autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
VOLVO - rozmowa ogólna na temat marki

jak dla mnie VOLVO to..
..wozidło jak każde inne
21%
 21%  [ 3 ]
typowe kombi z amerakańskich produkcji filmowych :-P
28%
 28%  [ 4 ]
auta z charakterem (i potencjałem)
42%
 42%  [ 6 ]
nazwa potrawy mięsno-warzywnej w barze sieci IKEA
0%
 0%  [ 0 ]
co to jest to "łolwo"??
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 01:11   VOLVO - rozmowa ogólna na temat marki

od dziecka interesowały mnie szwedzkie marki - a że za dużo ich nie było, to nie musiałem się zbytnio nad tym męczyć.. :razz:

zawsze fascynowało mnie Volvo Amazon i P1800








zawsze podobały mi się meblościanki typu 740 760 960 850... za styl wizualny, bo jakościowo w środku to renault 11 czy daihatsu charade biło je na głowe.. po prostu ekologiczny samobiodegradujący plastik a'la mebloscianka z IKEI :twisted:








..ale jak pracowałem kilka lat temu w Autohouse of Switzerland w Houston to nienawidziłem VOLVO - bo głupszych rozwiązań jeśli chodzi o proste czynności mechaniczne mało kto potrafił wymyśleć.. no może miałem zły punkt odniesienia (naprawialiśmy tam poza Volvo jeszcze Audi, BMW, Mercedes, VW) teraz wiem, że równie ostro komplikować życie potrafi też SAAB.. :twisted:

Nowsze modele też wizualnie niczego sobie.. moze nie są projektowane za pomocą linijki, może nie są w 100% szwedzkie.. ale istnieją (w przeciwieństwie do innej szwedzkiej marki) i mają się dobrze..











SUV - XC90 z pierwszych lat produkcji mimo upłuwu czasu nadal wygląda świeżo.. a jak mnie i Lincolna przewiózł kierowca testowy po torze terenowym na IAA dwa lata temu, to zwracam szacunek auto i już nie twierdzę że to pseudo-SUV.. no chyba że to model z USA i ma naped FWD :-P

ale najważniejsze - to możliwości jakie dają turbodoładowane silniki tej marki. Red Blocki to już legenda... z seryjnych bloków 500 czu 600 PS nie stanowiło problemu.. nowsze równie podatne na tuning.. tak, że niektórzy montują je do innych aut.. typu np. biała sierra taxi naszego kolegi z Gdyni..

-------
ale jak ostatnio obejrzałem jakie pizd....cie miało ostro stuningowane S60 AWD w zakresie 100-200 kmh i więcej... to mi trzewiki spadły z nóg..

http://www.youtube.com/wa...e&v=BgkZTHkeRJQ
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 14:16   

No kupiłem se ostatnio stare Volvo, miałem już kilkanaście aut, ale to jest jakieś inne w prowadzeniu. Po śniegu śmiga jak szatan, nie ma strachu że człowieka gdzieś do rowu wyniesie, no i jakość wykonania pomimo tego że auto jest z 1995 roku, to w środku nic nie trzeszczy i nie skrzeczy...
Coś w tych autach zdecydowanie jest, no i nie przeszkadza mi że kanciaste jak meblościanka, mnie sie tam podoba..
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 23:00   

Mam kolegę któremu te auta sie bardzo podobają, i nawet takowe miał, przy prędkości 80 km/h uderzył w drzewo to go owinęło wokół drzewa a jednak drzwi dało sie otworzyć.
Dla niego wspaniałe auto, miłośnik muzyki poważnej :D

A ja jak wsiadłem do jego Volvo to mało co nie zasnąłem z powodu totalnego znudzenia wnętrzem, nie wiem jak jest w tych nowszych Volvo,

Dla mnie to auta jak auta, nudne, ale bezpieczne i mimo, że nudne to fajne :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 23:32   

ja pracujac kilka lat w norwegii nabrałem szacunku do tej marki,

te auta na skandynawii maja lepsze poważanie niz merc i bmw.

