autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krzysztof
Śro Wrz 28, 2011 23:05
Problem z rejestracją Celicy. Zła data ?
Autor Wiadomość
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:05   Problem z rejestracją Celicy. Zła data ?

Na początku może krótko opiszę jak wygląda sytuacja, kupiłem samochód od osoby która go nie przerejestrowała na siebie, tylko zrobiła przegląd i opłaciła OC na siebie.

Czyli mam moją umowę z tą osobą oraz umowę tej osoby z wcześniejszym właścicielem (opłacona w skarbówce), tak aby zachować ciągłość umów. Z ojcem już nie raz tak kupowaliśmy auto i nie było wcześniej problemów.

W poniedziałek postanowiłem go przerejestrować, więc opłaciłem skarbówkę, wtorek byłem do rejestracji, nadeszła moja kolej i tu niespodzianka.

Pani wklepuje sobie wszystkie dane do PC'a, sprawdza czy mam upoważnienie od ojca, opłaconą skarbówkę, dane na umowach się zgadzają, karta pojazdu jest.
Nagle słyszę że data na poprzedniej umowie się nie zgadza, osoba sprzedająca auto temu kolesiowi wyrejestrowała go i data na umowie się nie zgadza z tą co ona ma w komputerze.

Pytam się co mam zrobić? Usłyszałem że muszę pojechać do osoby od której kupiłem auto i ma mi napisać oświadczenie kiedy auto zostało kupione (poprawna data).

No i dziś byliśmy w Malborku z kuzynem u tego kolesia, nie sprawiał problemów i szukał jakiegoś ksera umowy albo innej wskazówki kiedy to mogło być, no ale nic nie znalazł ani nie pamięta daty (swoją drogą wcale się nie dziwie że nie pamięta daty sprzed 1.5roku). Ale okazało się że ma numer do osoby od której kupił auto, dzwonił do kolesia (też z Malborka) ale on też nie może poszukać umowy, chociaż mówił że postara się znaleźć przekazać kolesiowi a tamten wyśle mi to pocztą.

I teraz moje pytanie czy to można jakoś obejść? Mam czas do 28 września, co jeśli nie znajdzie się data sprzedaży ?

Z napisaniem oświadczenia nie było by problemu, koleś mówił że oczywiście napisze tylko datę trzeba znać dobrą.

Jakieś pomysły?
_________________

Ostatnio zmieniony przez zolo Pon Wrz 12, 2011 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:11   

a dlaczego skoro Pani wie jaka to data Ci jej nie podała, a jeżeli jednak Pani nie wie jaka data to wpisz sobie co chcesz,
A dlaczego masz czas do 28 września a co po tej dacie auto wybuchnie :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:18   

Domyslam sie ze nie poda mi tej daty bo sam bym sobie mogl napisac oswiadczenie, no nie wiem jaki jest jej tok myslenia.

Jak mam wpisac co chce skoro jedna sie nie zgadza.

Bo na oplacenie jest 14dni a na rejestracje miesiac tak?
_________________

 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:38   

skarbówka to jak świętość, sama rejestracja to możesz olać, nie ma na razie kary za opóźnienie w rejestracji,
a z tą datą to nie wiem ja bym chyba jednak zapytał i próbował się dogadać, może trafisz na inna babkę w urzędzie i będzie ok
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:42   

Poczekam czy ten koles cos znajdzie, jak nie to pojde do urzedu i powiem ze bylem u tych kolesi i nie pamietaja daty i co mam zrobic z tym fantem
_________________

 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:46   

hm miło by było jak byś się dostał do innej pani która by ci datę podała
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:48   

Pytam wszystkich znajomych czy znaja kogos w urzedzie, bo tylko data mi wystarczy, koles podpisuje i po sprawie.
_________________

 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 00:24   

jestem przekonany że oni tak daty żadnej nie mają jedyne co to określić Pani potrafi że data wcześniejsza lub późniejsza niż wyrejestrowanie pojazdu i to wszystko. Bo niby skąd ta data skoro auto nie było przerejestrowane.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 00:26   

mają krzysiu mają :) całe dane na temat samochodu
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 16:39   

cimar napisał/a:
mają krzysiu mają :) całe dane na temat samochodu


jeżeli mają daty umowy to w takim układzie kolega źle trafił na kobitę co nie wyraziła odrobiny dobrej woli by to podać,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 15:26   

No i problemów ciąg dalszy, a auto dalej nie przerejestrowane :/

Wkurzający jest fakt że przy naszym głupim prawie to ja muszę prostować przekręty wcześniejszego właściciela, to jakieś chore.

Ja kupiłem auto, opłaciłem umowę i chce zarejestrować i nic więcej nie powinno mnie obchodzić. Skoro oni chcą jakieś kary ściągać od poprzedniego właściciela itp to niech sobie to kur** sami załatwiają a nie wysługują się mną.


Dalej brak pomysłów na rozwiązanie problemu :/ Nawet papiery oglądała inna osoba która zajmuje się rejestracją w urzędzie i powiedziała że bez tej daty nie da się nic zrobić. Porażka
_________________

Ostatnio zmieniony przez zolo Sob Wrz 24, 2011 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 15:45   

a daty nie możesz ustalić, a chociaż miesiąc i rok znasz czy nie,

bo wiesz zawsze możesz wziąć ze sobą 30 umów z różnymi datami aż pani zmięknie,

Ja mimo wszystko poszedł bym jeszcze raz do innej babki
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 15:54   

ja będę miał problem z Fiestą :P bo minęły dwa mies. a w skarbówce mnie jeszcze widać nie było i zastanawiam się czy iść, bo i tak po pieczątkę, płacić nic nie będę musiał, ale nie chce by Jankes miał jakieś problemy z zarejestrowanie auta, o ile będzie chciał to zrobić .
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 15:54   

Czekam na jakies normalne pomysly a nie 30 umow...

Nic nie da inna pani, w naszym kraju urzednicy nie sa po to by pomagac a po to by utrudniac jak tylko sie da proste czynnosci
_________________

 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 15:57   

zolo napisał/a:
Nic nie da inna pani, w naszym kraju urzednicy nie sa po to by pomagac a po to by utrudniac jak tylko sie da proste czynnosci


ja bym się nie pierdolił, powiedział bym tej babie swoje i wyszedł, a auta bym nie zarejestrował, o :roll:
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12