autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ankieta] czy kożystałbyś z myjni ręcznej samoobsługowej

Czy skorzystałbym z możliwości samodzielnego wyprania tapicerki?
TAK! Wyprałbym sam tapicerkę
36%
 36%  [ 8 ]
NIE! Wolę dać komus zarobić
36%
 36%  [ 8 ]
Chetnie zimą skorzystam z miejsca w którym wypieszczę auto
18%
 18%  [ 4 ]
Nie, po co można jechać na parking podziemny ..
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 12:16   [ankieta] czy kożystałbyś z myjni ręcznej samoobsługowej

Pytanko.

Myjecie auta sami na bezdotykowych myjniach wysokociśnieniowych, w tej chwili to normalna sprawa i nikogo nie dziwi.
Czy jeśli istniała by myjnia w której była by możliwość skorzystania ze sprzętu do odkurzania samochodu, prania tapicerki odpowiednich kosmetyków itd skorzystałbyś?
Zastanawiamy się nad uruchomieniem takiej opcji w warsztacie samoobsługowym KMF

Bardzo proszę o opinię - dziękuję

Przykładowa cena 25 zł/h za użyczenie odkurzacza piorącego, odpowiednich narzędzi i środka do prania
20 zł/h korzystania ze stanowiska w celu np nałożenia wosków, wyczyszczenia plastików itd
Wszystko w warsztacie, pod dachem pod okiem "fachowca" z możliwością skorzystania z profesjonalnych kosmetyków i porad oraz pomocy?


do wyboru 2 opcje 1 w pkt 1-2 i 2 w pkt 3-4
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 12:34   

Sam nie wiem, przykładowo wyprałbym sobie fotel kierowcy i pasażera a potem na czy miałbym siedzieć w czasie jazdy jak wszystko wilgotne? Jakieś foliowe pokrowce, takie jednorazowe mógłbyś przy okazji za symboliczne parę złotych sprzedawać do tego :)

Na pytanie czy skorzystałbym z takiej usługi to w sumie czemu nie?
_________________
Forza Italia!
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 13:01   

Jaca!, po praniu ekstrakcyjnym fotele nie są bardzo mokre, wystarczy podłożyć ręcznik, ale pomysł z foliowymi pokrowcami nie jest głupi
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Pią Lis 21, 2014 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 18:12   

Gdybym miał nawigqcje pojechał bym do biedronki
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 19:59   

dobry plan.
Powiem tak, gdyby bylo takie cos w stg chetnie bym skorzystal (z tego odkurzacza), bo wole cos zrobic samemu niz dawac komus.


EDI napisał/a:
Gdybym miał nawigqcje pojechał bym do biedronki


tez dobrze.
_________________
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 20:19   

Powiem szczerze że nie skorzystałbym dobry pomysł dla kogoś kto nie ma garażu/podwórka mieszka w mieszkaniu i nie ma nawet odkurzacza .
Osobiście mieszkam w domu mam odkurzacz zwykły i taki z funkcja prania dywanów . Jeśli już miałbym prać fotele itp. to na pewno nie miałbym w planach zaraz się wpierdzielić dupskiem na mokry fotel czy też rozkładać ręczników .
Ostatnio zmieniony przez Tomix Pią Lis 21, 2014 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 12:49   

ja jestem inny, za taką usługę gdzie mam płacić i sam czyścić to nie zapłacę :D już mnie wnerwia ta bezdotykowa do karoserii a myję na niej tylko dlatego, że na myjni ręcznej jest non stop kolejka, albo trzeba się umówić.
Umówić to się mogę z chęcią jak myciem mojego samochodu zajmie się 15 modelek jak z filmów amerykańskich :D ale na taki pomysł nikt jeszcze tu nie wpadł :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 10:58   

Krzysztof, może 15 to przesada ale 3 mogły by poświecić cyckami :)
Tylko teraz pomyśl że takie mycie kosztowało by zamiast 25 zł stówkę
raczej nikt nie dokładałby do interesu ;p
po za tym kiedyś z kolegami pojechaliśmy do myjni toples w gdańsku
Kosztowało to coś koło 100 za mycie z zwenątrz.
Otworzyły się wrota a tam 5 lasek z wielkimi balonami i w stringach
jakieś 5 sek później widać było tylko pianę na szybach - bo jak debile zostaliśmy w aucie ;)
po 5 minutach pomazanym i popienionym autem pojechaliśmy na karczera poprawić mycie
i .... kilka piw mniej na imprezie trzeba było wypić
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 16:34   

Picuję mój samochód sam, ale to nie z oszczędności. Po prostu każdy facet musi czasami pójść do garażu i posiedzieć przy aucie. Z samodzielnym praniem tapicerki mam złe doświadczenia, nie jest to taka prosta sprawa jak umycie szyb czy odkurzenie auta. Tapicerkę pierze się raz na jakiś czas, z reguły latem, wiec nie wiem czy Twój plan wypali.
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 16:41   

grzeszak, jak ktoś używa odkurzacza piorącego który kosztował 350 zł w tesco to spoko masz rację
Mamy odkurzacz ekstrakcyjny który w czasie prania odzyskuje, że tak powiem 95% wody wylanej na fotel.
latem fotele są suche już po 2 godzinach, po 30 min sa tylko wilgotne, pranie ekstrakcyjne nie polega na zalewaniu tapicerki woda.
Po takim zabiegu nie parują szyby przez tydzień ani nie ma innych tego typu przypadłości
Ale po co ja to tłumaczę - napewno znasz dobrze temat bo raz Ci ktoś spieprzył robotę

Nie mówię że to musi być robione teraz, zimą ale jak się sezon zacznie.
Fakt trzeba umieć to zrobić, choć wystarczy kilka prostych instrukcji i po krzyku.

Często spotykam się z takimi teoriami że tapicerki po praniu pleśnieją itd
Obecnie pracuje nad filmikiem pokazującym efektywność i sposób pracy odkurzacza ekstrakcyjnego do prania tapicerki puki co może koledzy z klubu którzy korzystali niech napiszą (jeśli chcą) czy fotele długo schły, czy zgniły, czy samochód był wilgotny wew...
Ja znam odpowiedź

Tydzień temu praliśmy dużego fiata - jakoś się nie rozpuścił a właściciel po 4 godzinach bez niczego pod pupą pojechał do domu - z tego co wiem nie utopił się po drodze :D
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Nie Lis 23, 2014 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 19:02   

Wolał bym by zrobił to ktoś kto temat ogarnia co robił to już nie raz bo jak mam jechać i sie pierniczyć i czytać instrukcje to szkoda czasu a chyba drugie tyle to nie wyjdzie jak osoba znająca sie na tym to ogarnie ? Ile taki zabieg by wyszedł samemu i jak fachowiec by wyparł ?
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 20:24   

mateuh, swoją drogą jak mi kiedyś podpasuje że będziesz w Starogardzie mył samochody to pewnie bym podjechał na wnętrze, mycie super karoserii dla mnie to strata kasy nic nie daje na dłuższą metę.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 23:24   

Krzysztof zawsze możemy się umówić - podjedziemy do Ciebie a przy okazji odwiedze rodziców np
żeby specjalnie nie jechać
Masz jakiś garaż albo gdzie stanąć pod daszkiem?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16