autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Sob Mar 08, 2014 00:20
diagnoza uszkodzenia w aucie konkurs z nagroda
Autor Wiadomość
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 22:42   diagnoza uszkodzenia w aucie konkurs z nagroda

wiec tak ogłaszam konkurs na diagnozę uszkodzenia w moim aucie nagrodą za poprawna odpowiedz ( najbliższą prawdy wiec pisać szczegółowo) jest sześciopak piwa ( ewentualnie sześciopak pepsi lub coli bo nie wszyscy pija piwko) konkurs trwa od teraz do 8 marca (sobota) 2014r do godz 20:00 zwycięzce wyłoni szanowna komisja w składzie: (oczywiście ze ja sam :P ) oczywiście wstawię zdjęcia uszkodzonego elementu.

a teraz objawy
1 od kilku tyg coraz ciężej wchodzą biegi
2 4 bieg wchodził ze zgrzytem
3 wrzucając bieg wsteczny autem strasznie najpierw szarpie ( raz a porządnie ) a potem już normalnie cofa
4 kilka dni temu w trakcie wyprzedzania zmiana biegu okazała sie niemożliwa porostu jakby zablokowane były przełożenia ( na wyłączonym silniku biegi wchodziły ciężko ale wchodziły) po chwili się coś odblokowało ale przy włączonym silniku na luzie auto po puszczeniu sprzęgła szarpało próbowało ruszyć do przodu i gasło i znów chwila i dało się wbijać biegi z wielkim oporem ale już poza czwartym bo ten już wcale
5 obecnie biegi wchodzą z dużym oporem ale kilka razy dziennie nie idzie zmienić biegu ani go wybić ani wbić innego
6 ale czasami jest tak ze idzie zmieniać biegi z oporem ale idzie

podsumowanie nagroda jest tylko jedna wiec jeśli będzie więcej prawidłowych odpowiedzi podzielicie się
odpowiedzi lakoniczne zawierające jedno słowo będą odrzucane
jeśli przyczyna leży we wnętrzu skrzyni biegów pozostawię konkurs nie rozstrzygnięty bo nie będę jej rozbierał tylko ja wymienię w takim razie nagroda zostanie dostarczona na cykliczny spot a przejmie ja NAJSILNIEJSZY :P nagroda będzie przekazana 15 kwietnia 2014 r. bo 15 marca jadę na wesele i mnie nie będzie
konkurs jest taki krotki bo jutro będzie wszytko jasne wyciągam silnik i będę wiedział
KONKURS START :razz:

a i jeszcze jedno auto to vectra B z silnikiem 2,5 V6 kombi (najważniejsza informacja to kolor: sliwkowy :P ) z 5 biegową manualną skrzynią biegów
POWODZENIA
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 01:16   

moim zdaniem skrzynia biegów + układ napędowy + silnik + karoseria + wszystkie pozostałe elementy auta :D

trafiłem :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 02:40   

Obstawiam na zbyt słabe smarowanie skrzyni (możliwy brak oleju). Spowodowało to niszczenie całości elementów podanej skrzyni :D
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 03:01   

..z tego opisu - szukaj nowej skrzyni.. jak wyrąbie łożyska np. na wałku sprzęgłowym to są podobne objawy.. wielce prawdopodobne że już się w niej coś zmieliło.. i też może kleszczyć
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 21:51   

to nie skrzynia biegów
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 22:07   

Krzysztof napisał/a:
moim zdaniem skrzynia biegów + układ napędowy + silnik + karoseria + wszystkie pozostałe elementy auta :D

trafiłem :D


odpowiedz krzysztofa zostala zdyskwalifikowna gdyz jest nie pelna bo oststnim elementem ktorego nie wymienil krzysztof to wadliwy lacznik miedzy pedalami a kierownica czyli ja :P

bzyk twoja teoria zostanie sprawdzona

huragan to nestety skrzynia ( wlasnie ja opijam :P )

conpress z racji tego ze walek jest calkowice zblokowany pomimo wyjecia silnika i wzuc enia luzu wiec najbardziej prawdopodobna jest twoja wersja lecz zostanie sprawdzone czy olej w skrzyni jest ale uznaje twoja diagnoze za najbardziej trafna i najbardziej szczegulowa :) wiec piwo jest twoje (jesli okazde sie ze oleju nie ma w skrzyni podziel sie z bzykiem ale to jutro bede wiedzial

ale wsumie regulamin konkursu mowil ze jesli problem bedzie lezal w skrzyni nagrode otrzyma NAJSILNIEJSZY wiec 15 kwietnia jak bede wreczal nagrode uwazaj bo moze ktos ci zechce ja odebrac

na chwile obecna juz zamowilem skrzynie F23 ktora bedzie do mnie wyslna w poniedzialek ale ze wzgledu na chroniczny brak czasu i wesele w planach obstawiam ze bede bez auta ze 2 tygodnie :(

konkurs zakonczony
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Mar 09, 2014 19:35   

by bylo zabawnie wczoraj stwierdzilem ze lapa silnika jest luzna no coz nakretka sie odkrecila i wcielo ja a dzis zauwazylem ze nie nakretka sie odkrecila tylko zostala scieta sruba pomiedzy lapa silnika a poduszka silnika i tak siem zastanawiam czy to moglo miec wplyw na uszkodzenie skrzyni bo na to ze byly problemy z wbiciem czwartego biegu napewno

czekajac za skrzynia ...
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12