wysokie osiągi, na granicy technicznych możliwości oznaczają, że supersamochody Ferrari bardzo mocno się grzeją, a przez to dużo łatwiej mogą się zapalić. Nawet w Polsce, gdzie auta słynnej włoskiej marki nie należą do popularnych, nie jest to pierwszy taki przypadek. Pod koniec maja na autostradzie A4 w okolicach Krakowa spłonęło warte 1,5 mln zł Ferrari FF.

źródło : http://moto.wp.pl/kat,927...,wiadomosc.html
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 23:17   

Polacy go zrobią :mrgreen:
_________________

 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 23:37   

zolo napisał/a:
Polacy go zrobią :mrgreen:


pewnie tak :D i będzie na allegro jako stan z salonu ;)

Mnie rozwalił jeden tekst, mianowicie

Cytat:
bardzo prawdopodobne, że zostanie orzeczona szkoda całkowita.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Nie Sie 19, 2012 01:36   

a mógł chłop jeździć...


Dzisiaj widziałem na TVN Turbo w programie Wypadek-przypadek skasowanego nowego Mercedesa SL AMG...
_________________
Forza Italia!
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Nie Sie 19, 2012 01:40   

Trochę dziwi mnie fakt jak można nie ubezpieczyć takiego auta :?:
_________________

 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 16:09   

Bo to jest taka sama sytuacja jak z ubezpieczaniem domów. Dopiero po tym jak się zaczęły te wichury etc. ludzie od razu zaczęli to wykupywać. Bo wiesz, zawsze były teskty w stylu: a po co? a szkoda kasy. I takie bezsensowne gadanie. Ja myślę że temu kolesiowi też było szkoda kasy na ubezpieczenie bo pomyślał że jak ma auto za ok 700 000 to będzie z tytanu :grin:
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 16:46   

OSKA napisał/a:
W ciągu ostatnich lat jednak samozapłon dotykał prawie wszystkich modeli włoskiego producenta


kurcze aż zaczynam się bać w końcu też mam auto tego samego Włoskiego producenta :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 01:15   

Ostatni dość często ferrari przeradza się w ognisko
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 01:32   

ma nauczkę ale taki gościu to szybko odrobi. Z resztą jak by nie miał za uszami czegoś to by mu nie spalili.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 10:49   

to bylo auto sluzbowe, wiec co go obchodzi, ze sie spalilo :p dostanie nowe :p
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11