autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie rozrzadu Audi 90 2.8 v6
Autor Wiadomość
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 09:53   Ustawienie rozrzadu Audi 90 2.8 v6

pany mam do robienia rozrzad w audi v6 na pojedynczych wałkach rozrzadu . po spr kompresji jedna z głowic jest słabsza po rozebraniu osłon dopatrzyłem sie ze ta własnie głowica była robiona . i mam obawy czy aby nie jest przestawiony rozrzad.
pytania brzmi jak można by to sprawdzić . w tym silniku koła rozrzadu są na stożkach i można je dowolnie założyć (tak mi sie wydaje )i są jeszcze takie fasolki które pozwalają ustawić rozrzad ale czy one w jakiś sposób ustalają pozycjie kółek na wałkach ? bo wiecie ustawić pasek na znaki przewalic paski i rolki to prosta sprawa a ja lubie sobie utrudniać :wink: a tak serio to chce zrobić jak sie należy . zdjecie poglądowe http://images47.fotosik.p...1df6ff6cmed.jpg
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
Ostatnio zmieniony przez MICHAŁ Czw Cze 19, 2014 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 20:42   

z moich dawnych doświadczeń z starymi V6 12V:
- wypalona uszczelka pomiędzy cylindrami
- głupiejące cewki Hitachi
- nieszczelności kolektora ssącego
- sporadyczne przypadki z źle ustawionym wcześniej rozrządem

do idealnego ustawienia wałków taki przyrząd się przydaje:

koła jak pisałeś - są na stożkach wałków.. luzujesz koła na przyrządzie, napinasz pasek, dokręcasz koła..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 21:35   

dzieki łukasz już temat ogarniety .blokada zrobiona w garażu :razz: .jest swietna jak co moge wypożyczyć . audi zrobione rozrzad kopniety o prawie jeden ząb w strone opóżnienia . silnik pracuje dużo spokojniej na wolnych obrotach i na wyższe wkreca sie dużo lepiej . wiece co do audi v6 chetnie pomoge. wielkie podziekowania dla garzesia ze skarszew za pomoc w dobraniu gratów bo cuda straszne były .
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12