autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Waga ciężar felg - ile one ważą gdzie poszukać
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 17:31   Waga ciężar felg - ile one ważą gdzie poszukać

Jak w temacie, nie mogę w sieci poszukać ile ważą felgi, sam u siebie mam RH ZW1 17" do zamontowania, wiem jednak że obecne które mam 16" ważą jakieś 10,55 kg wiadomo że jak zamontuję teraz większe to będą cięższe pytanie tylko o ile. Bo wiadomo waga wpłynie niekorzystnie na osiągi a tego nie chcę,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
DEVIL_INSIDE
Maniak Resoraków


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 26
Skąd: pomorskie
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 23:29   

:)
dobre się ubawiłem, napisałeś to na poważnie ?
bo jak tak to wywal: zapas, gaśnice i trójkąt myślę ze waga się wyrówna
a zapominał bym zdejmij w wentyli kapsle wywal wsteczne lusterko :)
i będzie git

a no i skorzystać w WC obowiązkowo przed jazdą
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 23:36   

waga felgi jeżeli jest większa o 2 kg to mamy w porównaniu do obecnych to mamy 20% a to dużo, chcesz powiedzieć że Twoim zdaniem waga felgi nie ma znaczenia ????

A czy waga samych felg do całego auta ma znaczenie tu proponuje porozmawiać z naszym kolegą Ten Zły Tomek na temat jak ważny jest każdy kg wie najlepiej,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Maj 11, 2011 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 00:05   

http://www.speedyshare.co...ight-weight.xls
wszystkich nie ma ale może znajdziesz te które Cie interesują :smile:
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
Misiek
Kierowca kat. A



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 196
Skąd: wiesz...
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 00:36   

Mi sie wydaje ze jak komuś strasznie zależy na małej wadze, to leci po bandzie i wywala wszystko (kanapy, wygluszenia, dywaniki :) ) zmienia cześci na ich lżejsze odpowiedniki i takie tam.

Także jeżeli Ci tak nie zależy, to chyba nie ma co sie przejmować 2kg w te czy te. :mrgreen:
_________________
Kimi Raikkonen "leave me alone i know what i'm doing "
Lewis Hamilton "Hard as motherfucker"
Rob Smedley "Fernando is faster than you"
Ayrton Senna "Being second is to be the first of the ones who lose"
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 00:40   

nie zrozumieliśmy się mi nie chodzi o udział wagi felgi w całym aucie tylko o udział zwiększonej wagi samej felgi w porównaniu do poprzedniej lżejszej to różnica około 20% i tylko o to mi chodzi,
A jak bym chciał odchudzać samochód to bym wywalił kanapy itp. :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 02:54   

cięższa felga, to głównie większa masa nieresorowana

co to oznacza - masz np w tej dyskusji

większa masa nieresorowana to niższy komfort jazdy, większa bezwładność wpływająca na szybkość pracy zawieszenia.. co do osiągów.. hmm chyba jakiegoś ogromnego wpływu nie ma, tyle że mniejszą masę łatwiej się wprawia w ruch.. ale tu w znacznym stopniu ma wpływ masa całkowita..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 10:13   

conpress napisał/a:
co do osiągów.. hmm chyba jakiegoś ogromnego wpływu nie ma, tyle że mniejszą masę łatwiej się wprawia w ruch.. ale tu w znacznym stopniu ma wpływ masa całkowita..


mam nadzieję że dowiem się z praktyki niedługo jak faktycznie to wygląda i jak faktycznie będzie u mnie z tą większą masą do rozpędzania, jeżeli to różnica 0,1 sekundy t jestem w stanie zaakceptować bo jej nie poczuję ale jak by różnica była 0,5 sekundy to zdecydowanie to się już czuje,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11