autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana w kodeksie ruchu od 4 września
Autor Wiadomość
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
  Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 01:51   zmiana w kodeksie ruchu od 4 września

Od soboty, czyli za kilka minut wchodzi w życie zmienione prawo drogowe. Policja i strasz miejska będzie miała prawo interweniować na prywatnych parkingach i wstawiać mandaty.

Czy to znaczy, że wcześniej jedyną władzą panującą na parkingach np. pod sklepami była ochrona? i jako że był to teren prywatny a nie "strefa ruchu" (tak jak teraz) można było nie stosować się do zasad ruchu drogowego? :twisted:
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:18   Re: zmiana w kodeksie ruchu od 4 września

lokinios napisał/a:
strasz miejska


strasz bo straszy ???

Wcześniej na parkingach np markietu real policia mogła interweniować tylko po wezwaniu przez np pracownika czy ochrone.
Jeśli chodzi o nocne śmiganie to nic sie nie zmieni a głównie chodzi o ty:

Szybka jazda na "przełaj", jazda pod prąd, parkowanie na zakazie i pasach, zastawainie innych pojazdów i drog ewakuacji

to samo na osiedlach ale tylko tam gdzie będzie tabliczka strefa ruchu

Ale bez obaw, nic sie nei zmieni po za tym że jak na osiedlu ktoś cie zastawi lub postawi busa na parkingu dla osobowych możesz zadzwonić a oni mogą interweniować
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 14:55   Re: zmiana w kodeksie ruchu od 4 września

mateuh napisał/a:
lokinios napisał/a:
strasz miejska


strasz bo straszy ???


haha no może postraszyć też ;P oj tam sie czepiać szczegółów ;) miało być bez 's' :mrgreen:

mateuh napisał/a:
Ale bez obaw, nic sie nei zmieni po za tym że jak na osiedlu ktoś cie zastawi lub postawi busa na parkingu dla osobowych możesz zadzwonić a oni mogą interweniować


mogą ale nie muszą, no to rzeczywiście nic się nie zmieni :razz:
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 02:24   

dzis jechałem droga (grota-rowieckiego) gdzie wolno jechac tylko mieszkańcą
a dziś z powodu zmiany przepisów stała tam sraSZ :P
no i co pogadaliśmy 3 minuty i zamiast mandatu zapaliliśmy po moim papierosie

a straSZnicy mówili "Teraz nas te bogate chuje na polne drogi wołać bo ktoś traktorem na trawę wjechał" a to by wyjaśniało ich podejście do nowej ustawy
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 14:03   

mateuh napisał/a:
mieszkańcą


A teraz mieszkańcą czy mieszkańcom panie "krulu ortogrfjii" :D

Te nowe popieprzone ustawy to śmiech na sali i próba utrudnienia życia ludziom którzy chcą poszaleć a prawdziwe problemy i ich obowiązki są spychane na boczny tor ale czarni i niebiescy i tak pewnie twierdzą że mają zbyt wiele obowiązków a za mało kasy.



Tak poza tematem trochę, historia z piątku:

Ojciec po mnie dzwoni że mamy jechać do starostwa by zarejestrować nowe auto bo jeździliśmy na blachach sopockich, no to jedziemy.Blachy załatwione,dowód tymczasowy wydany,stare ramki po sopockich blachach wiadomo że rozerwane bo pękają po otwarciu no i jedziemy do najbliższego sklepu motoryzacyjnego by kupić te zasrane ramki na blachy.Jedziemy do sklepu pana Knuta (tego koło Lotosu) bo mamy najbliżej i już mamy skręcać w osiedle Konstytucji by zaparkować i iść do sklepu a za plecami kundel na światełkach i zapiszczał sygnałem.Myślałem że może nie można tą drogą wjeżdżać na to osiedle, że może pod prąd ona jest czy coś no ale kurde znaku nie widzę i się zastanawiam o h.. debilowi chodzi.Oczywiście pies ze starego rocznika, każe papiery przygotować,tata podchodzi by załagodzić i zaczyna tłumaczyć że dopiero co po rejestracji jesteśmy i po ramki jedziemy a kundel z textem że chce rozmawiać z kierowcą i nie pyta o to poco jechaliśmy tylko o papiery :roll: Pies poważny,służbista a'la gestapo zaczyna wypytywać przez mikrofalówkę o moje pkt,auto itd (w CB słychać innych kierowców ""piękna pani" widziałeś jak mi h...j wymusiła, jeeebany" itp :mrgreen: "), po paru minutach tłumaczenia że numery rejestracyjne auta wbite w OC są inne niż na tymczasowym dowodzie bo dopiero przerejestrowaliśmy auto, postanowił mnie srogo pouczyć że auto zgodnie z kodeksem ruchu musi posiadać tablice rejestracyjne oraz naklejkę na szybie... No i 20 minut z życia poświęciłem pier.... nemu SS'manowi który myśli że mam dla niego czas, a po jego interwencji pewnie też myśli że przez takie tempackie zachowanie poczuję się bezpieczniej na drodze i nabiorę szacunku dla jego niebieskiej rasy :roll:

