autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bmw e30 touring by Tobi
Autor Wiadomość
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 18:55   Bmw e30 touring by Tobi

Witam chciałbym przedstawi autko które mam już z 6mniesięcy jest to
Bmw e30 touring rok 92' seryjnie 1.8 aktualnie 2.8 z e39 na pojedyńczym vanosie.
Z wyposarzenia;
-el.szyby
-el.lusterka
-wspomaganie
-hak którego nie wida :wink:
-centralny
-abs
-kiera m-technic
-czarny sufit
-alu 16cali tył 9cali przód 7,5
-niższe zawieszenie

Co zdążyłem w niej zrobic zaczne od tego że auto kupiłem z pękniętą głowicą więc
-głowica używana po regeneracji, nowe uszczelki nowy olej płyn chłodniczy i świeże paliwo :mrgreen:
Pierwszy wyjazd do Osia na zakończenie sezonu i awaria hamulców i następne prace
-wszystkie przewody hamulcowe zmienione na inne plus łożyska tył gumy na belce i spawanie mostu, nastepnie wyspawanie słabych mniejsc plus ich malowanie cały pas tył i przód progi i jedne drzwi.
Jak będzie chwila wrzuce aktualne fotki
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:30   

Opisz auto zgodnie z regulaminem.... 2.8 to juz fruwa jakos
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:40   

No jedzie bardzo fajnie, tylko że maks to 180... Krótki dyfer 4.10
Jak zrobię aktualne fotki rozpiszę temat to moje pierwsze autko które opisuje na forum, nie mam wprawy więc wybaczcie :razz:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 01:09   

jak coś to jest taki regulamin wg którego opisujemy samochody,

2,8 na pewno lata bo buda jest lekka, też się rozglądałem za takim.

Z ciekawości zapytam jaka jest obecna moc silnika, no i co z hamulcami są jakieś większe tarcze czy seryjne jak było w 1,8.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 13:09   

Nie byłem jeszcze na hamowni więc nie będę zmyślał że może ma tyle lub tyle.
Hamulce seria ale są nowe tarcze przód i tył więc na razie jest ok. Liczę się z tym że lepsze hamulce by się przydały ale staram się używac ich z głową. :smile:
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 13:41   

tobi_e30 napisał/a:
No jedzie bardzo fajnie, tylko że maks to 180... Krótki dyfer 4.10
Jak zrobię aktualne fotki rozpiszę temat to moje pierwsze autko które opisuje na forum, nie mam wprawy więc wybaczcie :razz:


eee... bez przesady.. w E30 318iS miałem 4.10 to licznikowo szedł nawet 240 kmh :-P a na GPS dobre 215kmh
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 14:12   

to od czego masz skrzynie ? powinien leciec te 200 na 4.10.
_________________
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 18:49   

Bartek napisał/a:
to od czego masz skrzynie ? powinien leciec te 200 na 4.10.


jak kasta z tych po 95 roku to raczej "krótkie przełożenia".. do tego krótki most i ... trójka łapie odcinkę przy stówce :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 21:20   

Na 4.10 170? To co by bylo na 4.27 albo 4.44 hehe
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 01:37   

Skrzynia raczej oryginalna od 2.8. Pierwszego biegu praktycznie nie ma. A na 5 biegu przy prędkości 80km mam 3tyś obrotów do latania jest fajnie bo silnik się nie męczy ale do jazdy na codzień było by nie za fajnie. Naszczęście autko służy mi tylko na weekendowe wypady :mrgreen:
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 09:58   

tobi_e30 napisał/a:
Skrzynia raczej oryginalna od 2.8. Pierwszego biegu praktycznie nie ma. A na 5 biegu przy prędkości 80km mam 3tyś obrotów do latania jest fajnie bo silnik się nie męczy ale do jazdy na codzień było by nie za fajnie. Naszczęście autko służy mi tylko na weekendowe wypady :mrgreen:


..czyli skrzynia starszego typu ci potrzebna, tak jak pisalem wczesniej najlepiej sprzed 95 roku, albo krotki most z okresu przelomowego czyli jakies 3.23 np z compacta lub Z3..

Znajomy kiedys mial compacta 97 rok 318 ti i padl mu most.. zalozyl od compacta 94 rok i mial ten sam objaw co Ty.. dopiero wlasciwy most przywrocil osiagi..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 13:06   

conpress napisał/a:


.. albo krotki most z okresu przelomowego czyli jakies 3.23 np z compacta lub Z3..

dłuższy jak już Łukaszu ;-)
_________________
 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 13:32   

Jak będzie troche kaski na boku to będę chciał założy dłuższy oczywiście szpera 100% :razz:
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 16:09   

Bartek napisał/a:
conpress napisał/a:


.. albo krotki most z okresu przelomowego czyli jakies 3.23 np z compacta lub Z3..

dłuższy jak już Łukaszu ;-)


upps.. mea culpa.. tak to jest jak sie pisze posty na sraczu.. :razz:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 18:19   

Na zdjecia bedziecie musieli jeszcze troche poczekac, bo aktualnie robie próg i jedne drzwi.
Ostatnio zmieniony przez tobi_e30 Sob Mar 07, 2015 18:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12