autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karol
Śro Lut 05, 2014 13:49
Dobry mechanik od laguny
Autor Wiadomość
canoe22137
Jestem Nowy

Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 16
Skąd: pelplin
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 12:27   Dobry mechanik od laguny

Siemka!
Mam do zrobienia ręczny elektryczny w lagunie, wydaje mi się, że w zasadzie chodzi o jego regulację. Robił mi to jeden koleś wcześniej, potem drugi, ale spaprali sprawę i jestem już zmęczony ciągłą walką z tym hamulcem.
Czy możecie mi polecić solidny warsztat z normalnymi cenami?
Pozdrawiam, canoe
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 12:56   

1. ..niech mod przeniesie temat do właściwego działu
2. canoe22137 napisz przynajmniej jaki rok laguny, z tyłu bębny czy tarcze, hamulec klasyczny czy elektryczny, bo nikt z nas szklanej kuli nie ma..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
canoe22137
Jestem Nowy

Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 16
Skąd: pelplin
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 22:06   

Laguna kombi 2005 rok, po lifcie, postojowy elektryczny. Można go przerobić na zwykły ręczny?
Ostatnio zmieniony przez pietro Czw Lut 06, 2014 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 01:38   

..w tym systemie co piszesz.. działa patent firmy ATE.. siłownik elektryczny w tunelu centralnym połączony z tylnymi zaciskami za pomocą linek.. najczęstszym problemem aut RENAULT wyposażonych w ten badziew, jest uszkadzanie się linek, a konkretniej korozja pancerzy linek a co za tym idzie zapiekanie i zacieranie się kończące na zerwaniu cięgna..

niezależnie czy to scenic, espace, czy laguna, linki do nabycia tylko w serwisie (koszt zawsze powyżej tysiąca zł).. oszczędnym pozostaje naprawa/dorobienie linki, np. w Gdańsku bodajże we wrzeszczu na partazyntów.. czy gdzieś tam w okolicy..

rada, rozebrać i dokładnie obejrzeć czy cięgna pracują swobodnie i nie haczą.. regulacji tam za dużo nie ma.. czynności serwisowe zbliżone są charakterem do tradycyjnych układów hamulca awaryjnego.. średni rozgarnięta małpa powinna się w tym połapać..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 21:06   

na ul. Św. Elżbiety jest warsztat "Francuz" - jak sama nazwa wskazuje zajmuje się autami francuskimi. Może tam zobacz?
Tylko nie potwierdzam że są solidni, bo nie wiem jak robią :P
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14