autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Spóźnienie wykupienia OC
Autor Wiadomość
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 23:06   Spóźnienie wykupienia OC

co mi grozi za np 4-5 dniowe spóźnienie w wykupieniu OC. ?
http://ubezpieczenia.wp.p...l?ticaid=1108ed

nie wiem ile w tym prawdy, ktoś się może juz z tym spotkał ?
_________________
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 23:15   

nie wiem jak teraz się zmieniły przepisy, ale było tak, że zwyczajnie polisa skoro jej nie wypowiedziałeś to działa nadal i teraz musisz wykupić na zaproponowanych warunkach tą samą polisę. Czyli jak się okaże, że będzie niż inna firma nie ma to znaczenia. Umowa trwa kolejny rok. Ale wiem też, że te przepisy miały się zmienić. Czy już to się stało nie mam pojęcia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 00:23   

tak jak CI pisałem, ja w maluchu nie mam już OC pół roku , jutro pójdę (jak wstanę) do ubezpieczalni i się dowiem co w takim przypadku być może.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 00:25   

OSKA napisał/a:
tak jak CI pisałem, ja w maluchu nie mam już OC pół roku , jutro pójdę (jak wstanę) do ubezpieczalni i się dowiem co w takim przypadku być może.

gdzie idziesz w ogóle ?
_________________
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 02:09   

gdziekolwiek , ale mam w Avivie ..
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
milosz
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 647
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 12:26   

Ja miałem tak że kończyło mi sie oc w nissanie w 2dzień świąt po Bożym Narodzeniu i poszedłem po świętach wykupić oc bo w święta ubezpieczalnia zamknięta była no i Pani w ubezpieczalni chciała mi naliczać jakieś wysokie kary za ten jeden dzień.. takze lepiej wykup w terminie
_________________
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 13:44   

nie ma zadnej kary za taki krotki okres-poprostu polisa nadal jest wazna i jak Krzysztof pisze bedziesz musial kontynuowac w danej ubezpieczalnie mimo ze np moze byc wieksze oc niz i jakiejs innej. Wypowiedziec tez chyba mozna w kazdej chwili i pozniej przejsc do nowej ubezpieczalni tyle ze nalicza oplaty za okres wypowiedzenia ktory juz obejmowala nowa polisa
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 18:10   

już wszystko wiem
dzięki OSKA

wychodzi na to że jest tak jak mówicie, jeżeli z poprzednim włascicielem nie mieli problemów to na moim przykładzie OC bedzie kontynuowane w PZU z tym, że moge zapłacic nawet za miesiąc ale jest już naliczane od dzisiaj.
_________________
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 23:49   

ciesze się, że mogłem pomóc i od razu spadł mi kamień z serca, bo za brak OC przez pół roku ile ja bym kary musiał zapłacić :P :shock:

Ta kara o której piszemy wyżej jest dopiero gdy ktoś zrezygnuje z OC w danej ubezpieczalni i nie opłaci OC w innej .. Wówczas wtedy może (nie musi) zainteresować się właścicielem pojazdu "Fundusz gwarancyjny", ale oni też na to mają 5 lat i wtedy kary są dość wysokie.

Ale jak mi pani wytłumaczyła, że jeśli nie ma zaległości w opłacaniu rat (jeśli ktoś rozłożył), to oni sami na koniec przedłużają.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 00:38   

Kara jest dzielona w zależności jak bardzo się spóźnimy z opłaceniem, powyżej miesiąca w każdym razie jest już stała opłata (powyżej 3tyś zł), podobno Fundusz Gwarancyjny (CI którzy płacą odszkodowanie gdy sprawca nie miał OC) ma program sprawdzający ciągłość polis i faktycznie potrafią złapać.
Zgadza się też, że polisa przedłuża się automatycznie, ale tylko jeśli nie ma zaległości w płaceniu rat za OC, jeśli są, ubezpieczenie wygasa, a nam robi się gorąco zwłaszcza gdy nie wiemy jak to załatwił poprzedni właściciel.
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 14:33   

Lincoln napisał/a:
Kara jest dzielona w zależności jak bardzo się spóźnimy z opłaceniem, powyżej miesiąca w każdym razie jest już stała opłata (powyżej 3tyś zł), podobno Fundusz Gwarancyjny (CI którzy płacą odszkodowanie gdy sprawca nie miał OC) ma program sprawdzający ciągłość polis i faktycznie potrafią złapać.

zgadza się
Lincoln napisał/a:
Zgadza się też, że polisa przedłuża się automatycznie, ale tylko jeśli nie ma zaległości w płaceniu rat za OC, jeśli są, ubezpieczenie wygasa, a nam robi się gorąco zwłaszcza gdy nie wiemy jak to załatwił poprzedni właściciel.

nie zgadza się, zmieniono przepisy.

Wykupiłem Oc od dnia dzisiejszego, niestety nic innego nie da rady zrobić. Jezeli jakaś tam instytucja znajdzie luke w ciągłości ( u mnie ponad miesiąc) to do zapłaty 3,200zl. Czyli pozostało się modlić zeby nie znaleźli bo inaczej będe jeździł Tico (nie zartuje).
_________________
 
 
milosz
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 647
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 14:50   

A widzisz mówiłem, mnie scigali o 2dni że nie miałem oc i przysłali do domu pismo o głupie 12zł bo tyle naliczyli kary
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11