np jadac do pracy 1200km na trasie 70% to volvo i saab, troche monotonne ale patriotyczne z ich strony,

duzo jezdzi tez takich tylnonapedowych volviaczy z 80tych lat,duzo młodzierzy tutaj nimi driftuje,czest słycha blowofa z pod maski w takich starych ciapkach!,
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 00:05   

pamiętam teraz jak kiedyś na zawody SRT przyjechał koleś Volvo chyba 740 taki kancik turbo i mówił, że całkowita seria, bo dopiero kupił i wiele aut objechał :D
Na zawodach SSS rok później Volvo miało juz grubo ponad 400 km taka kość słoniowa może ktoś kojarzy,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 22:42   

Według mnie auto dla statecznego, dojrzałego gościa (m. in. mój ojciec myśli o V40 - strasznie nudny wewnątrz), ale można się wyróżnić w tłumie (ja osobiście wzdycham do C70 :) )

i też niedawno się dowiedziałem że te starsze serie typu 700 miały napęd na tył.
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 23:05   

Mój Kredens ma niestety FWD, ale nic to, lubię kanciaste fury, po za tym jakiś wypas tam ma ta fura, jak nie pójdzie na handel, to inwestuję w glebe i fele, bo podoba mi się to "coś" :twisted:
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 00:33   

własnie w Top Gear się okazało, że podczas przeprawy przez rzekę lepsze jest BMW i Subaru, bo ma równy rozdział mas a Volvo lipa :D dziobem trochę dociążyło jedną część tratwy :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 21:10   

Krzysztof napisał/a:
własnie w Top Gear się okazało, że podczas przeprawy przez rzekę lepsze jest BMW i Subaru, bo ma równy rozdział mas a Volvo lipa :D dziobem trochę dociążyło jedną część tratwy :D


..jak u luteran, baptystów, metodystów czy innych prostestantów obowiązuje sola scriptura, tak u Krzysztofa jedynym wyznacznikiem wiedzy o motoryzacji jest Top Gear i jego prorok Jeremy.. :twisted:

wspierając się jednak Twoja jedyną verum revelatum z BBC - nie zapominaj jednak jakie było najlepsze auto dla siedemnastolatka* :razz:


----------------------------
(*) season 13 episode 2
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 23:19   

conpress napisał/a:
tak u Krzysztofa jedynym wyznacznikiem wiedzy o motoryzacji jest Top Gear i jego prorok Jeremy..


nie wiem skąd takie wnioski :D ale niech będzie, że częściowo można sie z nimi zgodzić :D

conpress napisał/a:
wspierając się jednak Twoja jedyną verum revelatum z BBC - nie zapominaj jednak jakie było najlepsze auto dla siedemnastolatka*


dokładnie, czyli wniosek jeden jak każde auto do jednych rzeczy się nadaje a do innych nie :D Volvo dla siedemnastolatka jest OK; ale do szukania źródeł Nilu już nie :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pią Mar 22, 2013 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dex525
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 644
Skąd: mam to wiedzieć
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 10:47   

Mój sąsiad ma stare volvo 740, jeździ nim conajmniej 13 lat i szczerze mówiąc nie narzeka na awaryjność. Faktycznie prostota wnętrza i karoserii powala :) jednemu się podoba drugiemu nie, kwestia gustu. Podobają mi się nowsze s40,v50( >2003r.) ale wnętrze mnie zraża ... duże powierzchnie prostego plastiku.
Generalnie uważam, że Volvo to dobra marka.
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 08:44   

Stare Volvo to esencja kształtu sedana, małe dzieci tak rysuja samochody :razz: Znajomi jeżdżą 940 kombi. Fajna furka, duża, wygodna i ma niewiarygodnie mały promien skrętu. Ziomek mowił, że bedą nim jeździć do końca :>
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15