autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Po wymianie spręzyn, auto samo skręca w prawo
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 21:21   Po wymianie spręzyn, auto samo skręca w prawo

Dziś wymieniłem sprężyny z przodu mojego e36 na -40mm i wszystko, super szło a jak odpaliłem auto i przejechałem się do kierownica mocno skręca w prawo. Od czego to może być? Odkręciłem cały amortyzator który jest mocowany na 2 śruby na dole, jedna nieco wyżej oraz 3 u góry w kielichu, i także odczepiałem stabilizator. Zapomniałem jedną podkładkę dać na górze amorka, to jedyny minus ale chyba nie szkodliwy... Proszę dajcie znać co to może być że auto samo skręca? :/
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 22:00   

zerknij na te dwa schematy..:
Link 1
Link 2

czy wszystko poskładałeś jak trzeba.. nawet niewielkie przesunięcie czy to górnego mocowania, czy dolnego - będzie powodować objawy które opisujesz..

jeśli wszystko poskładane było OK, nie pozostaje nic innego jak zrobienie zbieżności na stacji...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 22:06   

Tak jak mówiłem nie dałem jeden podkładki, ale to może być ten powód że aż tak to skręca ? :/ Możliwe że sprężyna się przesunęła na tych gumach i nie doszła do tych rowków u spodu amorka gdzie jest takie zagłebienie na ich koniec?
_________________

 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 22:29   

tak możliwe ze przy wkładaniu mogła sięprzesunąc, takie coś powoduje takie ściąganie.
_________________
DynoSet Remapping Service
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 23:09   



Na zdjęciu zaznaczyłem zieloną linią miejsce w którym spręzyna się mogła przesunąć o 2-3cm od miejsca w którym powinna się osadzić czyli w tym głębieniu u podstawy
_________________

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 23:42   

a sprężyna nie powinna się sama ułożyć ??
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 23:50   

sprężyna w tym zawieszeniu nie ma nic do gadania jeśli chodzi o zmianę geometrii..

albo schrzanione jest mocowanie/łożyskowanie McPhersona nr 11 z rysunku powyżej do karoserii...

albo coś naknocone jest w dolnym mocowaniu amora do zwrotnicy - jeśli właśnie te śruby ruszałeś celem odkręcenia..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 23:51   

Nie znam się ale możliwe że tak jest, stąd nie wiem czy warto jechać na geometrię, wydać 50-80zł a za miesiąc spręzyna wejdzie w to miejsce i znowu geometria się popieprzy i zaś 50-80zł w dupe :/
_________________

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 23:58   

Odkręciłem dwie śruby nr 3, jedną nr 5, łacznik stabilizatora który ma jedna śrubę. Co źle zrobiłem to dałem podkładkę pod tą miseczkę nr 18 bo nie wiedziałem gdzie była na początku bo sprężyna wyskoczyła i wysypała wszystkie podkładki itp. W drugim amorku nie dałem tej podkładki wcale ale czy mała podkładka może mieć wpływ na takie zachowanie auta ? :/ Potem na koniec skręciliśmy śrubę na czubku kielicha na jego środku i te 3 nakrętki na około i tyle ...
_________________

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 00:22   

Kolega z innego forum odpisał


"Po pierwsze ta podkladka u gory to zabezpieczenie amora zeby nie wystrzelil Ci do gory przez jej brak lozysko w dupe dostaje no i wkoncu bedziesz mial wieksze wydatki :-/
Po drugie przesuniecie sprezyny nie zmienia Ci konata ani zbierznosci ale zato bedzie strzelac przy skretach :P no i sama sie nie ulozy :shock:
Po trzecie to rozbierz to jeszcze raz i zloz to porzadnie :568:
Po czwarte jak masz zmnienione zawieszenie na nizsze konieczna korekta zbierznosci bo kont jest staly(na serii) no chyba ze masz inne sportowe amory.
Po piate jak masz seryjne amory i zalozyles sprezyny obnizone to niebawem amory bedziesz zmnienial (zmiana charakterystyki pracy amora)
Po szuste Piszesz ze 2mm to nic kolego to od groma i ciut ciut :P "
_________________

 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 00:52   

Wiesz co, najlepiej zrób to jeszcze raz, najpierw ze strony na której cię ściąga, i zobacz czy będzie tak dalej..
_________________
DynoSet Remapping Service
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 01:14   

Genialne :P
_________________

 
 
Artur
Kierowca Rajdowy
Sensej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 952
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 01:15   

:twisted:
_________________
DynoSet Remapping Service
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11