autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
granatowy okularnik czyli TAXI Avantgarde 290TD
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
  Wysłany: Wto Lut 10, 2015 01:49   granatowy okularnik czyli TAXI Avantgarde 290TD

..jako że minął już rok od zakupu sierry, przez który RWD Ford służył dzielnie i niezawodnie niejedną gumę upalając (ale zawsze dojeżdżając do celu!) przyszedł czas na inny, przede wszystkim młodszy i wygodniejszy daily-car, a konkretnie swego czasu potrzebowałem szybkiego kursu w TCZ, zadzwoniłem na 19688 i przyjechał po mnie granatowy no. 41.. podczas jazdy, skądinąd miły taksówkarz i urzekł mnie swą historią jak to ciężko kupić sobie zadbane W211 a jeszcze gorzej sprzedać zszargane rdzwą opinią niezawodne W210 290TD.. co tu wiele pisać.. jako że jestem dobrze wychowany i uczynny, pomogłem Januszowi i szybko stałem się posiadaczem granatowego mietka.. -jednym słowem idealne leniwe RWD na codzień :-D


==========================

MODEL: MERCEDES 290 Turbodiesel AVANTGARDE znaczy full wypas dla młodej (?) klienteli końca lat 90- tych, Modeljahre 98, sedes 4 drzwi, jakiś ozdobiony tu i ówdzie lekkim rudawym nalotem granatowy metalic

SILNIK: OM602.982 5 cylindrów, czyli marzenie każdego taksówkarza w kapeluszu 2874 ccm i całe 95kW... czyli jakieś niecałe pół miliona koni - konkretnie 129, ale za to całe 300 niuta grubo poniżej 2000RPM - idealne do poczciwego sprintera rozwożącego węgiel po wsi..

UKLAD DOLOTOWY: seryjny doładowany + jakis intercooler wtrysk bezpośredni, pompa rotacyjna, bliżej nieokreślona turbosprężarka.. zasilane śmierdzącą, lepiącą mazią, zwaną enigmatycznie ON

UKLAD WYDECHOWY: seryjny dźwiek - nijaki i lepiej już nie będzie..

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: coś tam ma.. seryjne xenony D1R (lekko zmatowiałe), parktronic przód i tył, standardowa w W210 pełna elektryka szyb i szyberdachu, elektropneumatyczny central, lusterka zew i wew fotochrom, manulana klima, grzane dupska (coś nie działaja), zdalne otwieranie drzwi, klapy bagażnika z pajlota

UKLAD NAPĘDOWY: leniuch czyli automat 5 biegów z trybem "W" czyli winner, oraz "S" czyli sport :-P klasyczne w miarę niezawodne 722.613

ZAWIESZENIE: niby Avantgarde ale komus brakowało "komfortu" i założył springi z Elegance'a czy innej kozy. Auto kupione na paskudnych, łysych piętnastkach, które niezwłocznie poleciały do kosza i chwilowo lata sobie na pięcioramiennych kółeczkach pożyczonych z pewnego saaba (które seryjnie latały kiedyś w W211, ale to temat na inna historię). plan na najbliższe dni założenie Ronali 17 cali + springi z avantgardy - czyli jak być powinno

UKLAD HAMULCOWY: jest!! seryjny, jakiś ABS i ASR dla lepszej trakcji przy ruszaniu - taki system "oszczędzania opon tylnych", hamulec ręczny - jak w większości mercedesów - uruchamianych lewą nogą(sic!) :roll:

ŚRODEK: fotele szmaciane, bez jakiś tam dziur (728A CLOTH BLACK/GREY), obszerny w miarę wygodny - jak to w przechodzonej taksówce..

CAR-AUDIO: coś jest i coś tam gra..




widok mietka po założeniu 17-tek (225/45R17)



mimo nudnej przeszłości, świetlana przyszłość - tutaj na KJS w Dniu Otwartym RALLYLAND w Debrznie



przebieg na dzień dzisiejszy - jakis "niepolski" - dzięki czemu 95% Polaków już go nie kupi.. :-P



mimo 17 lat na kołach - zespół napedowy w świetnej kondycji - tu pomiar 0-100kmh,
max prędkosć była na innym pomiarze (ciekawe kto wie ile do setki ma seria?)



