autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1.9 JTD
Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 15:36   1.9 JTD

Siema.

Jako że nawet nie wiem co to znaczy więc proszę o pomoc w dobyciu wiedzy o tym silniku
W internecie chwalą ale wierzyć obcemu, który może napisać co chce ;p

Chodzi mi o awaryjność, spalanie i koszty serwisu (np rozrząd)

Silnik ma napędzać Fiata Doblo z mniej więcej 2003 -2004 roku

Benzyna z gazem odpada ze względu na brak możliwości wjazdu na parkingi podziemne

A jak się ma ten JTD do konkurencji z kraju pożeraczy żab (HDI??) i do TDI
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 15:39   

z tego co wiem to 2.4 jeba... turbo diesel najlepszy ale 1.9 to nie wiem jak tam sie sprawuje
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 17:02   

o 2.4 w doblo to nigdzie nawet nie wycztałem ;/
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 19:01   

bardzo trwala jednostka po raz pierwszy z comonrail w alfa romeo 156 silnik wystepuje w masie innych aut np w oplu. Podobno ten 8v jest w eksploatacji tanszy noz 16v ale ma tez mniejsza moc. Co do 2.0 HDI to samo bardzo dobra i trwala jednostka. Obie godne polecenia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 20:48   

Miałem 1.9jtd 8v 115 koni bardzo dobrze się jeździło tym autem i silnik dawał rade ;)
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 12:12   

Generlnie chce sie zdecydować miedzy

Doblo http://www.mobile.de/pl/m.../190934585.html

Cady/inca http://www.mobile.de/pl/m.../190038366.html zz tym że to staruszki z milionem km na blacie

Berlingo / Partner

Kangoo

Najbardziej jeśli chodzi o kształt (boczne drzwi i wrota z tyłu a nie klapa) Niski próg załadunku, duże lustra, gródz między kabiną a paką to podoba mi sie fiat ale boję się o serwis.. bo vaga to każdy kowal nareperuje a z fiatem nie wiem jak to jest

Co do 2 pierwszych francuzów to jeździłem parnerem HDI - fajnie jechał ale elektryka klękałą 2 razy w miesiącu - to szyba, to migacz to inne ujstwo czy nagrzewnica a mial on niecale 2 lata :evil:

Kangurek też fajny ale nie wiem z jakim to silnikiem .... bo nic nie moge znależć
Znajmomy ma 1.9 dizla - nie wiem jakie oznaczenie - i mówi że od czasu jak go kupił to tylko serwis - czyli wymiany klockow olejów itd

GAZ LPG ODPADA, jazda na benie też odpada zostaje dizel

albo inaczej

Zrobię zakup kontrolowany (można przenieść??)

Fundusz 8.000 tys (2.000 E) na auto może być do opłat ale nie może być osobowy !!!

Wymagania - ekonomia (osiągi nieważne) - dizel - z tyłu drzwi - drzwi przesuwane boczne - 2 osobowy - najlepiej bez szyb w części załadunkowej - biały lub inny

Mogą być wynalazki typu Hujdaj czy tata mobile :P najwyżej oleję :mrgreen:
Przebieg ok 150 tys max, bez uszkodzeń i sprawny !!!!!! Jeżeli z polski to z książką serwisową !!!!
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Pon Mar 03, 2014 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rwtnt
Kierowca kat. B


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 221
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 17:07   

Diesel z przebiegiem 150tys za 8.000 zł ;) to już raczej możesz przestać szukać :)
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 17:33   

rwtnt napisał/a:
Diesel z przebiegiem 150tys za 8.000 zł ;) to już raczej możesz przestać szukać :)


:mrgreen: x2


OK.. z innej beczki.. znam gościa co wozi auta z niemcowni.. sporo tego typu http://import-export3.oto...z-T4216375.html

auto wieksze od tych co piszesz.. w budżecie byś też się zmieścił.. w przebiegu - nie.. no chyba że wierzysz w złudzenia..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 18:37   

Scudo spoko, ale jeśli chodzi o auto z niemiec to nie chcę przez pośrednia kupować, teść tam pracuje :razz:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13