Rozpisałem się ale nie mogę tego przeboleć :mrgreen:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Nie Wrz 05, 2010 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 04:31   

w zmianie przepisów głównie chodziło o to, że gdy jakiś debil zaparkuje auto dla osób niepełnosprawnych, a nie jest do tego uprawniony, to dostanie mandat 500zł... a do tej pory policja mogła przyjechać i poprosić ładnie, żeby przeparkował samochód, podobnie jeśli chodzi o przekraczanie prędkości i jazdę pod prąd
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:07   

a blokowanie dojazdów dla karetek, śmieciarek?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:19   

mnie np denerwuje sytuacja pod cerrfurem w dni targowe stają sobie ludzie jak chcą że czasem wyjechać się nie da, a policja bezradna aż korci żeby uszkodzić komuś samochód :roll:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:51   

cimar napisał/a:
mnie np denerwuje sytuacja pod cerrfurem w dni targowe stają sobie ludzie jak chcą że czasem wyjechać się nie da, a policja bezradna aż korci żeby uszkodzić komuś samochód :roll:


A mnie to nie denerwuje, bo najczęściej stawiam auto pod Netto ;)
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 12:02   

jeśli chodzi o parkowaniach pod centrami handl to mnie przeraża,
parking wielki jak pole za pgr'u a i tak jeden na 2 staje a jak by sie dało to by przez drzwi wjechali, bo kto by szedł 50 metrów dalej, lepiej wjechać na przejscie dla pieszych tłumacząc że zaraz kupie tv, jest to wytłumaczenie, ale można po ten TV podjechać po zakupie a nie stać na miejscu do pakowania aut 7 godzin w czasie których wybiera się kolor mixera

ale nasz kraj taki jes i będzie i nic tego nie zmieni.
ale ja mam to w pupie, im wiecej aut stoi pod samym wejsciem tym wiecej parkingu wolnego do zabawy
co zwłaszcza zimą sie sprawdza :lol:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 12:37   

mateuh napisał/a:
... im wiecej aut stoi pod samym wejsciem tym wiecej parkingu wolnego do zabawy
co zwłaszcza zimą sie sprawdza :lol:


Zgadzam się :mrgreen:
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 14:59   

mateuh napisał/a:
a blokowanie dojazdów dla karetek, śmieciarek?


dokładnie o to też chodzi, tera będzie to karane mandatem

mateuh napisał/a:
jak by sie dało to by przez drzwi wjechali, bo kto by szedł 50 metrów dalej, lepiej wjechać na przejscie dla pieszych tłumacząc że zaraz kupie tv


zgadzam się z Tobą całkowicie... większość parkingu jest i tak pusta... a najlepiej jakby można było wjechać samochodem do środka ...

a tak poza tematem trochę to brakuje miejsc parkingowych dla matek z małymi dziećmi... czy dla rodzin z dziećmi... i nie muszą to być miejsca pod samymi drzwiami wejściowymi do sklepu, chodzi o to by takie miejsca były szersze, by można był swobodnie otworzyć drzwi i zapakować malucha do środka, a nie przeciskać się między ciasnymi miejscami... ale to osobny temat
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
Ostatnio zmieniony przez SLIVKA Wto Wrz 07, 2010 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 15:02   

SLIVKA napisał/a:
mateuh napisał/a:
a blokowanie dojazdów dla karetek, śmieciarek?


dokładnie o to też chodzi, tera będzie to karane mandatem

takich to tylko samochód odholować na skarpę i zrzucić dzisiaj widziałem jak jakiś gość na zieleni zaparkował i już czarni mu na dupie siedzieli
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 00:31   

i dziś prawie zostałem ofiarą nowych przepisów
ulica, gdzie zawsze sobie wjeżdrzałem a jest deptakiem z ograniczonym ruchem od 1 czerw
złapała mnie straż miejska i

POGROZILI MANDATEM w wysokości 700 zł i 10 pkt karnymi
na szczęście miałem do kogo zadzonić, kto potwierdził że mam zezwolenie
ale goraco miałem
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 01:46   

o kurwości. az tyle pkt ? to u nas za przejazd Aleją Wojska Polskiego (a obowiazuje zakaz ruchu w obu kierunkach) dostalem 200 zl i 5 pkt
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11