autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Volvo 850 T5 - S850R
Autor Wiadomość
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Sob Maj 09, 2015 17:57   

Chciałem jechać z wami, wjeżdżam o 21:05 na BP nikogo nie ma, no to sorry :P Przywitałem się z Krzysztofem chociażby :P . Jaca, ty chyba za bardzo dziewczyną byłeś zajęty :P
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 21:04   

SgtR, niech sobie Jaca świruje, na zdrowie mu to wyjdzie, sorry za OT :D
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 22:30   

SgtR napisał/a:
wjeżdżam o 21:05 na BP nikogo nie ma


ja byłem od 20,50 do 21,10 wyjechałem i zadzwonił Kosa
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 18:41   

Krzysiu to jakoś Ciebie nie zauważyliśmy ;D albo zła synchronizacja zegarków była ;D w sumie dobry ten łoś ;D a faktycznie z przodu tarcze jakieś obecnie malutkie są ;D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 18, 2015 20:23   

misiek-stg napisał/a:
Krzysiu to jakoś Ciebie nie zauważyliśmy ;D albo zła synchronizacja zegarków była ;D w sumie dobry ten łoś ;D a faktycznie z przodu tarcze jakieś obecnie malutkie są ;D


jak mnie nie zauważyliście w sumie to świadczy, że muszę być drobny :) a to dobrze bo znaczy, że dieta cud działa :)

CO do auta to trochę czasu ponownie minęło, byliśmy niedawno trochę auta pomierzyć Racelogic.

Może w tym tygodniu kolega znajdzie chwilkę wieczorem dla sportu zmierzymy bo sam jestem ciekawy.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Maj 18, 2015 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Pon Maj 18, 2015 20:50   

Co do mocy nic się nie zmieniło, cały czas problem z BOVem. Po prostu mam inne wydatki.

Teraz gdzieś z silnika od strony skrzynie spiernicza mi olej, muszę odkręcić łapę silnika, żeby się upewnić...

Jakoś na boże ciało muszę zrobić wahacz prawy przód, bo jest wystrzelony już, do tego łożysko McPhersona no i będę zakładał hamulce 302mm już :)
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 19:11   

Ostatnio wyszło w Łosiu pare spraw:

-Łożysko prawego McPhersona,
-Prawy wahacz,
-i wyciek oleju z tyłu silnika



Wyciek okazał się być (na 99%, bo ledwo skręciłem, ale po 200km nie widać świeżego oleju) luźną śrubą kolektora wydechowego, a tą co pokazuje palcem w rękawiczce:


Łożysko z gumą i prawy wahacz wlecą w połowie czerwca, wraz z 302mm, zaraz potem geometria.

I z szybszych napraw, nowy kierunek DEPO (jestem zachwycony geniuszem Szwedów w kwesti montażu kierunków :mrgreen: )


I po 2 miesiącach walki z papierami i po przejechaniu 6000KM bez nalepki na szybie będę mógł przerejestrować samochód w przyszłym tygodniu na GST. MOŻE uda się załatwić GST XX850 albo XX854 :D
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 23:42   

Nowe kieruneczki fajna sprawa ziom, jeszcze z tydzień i biorę się za mojego Szweda :)
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 20:22   

Wracam sobię w środę (dzień przed Bożym Ciałem) z Gdynii do Gdańska, i na obwodnicy Trójmiasta nagle zaczęło mi się ciężko kręcić kierownicą i w aucie zrobiło się cicho... Oho, pompa wspomy w końcu klęknęła

Zajeżdżam na parking i taki widok (i tak jak robiłem te zdjęcia to poprzecierałem większość, bo olej był wszędzie, nawet na wygłuszeniu maski):


Diagnoza okazała się słuszna, wystrzelił wąż ciśnieniowy. Szukanie nowej pompy zajęło 5 dni, bo święta, bo cały weekend byłem zajęty a w okolicy nie było odpowiednich (na allegro jest 90 pomp z plastikowym kołem i 2 (już jedna) z metalowym, to pokazuje proporcje). Ja oczywiście miałem tą z metalowym. W końcu kupiłem w poniedziałek na allegro i dzisiaj założyłem.

Miejsce zbrodni:

Ofiara:

I po całej operacji. Pacjent żyje i ma się dobrze:


Z zabawnych kwesti, czytałem, że czyszczenie układu polega na powolnym dolewaniu nowego płynu przy włożeniu węża powrotu do osobnej butelki, żeby stare wypłynęło. Taaaa, układ opróżnił się w 7 sekund, więc to była raczej panicznie szybka akcja dolewania nowego płynu żeby nie zatrzeć pompy. :roll:
Ostatnio zmieniony przez SgtR Wto Cze 09, 2015 20:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 20:41   

a dokładnie gdzie się Tobie to przytrafiło, a auto zostało gdzieś na trasie na 5 dni, czy udało się dojechać do domu.
To z ciekawości pytam bo są auta, które mimo awarii zawsze do domu dojadą a są takie co nie chcą.

Generalnie powodzenia i czekam w końcu na te informacje jak to idzie.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 21:07   

Powiedzmy, że w trasie, pomiędzy Osową a Matarnią. Auto stało 5 dni na parkingu przy Ikei. Mógłbym dojechać do mieszkania, tylko po co? Magle w Volvo są delikatne, nie chciałem sprawdzać mojego
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 17:42   

na facebooku ostatnio widziałem jak wklejałeś jakieś fotki z Volvo :)

pytanie jak tam auto się czuje i jak plany co do auta.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Pon Sie 31, 2015 02:06   

Dzieje się, dzieję. Ale zrobie jednego dużego Update'a z galerią jak skończe wszystko. Nie chcę się rozbijać na drobne. Ale jest już sporo zrobione, i zostało niewiele :)
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 16:43   

SgtR napisał/a:
Piękny ten Saab, szarpałbym takiego, gdyby był Volvo. Jak ogarnę mojego, będziesz moim naturalnym przeciwnikiem :P


a kiedy to będzie bo wyżej napisałeś
SgtR napisał/a:
Dzieje się, dzieję. Ale zrobie jednego dużego Update'a z galerią jak skończe wszystko. Nie chcę się rozbijać na drobne. Ale jest już sporo zrobione, i zostało niewiele


ale nic nie ma, ja sądzę, że jak byś małymi krokami wstawiał co się dzieje to by się może temat rozwinął.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 23:13   

Nie chcę się rozbijać wciąż ani rozkręcać tematu, bo tu sprawa jest prosta :D Cierpliwości! :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12