autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
VW Golf Mk-II Kamei X1 by mateusz_uber
Autor Wiadomość
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:17   VW Golf Mk-II Kamei X1 by mateusz_uber

VW Golf Mk-II
Rok:1988
Wersja: Tour
Silnik: 1.6 RF + lpg
Wnętrze: tapicerka corrado, kiera momo
Karoseria: pakiet Kamei X1
Koło: Stal 15" corrado

Kariera z golfem zaczęła się od zakupu go na graty... Golfer zaliczył dzwona w przód i poprzedni właściciel po 9 latach posiadania z braku czasu odpuścił i sprzedał mi go... było w nim wnętrze od corrado i niepełny pakiet Kamei...










Chciałem zaadoptować tapicerkę do mojego Sciro które aktualnie się pomału buduję... a resztę rozsprzedać... rozbierając uszkodzone elementy okazało sie że golf wcale źle nie wygląda w dodatku podłoga idealnie zdrowa. Myśląc nad golfem natknąłem się na aukcję allegro z dokładką przednią Kamei do golfa... No i w trakcie zapadła decyzje nad złożeniem golfa docelowo do jazdy aby pozbyć się opla :lipa: który był do latania na codzień...









Po czasie golf dostał grill na cztery lampy który nigdy mi się nie podobał... ale jakoś przy tym pakiecie mi podszedł...



Ogólnie miał to być typowy dupowóz ale im więcej przy nim siedziałem tym bardziej mnie przekonywał do siebie... ;) no i został już jako drugi do spełnienia projekt... może troszkę mniej budżetowy ale doczeka się jeszcze lepszego...








Przed VW manią pomalowałem front i uszkodzony błotnik, dach poszedł też w czarny mat, docelowo zostały zapożyczone od kolegi kółka w polerce i chyba właśnie takiego koła będę szukał... coś typu merc, porsche i w 16 calach w odleglejszych troszkę planach jest całkowite ogarnięcie blacharki lakierki, zmiana silnika bo ten po prawie 600 tysiach zaczyna wymiękać :-) a z resztą zobaczymy co czas pokaże...

no i na koniec aktualne najświeższe shoty Golfera





 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:29   

Te koła w polerce jakoś mi nie podchodzą zostawiłbym te 15 (chyba) co fotki z nimi na torach robiłeś , a kasę zostawiłby sobie na inną motorownie.
 
 
Michał95
Kierowca kat. B



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:30   

Ładny golfik :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:31   

mateusz_uber napisał/a:
Karoseria: pakiet Kamei X1


co to dokładnie oznacza, to po prostu nazwa, czy jakaś taka na prawdę dobra pożądana firma produkująca pakiety stylizacyjne do VW,

zauważyłem, że wiele aut teraz pakuje takie koła błyszczące, a mi się bardziej te igiełki podobały z poprzedniego zdjęcia

Ale wiadomo, najważniejsze, że Tobie sie podoba.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:49   

Krzysztof, racja Krzychu, no i ogrom pracy włożony w auto jak zawsze w takich sytuacjach sprawia że jestem na "tak" :D
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
Ostatnio zmieniony przez rusek13 Wto Sie 13, 2013 00:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:49   

Ja bym tu widział szeroką stal, na naciągu :) Dobrze, że komuś chce się jeszcze odbudowywać takie autka. Z tym środkiem z corrado to ładnie trafiłeś :)
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 00:54   

co do kół to narazie temat otwarty... te na fotach były pożyczone na zlot bo aktualnie z tyłu mam stal w 15 a z przodu w 13 calach... ogólnie poluje na centry turbo w 15" no i będą wtedy w polerce z czarnymi środkami... na podobnych centrach tylko że 14" wychodziły oryginalnie z salonu przy tym pakiecie... jest parę drobnych różnic między 14 a 15 cali oprócz rozmiaru...

co do Kamei jest to poprostu tuner produkujący akcesoria na licencji danego koncernu... robię nie tylko do VW są jeszcze możliwe firmy Votex i Zender...

a Kamei X1 to dokładne oznaczenie

co do silnika to możliwe że wpadnie 2.0 8v 115KM z golfa III gti 20 jahre z większym momentem obrotowym...
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:02   

Ah te dwójki ! <3 Na prawdę się napracowałeś i chwała Ci za to. Fajnie zobaczyć konkretną dwójkę z pomysłem. :)
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:05   

Nie no bardzo ładna sztuka ... powodzonka w dalszych planach ... śledzimy na bieżąco ;)
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:09   

faktem jest to żę siedzie w VW i je lubię... ale to z paru powodów: dostępność części, koszty utrzymania i prosta konstrukcja a to dobre zalety...
poza tym mam parę innych marek w zanadrzu a wogóle to toleruje auta produkowane do 90 lat... póxniej to juz komputery, bajery.,.. :-) ja lubie te stare poprostu... moim drugim jeszcze dłuższym projektem jest VW Scirocco Mk-II GTX z 87r.

dzięki za miłe słowa... z czasem będzie tylko coraz ładniejsza... :-)
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:18   

Mamy nadzieję że ze wszystkim będziesz nas na bieżąco informował. "Dwójka" pojawi się 15 na spocie? Obejrzałbym ją sobie z bliska :D
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:22   

czy na spocie to nie obiecuję ale może się uda... hamulce przestały ze mną współpracować a mam w cholere roboty i nawet nie mam kiedy odstawić auta do warsztatu żęby się tym zająć... ale postaramy się być...

a z bliska to można się przestraszyć... :-) ale w końcu wiek robi swoje...
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
Ostatnio zmieniony przez mateusz_uber Wto Sie 13, 2013 01:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:24   

Chłopie, chyba mojej Viki nie widziałeś :P Wiesz mając kiedyś MK II 1.6 D zobaczyłbym jak można o takiego Golfa zadbać :)
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 02:00   

Powoli Panowie z VW ujawniają swoje projekty na ogólnych forach i cieszy mnie to bardzo, bo widać pracy włożone od groma :grin:

mateusz_uber napisał/a:
...a wogóle to toleruje auta produkowane do 90 lat... póxniej to juz komputery, bajery.,.. :-) ja lubie te stare poprostu...


Czasem warto "spróbować" czegoś nowszego, koniecznie z charakterem, zobaczysz, że do MkII już nie będzie się tak miło wsiadało, zresztą:

mateusz_uber napisał/a:
hamulce przestały ze mną współpracować a mam w cholere roboty i nawet nie mam kiedy odstawić auta do warsztatu żęby się tym zająć... ale postaramy się być...
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 02:06   

Lincoln napisał/a:
Czasem warto "spróbować" czegoś nowszego, koniecznie z charakterem, zobaczysz, że do MkII już nie będzie się tak miło wsiadało

Tam się nigdy miło nie wsiada :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13