autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebny Prawnik
Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 11:39   Potrzebny Prawnik

Cześć

potrzebuje pomocy prawnika w sprawie wyjaśnienia sprawy z PROAMA
firma zrobiła mi "re-kalkulację" polisy z 460 na 1808 zł w trakcie jej trwania
ok, niby mogą w szczególnych warunkach ale wyglądało to tak:

- Do mnie dzwonili po wypadku że zwiększają mi stawkę - wyśmiałem typa przez telefon
koniec. Żadnego pisma nic w tej sprawie
- Po roku firma windykacyjna skałada do mnie pismo o zaleganiu w proama
Jako dokument jest polisa na 1808 zł z zapłaconymi 230 zł....
Polisa ma tą samą datę, numer co moja na 460 zł ..... czy to jest kurXa legalne???
- Dziś firma od ściągania kasy do mnie zadzwoniła z pytaniem o której i gdzie wpłacę
zaległość bo cytuje: "ZROBIĄ MI WJAZD NA CHATĘ"

Sprawa nie ma wyroku sądowego, od 2 tygodni widykatorzy nie strasza mnie już sądem a cały grudzień tak było

Znacie kogoś kto pomoże?

Jak chcecie coś pisać to spoko, mnie nie będzie teraz do niedzieli wieczorem a jakieś konkrety poprosze na PW - dzięki
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Pią Sty 23, 2015 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 10:22   

Pierwsze pytanie to oc które trwa było na ciebie czy na kogoś innego ?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 02:06   

Moja dziewczyna robi w ubezpieczeniach i mówi że jak wykupowales nowe ubezpieczenie to ubezpieczalnia powinna dać ci do podpisania wypowiedzenie, jeśli tego nie zrobiła to trzeba to zapłacić ;D słaba sytuacja ogólnie ;D
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 17:40   

Nie nie, oc było na mnie, nie było przedłużenia tylko mi zmienili stawkę OC w trakcie trwania umowy po wypadku do którego doszło w połowie jej trwania
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 18:05   

przeciez warunkow umowy nie mozna zmieniac bez porozumienia obu stron. Moze jakis haczyk byl w umowie ?
_________________
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Sty 26, 2015 10:28   

tak, proama liczyła na to że po prawie 2 latach nie będę już w posiadaniu oryginalnej polisy
dali tyłka nie wysyłając aneksu na podstawie którego mógłbym się nie zgodzić na zmiany w polisie rezygnując z niej
a haczyków w umowach z "tanimi" ubezpieczycielami i jest pierdylion
np założenie gazu zmienia poziom zniżek w górę ale jego domemontaż także zmiejsza ilość zniżki
bzdura jak .....
Niektóre firmy maja w warunkach że jak poszkodowany kierowca był pod wpływem alkoholu większym niż 0,00 mogą odmówić wypłaty odszkodowania
i inne takie haki
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Sty 26, 2015 10:39   

ogólne warunki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (owu OC) wynikają z aktulanych przepisów Kodeksu Cywilnego i dzięki temu są jednakowe dla wszystkich ubezpieczycieli..

w takim razie odmowa wypłaty z OC jeżeli kierowca miał pomiedzy 0 a 0,19‰ jest bezpodstawna.. zmiana warunków w czasie trwania polisy którą sam zawierałeś na okres 1 roku - bez aneksu również nie wchodzi w grę (ale to trzeba sprawdzić w paragrafach)

za to nękanie przez windykatora - wymaga zgłoszenia na policji i powinno być ścigane z urzędu ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 00:11   

conpress, z tym że policja jest średnio zainteresowana i każe załatwić sprawę polubownie co kolwiek to znaczy :roll:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13