autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: cimar
Pią Lut 21, 2014 20:21
czy warto kupić auto po przekładce z UK??
Autor Wiadomość
dex525
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 644
Skąd: mam to wiedzieć
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 12:03   czy warto kupić auto po przekładce z UK??

Jak wiadomo przymierzam się do zmiany autka :]
Trafiła mi się Vectra C za dobrą kasę ale auto jest po przekładce z UK na Europe.
Czy warto kupić takie auto ?? jakie są ewentualne przypadłości takiej przekładki?? czytałem trochę na ten temat w necie, opinie są różne.zależy jak kto trafił. Jeśli ktoś z was miał z czymś takim do czynienia czekam na opinie i sugestie :)
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 12:37   

Ja bym ogólnie rzecz biorąc odradzał Ci taki zakup... Miałem przypadek w pracy, że koleś miał problemy ciągle właśnie z Vectrą C. 2.0DTi 101KM . Ciągle coś, elektryka robiona przez partaczy. Dwa razy zatarty silnik.... Regeneracje turbo. Itd... Poza tym ciągle jakieś błędy się pojawiały, na tablicy normalnie choinka.

Ja zdecydowanie odradzam takiego zakupu. Nie warto, bo jak będzie zrobione tandetnie to władujesz w auto sporo kasy. Poza tym możesz mieć potem problem ze sprzedażą takiego auta.

Jeżeli przekładka zrobiona jest nie umiejętnie - brak poduszek, trzeszczące plastiki, połamane różnorodne zatrzaski.

Zrobisz jak uważasz, ale raczej nie warto się w takie coś pchać.
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 14:41   

Dokładnie tak jak karol pisze jak trafisz ale raczej na nie . Co prawda ja miałem okazję jeździć dwoma passatami b5fl po angolu i nic się nie działo choć były widoczne nie doróbki ale tylko w tapicerce np . ręczny nie po tej stronie i takie tam pierdoły.
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 18:52   

Zatarty silnik czy Turbo to nie wina angielskiej wersji :) W życiu bym nie kupił składaka/przekładki tanio=złom i proszenie się o problemy. Profesjonalna zmiana podzespołów jest nieopłacalna szczególnie w tak tanich autach.
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 20:53   

niby francuzy lubią przekładki peugeoty szczególnie co do tego opla bym ci odmawiał
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 21:37   

cimar napisał/a:
niby francuzy lubią przekładki peugeoty szczególnie co do tego opla bym ci odmawiał


W Peugocie oraz Citroenie nie trzeba ciąć komory grodziowej, także przekładka nie jest aż tak inwazyjna...
 
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 21:38   

wg mnie kwestia jak się chłopaki do przekładki przełożyły .... bo jak jest porządnie zrobiona to czemu nie .... tyle że po konkretnej przekładce ceny są już nie super atrakcyjne tylko wyrównane do średniej rocznikowej także na jedno wychodzi .... tanio oznacza problemy .....
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 00:32   

moim zdaniem kupowanie po taniości przekładanego angola nie jest bardziej ryzykowne niż kupowanie pseudo igiełek od handlarza ponieważ taki nawet Mietek amator który robi tą przekładkę nie ingeruje w podłużnice, mocowanie silnika i zawieszenia więc nie masz obawy że ćwiartka została źle wspawana i auto zostawia 4 ślady :razz: a z elektryką mogą być cyrki bo tam jest wilgotny klimat :smile:
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
dex525
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 644
Skąd: mam to wiedzieć
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 11:53   

Tego nie wiem gdzie i jak było przełożone. Nie ma kwitu na to. Nie mam zamiaru wkopać się w bagienko :grin: W tym aucie skusiła mnie cena i rocznik.auto z 2004r, zadbane, cena 16 000 pln
Dzięki za porady. Jenak odpuszczę sobie to auto. :lol:
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 04:09   

Tomek napisał/a:
moim zdaniem kupowanie po taniości przekładanego angola nie jest bardziej ryzykowne niż kupowanie pseudo igiełek od handlarza ponieważ taki nawet Mietek amator który robi tą przekładkę nie ingeruje w podłużnice, mocowanie silnika i zawieszenia więc nie masz obawy że ćwiartka została źle wspawana i auto zostawia 4 ślady :razz: a z elektryką mogą być cyrki bo tam jest wilgotny klimat :smile:

a kto dzisiaj cwiartki wstawia to raz ,a układ kierowniczy to nie ingerencja ? -przekladka w grupie vw to porażka-jak bys sie nie postarał -chyba ze dasz nową /inną wiazke elektryczną- francuzy to juz inna bajka np 407 zrobię w dwa dni i sladu nie bedzie po przekładce- nie trzba ciąć za duzo kabli , w vw praktycznie rzeżba w gównie i w końcu są problemy. Jak słysze zr obią chłopaki passata za 1500pln robocizny to wiadomo ze to kicha jest a nie robota. Poza tym trzeba grodż wymieniać a to juz kwestia blacharza jak sie postara,z tym różnie jest . Widzialem takie auta ze jak regulowałeś położenie kiery to pedał sprzęgła sie ruszał :) ) Blacharzowi grodz nie wyszła :) Albo nagle po złożeniu klimatronik sie nie słucha i robi całkowicie odwrotnie wszystko bo ktoś poszedł po taniosci i nie zrobił jak nalezy .|W grupie vw np nie pasuje silniki szyb a handlarki robia tak ze moduły na bezczela przekładają -kwestia paru miechow i sa do wymiany ,jest wtedy tylko jeden problem bo nie wiadomo skad i jaki kupić do angola :)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 23:08   

przekładać to można wynalazki i rarytasy...

takie Mitsu Legnum VR4 nie wychodziły z kierą po lewej, a chętnie bym taki posiadł ;-)
jakieś skyline'y... czy inne prosto z dżapanu.. tyle że te auta zawsze wyjdą drogo..

jak ma być tanie i popularne auto - to jeździć z kierą po prawej, kupować ubezpieczenie miesięczne, pozostaje tylko kwestia przeglądów... wtedy jest naprawdę taniej niz w wersji kontynentalnej.. (trzeba tylko znaleźć dobre źródło do zakupu takiego ubzepieczenia ;-)

:mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
dex525
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 644
Skąd: mam to wiedzieć
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 14:56   

Dzięki za zainteresowanie tematem:) JEDNYM SŁOWEM NIE KUPOWAĆ :]
Nie wiem kto i gdzie robił przekładkę, żadnego kwitu na to nie ma. Wole sobie odpuścić takie auto, nie chce sobie świadomie robić problemów :)
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 17:43   

dex525 napisał/a:
Wole sobie odpuścić takie auto, nie chce sobie świadomie robić problemów :)


I tak trzymaj :wink:
zamykam by cimar
Ostatnio zmieniony przez cimar Pią Lut 21, 2014 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14