autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EDI
Nie Cze 14, 2015 11:37
Marek-BMW E36, 1994r
Autor Wiadomość
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 19:22   Marek-BMW E36, 1994r

MARKA: BMW
MODEL: e36 316i sedan 1994r.
SILNIK: 1.6 M43
WYPOSAŻENIE:
:arrow: 2xAIRBAG,
:arrow: ABS,
:arrow: elektryczne szyby przód,
:arrow: elektryczny szyberdach,
:arrow: wspomaganie kierownicy (ale to jest chyba oczywiste)
CAR-AUDIO:
:arrow: Radio SONY Xplod CDX-GT200
:arrow: wzmacniacz a/d/s
:arrow: tuba basowa

ZDJECIA: Będą w najbliższym czasie poniewasz nie posiadam żadnych



Status:
Plany na prszyszłość: Zmiana silnika na mocniejszy minimum 1.8IS ale bardzej 2.0



To by było na tyle jak narazie


W samochodzie doszła Instalacja LPG
Ostatnio zmieniony przez Bushido Pon Wrz 06, 2010 00:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 19:31   

z 1.6 na 1.8 to chyba duzo nie da
IS to tak :)
_________________
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 19:40   

to miałem na myśli juz poprawione
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:44   

jakie masz obecnie hamulce w serii?? bo jeśli przód pełne tarcze i tył bębny... do tego motor 1.6 (na szczęście M43 a nie M40) to.. najsensowniej jest zmienić auto..

..no chyba że masz auto po pierwszym właścicielu, pełen pierwszy lakier.. i 60-80 tyś km oryginalnego i w pełni udokumentowanego przebiegu.. ;-)

jaki dokładnie model radioodtwarzacza? wzmacniacza?...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:45   

to już lepiej 2.0....
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:59   

EDI napisał/a:
to już lepiej 2.0....


w E36 - 1.8 M43 jest najczęściej sensowniejszym wyborem niż 2.0 M50/52... (no może poza dźwiękiem silnika)..
dopiero od 2.5 litra sześciocylindrówki mają sens
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 00:19   

Uzupełniłem dane co do modelu radia i wzmaka (możnie nie jest żadnej dobrej firmy ale jak dla mnie wystarczy)

conpress napisał/a:
jakie masz obecnie hamulce w serii?? bo jeśli przód pełne tarcze i tył bębny... do tego motor 1.6 (na szczęście M43 a nie M40) to.. najsensowniej jest zmienić auto..


zgadza się możesz coś wiecej napisać na ten temat
Ostatnio zmieniony przez Marek Wto Kwi 27, 2010 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 00:48   

M43 silnik posiadający łancuch w napędzie rozrządu
Co do wymiany silnika to jeśli robisz wszystko sam i masz stalowe nerwy to Ok, w innym przypadku lepiej zmienic furacza (jak pisał kolega wyżej)
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 00:26   

Marek napisał/a:
...
conpress napisał/a:
jakie masz obecnie hamulce w serii?? bo jeśli przód pełne tarcze i tył bębny... do tego motor 1.6 (na szczęście M43 a nie M40) to.. najsensowniej jest zmienić auto..


zgadza się możesz coś wiecej napisać na ten temat


..chodzi o fakt.. że skoro masz zwykłe tarcze z przodu i bębny z tyłu... to zeswapowane auto rozpędzisz.. ale bez modów układu hamulcowego (i nie tylko) ..nie zatrzymasz jak należy.. no chyba że w czyimś bagazniku.. - a tego nikomu nie życzę..

cały problem polega na tym, że każda przeróbka/swap E36 316 powoduje znacznie większe koszta aniżeli wymiana auta na mocniejsze... niezastąpiony pozostaje tylko wątek emocjonalny.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 17:10   

conpress dzięki za info mam teraz do myślenia (ale chyba z moich planów zmiany silnika zrezygnuje) :???:
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 22:10   

Marek napisał/a:
conpress dzięki za info mam teraz do myślenia (ale chyba z moich planów zmiany silnika zrezygnuje) :???:


..nie odbieraj tego może dosłownie.. i nie rezygnuj z ambitnych planów - ale żeby zmienić obecne auto na mocniejsze to tylko dobra rada - głównie dla Ciebie i Twojego portfela.. ;-)

dozbieraj trochę "drobnych" i szukaj E36 z motorem M50/M52...

znacznie łatwiej jest kupić 320 i zeswapować ją na 2.5, 2.8 a nawet 3.0 (M54), a jeszcze lepiej od razu dać trochę więcej i kupić 325 lub 328... potem bawić się w zawieszenie, hamulce, elektrykę.. i czerpać radość z jazdy ;-)

powodzenia!!

PS. koniecznie zapodaj jakieś fotki auta!!
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

Ostatnio zmieniony przez conpress Śro Kwi 28, 2010 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 22:15   

Dzięki conpress a fotki wrzuce jak tylko zrobie
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 16:04   

na bmw się nie znam, i nie wiem jak tam swapy wyglądają.

a radio xplod też mam tylko że gt700D
mam je 2 lata i nadal jestem zadowolony :mrgreen:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 21:31   

Moje mam ponad trzy lata i nadal jestem zadowolony,ale nie wiem od czego i dlaczego napisy na przyciskach poznikaly :?: :wink:
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:23   

mi napisy zostały ale przycisk OFF przestał działać, ale jest duplikat na pilocie :D
moim zdaniem Sony to dobre radyjka w moim życiu to już 3 soniak do samochodu
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14