========================================


parę filmów z udziałem okulara.. za kierownicą ->
Lincoln - na codzień kierowca 3 razy mocniejszego sedana ;-)

I-wszy przejazd
II-gi przejazd
III-ci przejazd
IV-ty przejazd
V-ty przejazd
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

Ostatnio zmieniony przez conpress Wto Lut 10, 2015 02:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 08:09   

Ciekawy i ładnie wygląda na kołach , a z przyspieszaniem z tego co widziałem większego problemu nie ma :)
interesowałem się jaki czas wersja coupe, ale Wianeja powiedziała ze jeszcze emerytem nie jestem by kupować takie auto .. :( :p
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Wto Lut 10, 2015 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
daro_8828
Kierowca Skutera



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 429
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 10:08   

ładny mercedesik :)
_________________
Mercedes W210 Kombi 99' 3.0 TD

SKUP AUT !! PŁATNE GOTÓWKĄ !!

509-706-137
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 12:28   

conpress napisał/a:
...(ciekawe kto wie ile do setki ma seria?)...
Pewnie z 12s. ;) trochę szkoda że nie manual, a tak fajne wygodne auto.
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 13:48   

Piękny okular.... Alu zdecydowanie go odmładzają ;)
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 21:14   

10,90 do setki to super wynik :D do jazdy po drogach wystarcza w zupełności.


Seria w manualu pokazuje 11,50 do 100km/h to nie wiem dlaczego Twój w automacie i jest lepiej :D

broj83 napisał/a:
trochę szkoda że nie manual


w jeżdżącej kanapie manual to zło,

ja pamiętam jeszcze czasy jak się takimi furami na dyskotekach wyrywało najlepsze laski :D a autem takim dysponowali tylko biedne dzieci bardzo bogatych rodziców :D

Świetne auto jeździłem,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 22:55   

Widziałem, dotykałem, jeździłem. Całkiem przyjemna kanapa. A jakie ładne bączki kręci :) Jak już kiedyś będę stary, to na bank kupię coś z gwiazdą na przedzie, takiego komfortu próżno szukać w innych autach w rozsądnej cenie.
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 02:32   

grzeszak napisał/a:
takiego komfortu próżno szukać w innych autach w rozsądnej cenie.


Ja chyba wiem gdzie można znaleźć :P

fajny meś, 17tki dobrze leżą :)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 13:42   

Ja wiem, że te zdjęcia już były ale wstawię je też tutaj by każdy widział, że do podróżowania auto jest rewelacyjne :)



Szczęśliwy kierowca


Automat Ci co mają chwalą a Ci co nigdy nie mieli mówią, że z automatem źle sie jeździ :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 23:03   

i jak tam bo wiem, że z autem coś się dzieje, niestety nie ma tu aktualizacji na forum.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 17:25   

Krzysztof napisał/a:
i jak tam bo wiem, że z autem coś się dzieje, niestety nie ma tu aktualizacji na forum.


nie mam pojęcia co się dzieje.. - ostatnio widziałem go pod koniec września jak odstawiałem do lakiernika :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 21:37   

conpress napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
i jak tam bo wiem, że z autem coś się dzieje, niestety nie ma tu aktualizacji na forum.


nie mam pojęcia co się dzieje.. - ostatnio widziałem go pod koniec września jak odstawiałem do lakiernika :-P

mój stoi ciut dłużej :razz:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 22:34   

cimar napisał/a:
conpress napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
i jak tam bo wiem, że z autem coś się dzieje, niestety nie ma tu aktualizacji na forum.


nie mam pojęcia co się dzieje.. - ostatnio widziałem go pod koniec września jak odstawiałem do lakiernika :-P

mój stoi ciut dłużej :razz:


wydaje mi sie ze mojego odbiore nieco szybciej.. :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 22:36   

cimar napisał/a:
mój stoi ciut dłużej


to już w latach

conpress napisał/a:
wydaje mi sie ze mojego odbiore nieco szybciej..


dla cimara każdy miesiąc to jedynie 5% czasu a dla conpress, każdy dzień to 50% czasu a na taką stratę lakiernik nie może sobie pozwolić :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Gru 09, 2015 07:34   

conpress napisał/a:
cimar napisał/a:
conpress napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
i jak tam bo wiem, że z autem coś się dzieje, niestety nie ma tu aktualizacji na forum.


nie mam pojęcia co się dzieje.. - ostatnio widziałem go pod koniec września jak odstawiałem do lakiernika :-P

mój stoi ciut dłużej :razz:


wydaje mi sie ze mojego odbiore nieco szybciej.. :-P

no to dobrze zobaczymy jak wyjdzie :D
a co dalej chcesz przy mercu robić ??
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12