autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzeba mechanika do Vr6
Autor Wiadomość
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 15:55   potrzeba mechanika do Vr6

jak w temacie wiecie może kto ogarnia te silniki??
wczoraj jechałem i auto nagle mi zgasło nie wiem co sie stało juz nie odpala boje się ze to rozrząd ktory miałem zamiar wymieniac i sie spozniłem;/

jak ktos cos wie gdzie by ktos to mogł ogarnac i mniej wiecej jaki byłby koszt za:

wyjecie splanowanie głowicy zmiana zaworow uszczelniaczy + robocizna za rozrzad
 
 
Jurek
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd: Starogard gdański
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 16:11   

myślę że Maciej(po lewej stronie zaraz przy głównej drodze) tak ma na imię w gołębiewku tylko trochę trudno o termin ma dużo roboty, a i może koledzy z argo Radek i Robert obok reno ja bynajmniej zawsze byłem z nich zadowolony a co do kosztów to chyba i tak musisz podjechać o pogadać osobiście ale coś mi się wydaje że koło 1000 bo kolega kupował niedawno rozrząd cały do vr6 z golfa II u knutcha i zapłacił 600
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 16:17   

O ile mi wiadomo w tym silniku jest lancach to że pęk pewnie nie oznacza niskich przebiegów
Sama wymiana uszczelki to przeważnie wydatek 500zł za sama robociznę
Uszczelka od 150 do 300
Rozrząd do vr6 niemiecki kpl. za jakieś 800zl - Chińskie za 500zl,a org. VW za 1500zl
Robocizna za rozrząd 300-400 średnio bo dwa wałki i słabe dojście
Planowanie gdzieś 50zł - nie wiadomo że czy tłoki nie zmierzyły zaworów w takim wypadku najlepiej chyba będzie kupić druga głowice którą i tak trzeba będzie zaplanować
Kiedyś siedziałem w tym temacie i znajomy miał podobne zdarzenie wyszło go więcej niż za nowy silnik bo o ile mi wiadomo vr6 jest silnikiem kolizyjnym
 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 16:56   

gaz moze Ci sie skonczyl
_________________
DynoSet Remapping Service
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 00:49   

Może zakręcił się do 8-9 tys :lol:
 
 
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 00:50   

nie ma gazu sama benzyna ogolnie to tak wyglada że Auto normalnie kreci jak by chciało odpalic lecz nie załapuje od czasu do czasu strzeli z tłumika
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 09:39   

ja bym nie krecił silnika jak podejrzewasz rozrząd bo mozesz narobić gorszego bałaganu . sprawdz ustawienie rozrzadu . sam czy jak nie umiesz to weż kogoś . bo szybciej zniszczysz ten silnik niż go naprawisz . wiec tak po koleji sciągni pokrywe zaworów i zobacz co tam widać weż klucz i zobacz czy jak krecisz wałem to krecą sie wałki jeśli tak to już jest prawie dobrze teraz pozostaje ustawić silnik na znaki . na dolnym kole masz znak u dołu pompy oleju a u góry na kołkach zebatych po wewnetrznej stronie i na końcach wałków pozrzadu masz takie wyciecia płaskie które musza być w poziomie . http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1264409 a z reszta masz tu fotorelacje zaporzyczoną i napewno te podstawowe rzeczy sam sprawdzisz. powodzenia i pozdrawiam . mam nadzieje ze ci pomogłem choć troche :wink:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
Ostatnio zmieniony przez MICHAŁ Sob Lis 02, 2013 09:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 21:33   

a moze poprostu umarł zapłon :) bez paniki
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Pią Lis 08, 2013 13:45   

juz wiem co sie stało Pękł hym nie wiem jak to nazwać wysprzeglik , stopka? cześc ktora łaczy zapłon z wałkiem rozrządu nie wiem teraz czy to sklepic czyms mocnym i wsadzić czy isć wytoczyć na wzor cos z stali teraz trzeba rozbierac silnik by wyjąc zabezpiecznie bo w końcu gdzieś spadło ale przy okazji wymieni sie rozrząd
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Lis 09, 2013 12:48   

taki element z tworzywa tak ? to powinien pasowac z innego auta -poszukaj. jesli to to o czym mysle to podpasuj z byle czego w sensie jakis inny silnik z vw
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Sob Lis 09, 2013 19:02   

no ale jakiego właśnie to jesty specyficzne i tak jest to z tworzywa
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Lis 10, 2013 01:47   

nie chce pocieszac ale wg mnie bedzie pasowalo od byle jakiej 3-ki co ma aparat zaplonowy bo to ten element przez ktory przechodzi taki bolec ? czy to takie coś na płetwe-kiedys jak nie mialem nic pod reką skleiłem kropelka i smigalo jak nowe
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
Ostatnio zmieniony przez Huragan Nie Lis 10, 2013 01:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Nie Lis 10, 2013 20:37   



Tak wygląda to u mnie a w 3 inaczej zwykłej z tego co wiem i to sie złamało też mam zamiar Skleic lub wytoczyć u tokaża
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Lis 10, 2013 22:12   

to nie bedzie pasilo od czegokolwiek-w r4 sa mniejsze i inaczej dzialaja-ceny aparatów są spore -sprobuj zapytac ile w aso koszyuje ,moze wcale nie tak duzo.Ewantualnie tokarz z jakiegos materialu typu teflon tak jak wspomniales na poczatku
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
Ostatnio zmieniony przez Huragan Nie Lis 10, 2013 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tomekHEG4
Maniak Resoraków


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 100
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 11:12   

ogolnie pytałem sie juz z 10 mechaników czy Waga ma role każdy mowi że nie i mogę to nawet z Stali wytoczyć lecz musi być rowne i dobrze wyważone wiec bede działał a jak dzwoniłem do kolesi z allegro czy tam Tablicy to na 4 osoby 3 z nich miało tez ten problem i to skleili mocnym jakims klejem i niektorzy mowili ze tak z 3 lata smigali i teraz nie wiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14