autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szerokość felgi a opony naciąg
Autor Wiadomość
bigor
Kierowca kat. A


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 156
Skąd: Stg
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 14:09   

Miałem kiedyś w aucie naciągnięte opony i jakoś jeździło się tak samo jak na nie naciągniętych , opony zużywały się równomiernie i nie zauważyłem niczego negatywnego w stosunku do jazdy na oponach nie naciągniętych . Na tym forum w autach wszystko musi być fabryczne ...
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 14:20   

hehe.. fabryczne może nie..
ale jak coś jest nieznane - szukamy dowodów na poparcie takiej a nie innej hipotezy..

dla mnie osobiście to:
- wygląda na pewno inaczej.. jakoś tak ..humorystycznie..
- w małych autach - duża opona zmieści się w nadkolach
- wersja niskobudżetowa - jak kogoś nie stać na szerokie opony naciąga gumy na siłę
- wątpliwa zalety z technicznego punktu widzenia jaki powinna spełniać opona.. (brak dowodów)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 14:27   

bigor napisał/a:
Miałem kiedyś w aucie naciągnięte opony i jakoś jeździło się tak samo jak na nie naciągniętych , opony zużywały się równomiernie i nie zauważyłem niczego negatywnego w stosunku do jazdy na oponach nie naciągniętych . Na tym forum w autach wszystko musi być fabryczne ...


Nie, ale wipisywanie bzdur, że prowadzenie się auta i zywotnośc nie pogarzają się jest irytujące, bo mnie to gila kto co zakłąda na co, ale jeśli probuje mi wmówić, że to jest bezpieczne i w ogole to przegina.
Gdzieś Ty wyczytał, że wszystko musi być fabryczne??? Wystarczy zajrzeć do działu Nasze auta i widać, że wiele rzeczy jest zmienianych przez właścicieli, bo nie pasuja im fabryczne gadżety czy ustawienia
 
 
 
bigor
Kierowca kat. A


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 156
Skąd: Stg
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 01:16   

Lincoln napisał/a:

Nie, ale wipisywanie bzdur, że prowadzenie się auta i zywotnośc nie pogarzają się jest irytujące, bo mnie to gila kto co zakłąda na co, ale jeśli probuje mi wmówić, że to jest bezpieczne i w ogole to przegina.


Jeździłeś na takich kołach ?? bo ja tak i wiem co piszę , może to potwierdzić wielu moich znajomych którzy mają takie opony ponaciągane w swoich autach.

conpress napisał/a:
hehe.. fabryczne może nie..
ale jak coś jest nieznane - szukamy dowodów na poparcie takiej a nie innej hipotezy..

dla mnie osobiście to:
- wygląda na pewno inaczej.. jakoś tak ..humorystycznie..
- w małych autach - duża opona zmieści się w nadkolach
- wersja niskobudżetowa - jak kogoś nie stać na szerokie opony naciąga gumy na siłę
- wątpliwa zalety z technicznego punktu widzenia jaki powinna spełniać opona.. (brak dowodów)


zgodzę się z Tobą że wygląda to "inaczej" :wink: i można zmieścić szerszą felgę w nadkolu dzięki naciągowi opony , ale nie jest to wynikiem tego że kogoś nie stać na szerokie opony :smile:
Ostatnio zmieniony przez bigor Pią Kwi 16, 2010 01:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 23:02   

Ciekawy argument - bo znajomi na tym jeźdzą, na kapciu tez można jeździć :mrgreen:
Ale w końcu coś trzeba przecież robić, żeby byc dostrzezonym, jedni kupują po prostu ładne auta inni zwyczajne i potem "szprejuja" felgi na dziwne kolory, naciągają wąskie oponki itd itd
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 17:59   Naciąg opon na felgę

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak będzie wyglądała naciągnięta opona na felgę, to zapraszam do poszukania odpowiedniego rozmiaru i oglądania .. Klik,klik!

mi się ta widzi :D

_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 18:04   

a może opiszmy jak zrobić "naciąg" ? ;) bo pewnie wulkanizatorzy nie są chętni do tego typu operacji
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 18:18   

jak wulkanizacja nie chce, to trzeba domowym sposobem!

:roll:
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Yankes
Kierowca kat. B



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 278
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 20:02   

Jedzie na lubichowską do speed moto tam maja wulkanizacje i naciągną : D i u harego naciagają
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 23:15   

Ehh, wyglada fatalnie, pogarsza prowadzenie i trakcje, nie jestem przekonany co do bezpieczeństwa takiego naciągu, więc zupełnie rozumiem wulkanizatorów.
Ostatnio zmieniony przez pietro Śro Sty 16, 2013 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 23:25   

na forum temat już był kiedyś, może ktoś poszuka i je połączy, sprawdzimy jakie tam były nasze opinie i czy się nie zmieniły
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 23:29   

szukałem zanim dodałem, nie znalazłem, więc powstał temat.

Ale może faktycznie gdzieś jest, jak ktoś wie gdzie, niech da znać ..

Lincoln każdemu podoba się co innego, ale jeśli chodzi o auto użytkowane codziennie, to naciąg nie jest dobrym pomysłem.
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 16:08   

Naciag na feldze to troche jak wystające paluchy z przyciasnych sandałów :mrgreen: Ale jak mówisz, są różne fetysze :razz:
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Sob Sty 19, 2013 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 16:48   

Lincoln, hahaha dobre porównanie :mrgreen:

a wie ktoś jak wygląda sytuacja przeciwna do naciągu czyli za szeroka opona ?

chodzi mi o taki efekt:


o ile szerszą oponę można założyć i czy to jest w ogóle bezpieczne z zwykłymi ulicznymi oponami bo te ze zdjęcia to racingowe są przystosowane do tego
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 00:29   

szersza opona na wąskich felgach mnie się bardziej podoba ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12