autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Corsa B - problem z odpalaniem.
Autor Wiadomość
Mateusz.biega
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz / Skórcz
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 09:37   Corsa B - problem z odpalaniem.

Zaczną od początku. Od pewnego czasu zdarzało się tak, że Corsa nie odpalała. A jak odpaliła t chodziła jak ciągnik. Strasznie ciężko i "klekotała" a jest to benzyniak.
Ostatnio probowała odpalić tzn. łapała ale od razu gasła, by po chwili już tylko kręciła a nawet nie było oznak by chciała odpalić.

Wymieniałem świece - nie pomogło,
Wymieniłem zużyte uszczelki przepustnicy - nie pomogło.
Więc wyczyściłem dolot, zdjąłem pokrywę zaworową i ją od wewnątrz wyczyściłem bo byla strasznie zasyfiała i jeden z otworów był kompletnie zatkany (wąż który podłącza się do tego miejsca z drugiej strony prowadzi do przepustnicy jeżeli dobrze pamiętam). Po wyczyszczeniu, skręceniu, corsa zaczęła odpalać bez problemu, jeździła, nawet jak na te 45KM to wyprzedzało się innych o wiele lepiej niż przedtem - i tak było do wczoraj wieczora, zero problemów.

Dziś rano chcę odpalić i problem ten sam, raz spróbowała odpalić a później już wcale. Wina akumulatora? W większych mrozach odpalała bez problemu a dziś było ledwo -1,5 stopnia. Wczoraj też na minusie odpaliła.

Mi się wydaje, ale wolę byście mnie upewnili, że to jest wina filtra paliwa. Filtr paliwa był wymieniony około 2 lat temu. Od tego czasu przejechałem ok. 37 tyś km w tym że od 15 kwietnia do dziś przejechałem lekko ponad 27 tyś km. Nie ukrywam, często jeździłem na oparach i zdarzało się kilka razy że paliwa mi zabrakło, czasami pod domem czasami w czasie jazdy. Czy dobrze kombinuje, że najzwyczajniej w świecie filtr się już mógł zapchać? Czy te objawy raczej na to nie wskazują.

Corsa B 1,2 benzyna 45KM mono-wtrysk.
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 15:45   

mi też ostatnio "kijanka" chodziła "jak ciągnik" czy też "diesel", ale po chwili jej przeszło. Prawdopodobnie to przez filtr paliwa, bo poprzedni właściciel zamiast go wymienić ( bo był bardzo zasyfiony ) obrócił go ...

Także polecam sprawdzić, obróć go i zobacz czy odpali ;p jak odpali, to wymień :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 16:35   

z Corsą myślę Lincoln by wiedział bo to spec w tej dziedzinie
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Mateusz.biega
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz / Skórcz
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 19:55   

Filtr paliwa wymieniłem na nowy, samochód odpala normalnie. Stary filtr był zamontowany odwrotnie.... hmmmmm.

Najważniejsze, że działa. Mam nadzieję, że to było przyczyną. Czas pokaże.
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 21:58   

i gitara :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12